dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie od frontu

    Witam,

    Dowiedziałam się, że skoro moja działka graniczy z drogą powiatowa to muszę załatwić odpowiednie formalności, zanim przystąpię do budowy ogrodzenia od frontu.Zgłoszenie w Starostwie już jest.Złożyłam też wniosek w Zarządzie Dróg Powiatowych i po krótkim oczekiwaniu przyszła odpowiedź, w której opisano wymogi odnośnie szerokości bramy, średnicy rury, która ma być pod wjazdem itd..Poproszono mnie też o dostarczenie projektu wjazdu na moją posesję.I dotąd wszystko rozumiem.

    Zastanawia mnie tylko jedna sprawa.
    Czy ten projekt ma dotyczyć tylko samego wjazdu na dziakę z drogi powiatowej, czy też całości ogrodzenia?A jeśli tylko wjazdu to czy mogę już stawiać ogrodzenie, a projektem wjazdu zająć się w miedzyczasie?
    Ostatnio edytowane przez ttstewart ; 01-06-2012 o 09:21

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Praktyka jest taka, że jak papier jest złożony w urzędzie, to już dają człowiekowi spokój strażnicy miejscy, których zwłaszcza interesują wjazdy na posesję i zajmowanie pasa ruchu przy tej robocie. Pozdrawiam

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Budowa zjazdu z drogi publicznej wymaga uzyskania pozwolenia na budowę (po uzyskaniu decyzji lokalizacyjnej wydanej przez zarządcę drogi oraz po opracowaniu projektu), natomiast budowa ogrodzenia od strony drogi publicznej, wymaga zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę, czyli sprawę załatwiasz szkicem na mapie sytuacyjno - wysokościowej, ewentualnie uzupełnionym charakterystyką planowanego ogrodzenia i jeśli właściwy organ nie wniesie w wymaganym terminie sprzeciwu to możesz spokojnie budować.

    Jest jeszcze kwestia odległości od zewnętrznej krawędzi jezdni, jeśli ogrodzenie jest realizowane bez jednoczesnej budowy domu, to obowiązuje Cię odległość 8 metrów (inna kwestia, czy zarządca tę odległość egzekwuje).

  6. #6

    Domyślnie

    W sprawie samego zjazdu muszę złożyć do Starostwa i Zarządu Dróg Powiatowych projekt.Tym zajmę się potem.

    Zamiar budowy ogrodzenia od strony drogi publicznej został zgłoszony i nie było odpowiedzi odmownej.Zatem ogrodzenie chyba mogę już budować?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ttstewart Zobacz post
    Zamiar budowy ogrodzenia od strony drogi publicznej został zgłoszony i nie było odpowiedzi odmownej.Zatem ogrodzenie chyba mogę już budować?
    Jeśli minęło 30 dni od złożenia zgłoszenia to jak najbardziej można budować.

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję za informacje!

  9. #9

    Domyślnie

    Trochę się porobiło....
    Chcę zmienić lokalizację wjazdu na działkę i przez to zmieni się miejsce, w którym będzie brama.Czy ponownie muszę zgłosić zamiar budowy ogrodzenia do starostwa, czy przymkną oko na to, że bramę przesunęłam o 6m?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    O 6 metrów to trzeba by było mocno to oko przymykać - zapytaj w urzędzie - pewnie trzeba będzie zmienić.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  11. #11

    Domyślnie

    Dla pewności lepiej zgłosić i dorzucić im jakiś projekt
    Pamiętam dobrze ideał swój
    Marzeniami żyłem jak król
    Siódma rano to dla mnie noc
    Pracować nie chciałem, włóczyłem się
    Za to do puszki zamykano mnie
    Za to zwykle zamykano mnie
    Po knajpach grałem za piwko i chleb
    Na szyciu bluesa tak mijał mi dzień

  12. #12

    Domyślnie

    Mój dom stoi 3,5 m od drogi powiatowej na miejscu starego domu,czyli przy samym chodniku.
    Nic nie zgłaszałam do rejonu dróg,chociaż kazali zawiadomić o budowie ogrodzenia.
    U mnie wyszło 2 przęsła i bramka bo działka 16m mam tylko od frontu.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    przechodziłem ta drogę ostatnio, napiszę ci po kolei:
    ogrodzenie i zjazd to dwie oddzielne sprawy,
    zjazd:
    musisz mieć projekt zjazdu zrobiony przez projektanta z uprawnieniami,
    następnie zgłaszasz się z tym do Dróg Powiatowych, oni zatwierdzają że jest ok, następnie piszesz do nich pismo o pozwoleniu na budowę zjazdu, podajesz dzień i szerokość jaką będziesz zajmować, za którą musisz zapłacić, ja miałem chodnik pomiędzy moim zjazdem a drogą więc nie musiałem robić projektu organizacji ruchu na czas budowy, jeżeli zaniżasz chodnik państwowy i wchodzisz z robotami na drogę to musisz robić projekt organizacji ruchu.
    najlepiej idź do nich i zapytaj co i jak.
    Jeżeli chodzi natomiast o ogrodzenie:
    oni maja wzór pisma które musisz wypełnić, miedzy innymi ustalana jest odległość od osi drogi lub od chodnika jeżeli istniej, jak wydadzą ci decyzję to składasz do starostwa kolejne pismo o rozpoczęciu budowy, czekasz 30 dni i jak sie nie przyczepią możesz budować.

    Przesuwanie zjazdu jest niedozwolone, musisz zmieniać projekt, też to przechodziłem, nie ma sensu też poszerzać wjazdu niezgodnie z projektem bo nie przejdzie sprawdzone.
    Ogólnie droga przez mękę i kupa papierów, do tego Drogi Powiatowe w Krakowie, to porażka. nie miałem do czynienia z gorszym urzędem podczas całej budowy.
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony