Cytat Napisał mpoplaw
Cytat Napisał sSiwy12
A dasz namiar, do wiadomości wszystkich, kto za 40,- wykona 1m2 ocieplenia styropianem razem z otynkowaniem końcowym? (czyli robocizna za ocieplenie tylko 10,- )
każdy za tyle wykona i to przestrzegając instrukcji BSO, ja u siebie na kastingu miałem tez oferty 35zł/m2 i jedną ofertę 30zł/m2 ale ta była bez BSO
tylko na blokach w spółdzielniach mieszkaniowych ocieplają drożej, bo tam fakturę podpisuje ktoś zupełni inny niż ten co płaci
Aleś się czepił tych bloków - nie dość że nie wiedzą co robią to jeszcze drożej płacą?

Dwa: U mnie w castingu brało udział 6 wykonawców. Wybory miss były w tym miesiącu. Stawki od 33 do 60 złotych. Z dwoma kolejnymi poleconymi przez hurtownika (szukałem takich którzy robią na tynku producenta, którego wybrałem) rozmawiałem przez telefon. Wszyscy z woj. śląskiego. Trzech miało życzenie zobaczyć budynek przed złożeniem oferty i tak się też stało.
Efekt?
Ci do 40 złotych mają swoje własne technologie (np. siatka na styro i obrzutka klejem do siatki) lub cena uśrednia się w górę jak pytasz o szczegóły (np. nie odlicza bramy garażowej, płacisz jakby ją okładali styro i tynkowali).
Ci poleceni mają czas w maju, Ci za 60 zł nie zejdą, bo mają robotę na ten rok i kilka zleceń z polecenia na przyszły.
Wniosek?
Nie każdy zrobi to za 4 dychy i nie każdego, który chce zrobić można wziąć.
Pozdrawiam.

6-ciu to mało, żeby powiedzieć, że to standard, ale fakty są faktami.