dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    głowy bym sobie nie dał uciąc ca do symboliki kabla YKY 5x10 ale wydaje mi sie że taki kabel w castoramie widziałem po niecałe 17zlociszy ale moge sie mylic

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertsz
    Znaki to ja znam, pokaż je na kablu. Ja ich tam nie spotkałem.
    A prosie bardzo:
    Pierwszy lepszy przewodzik jaki był pod ręką.

    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  3. #23

    Domyślnie

    Zwracam Ci honor w kwestii oznakowań.
    Jednak jeśli jesteś elektrykiem to wiesz że ten znak ma się nijak do upływności przewodów... hasło przewodnie => (obowiązkowy) pomiar rezystancji izolacji.

    Niemniej jednak, nadal polecam autorowi wątku zdrowe podejście do zakupu przewodu(ów). To ma służyć kilkadziesiąt lat.

  4. #24

    Domyślnie

    Nie uwazam zeby kable sprzedawane na Allegro byly gorsze od tych w tradycyjnych sklepach czy hurtowniach. Takie rzeczy na Allegro sprzedaja czesto sami producenci, albo hurtownicy wiec miejsce gdzie sie go kupi nie ma raczej znaczenia. A fakt ze jest spro tanszy od tego jaki mozemy kupic w tradycyjnym miejscu to jest innna sprawa. Dotyczy to zreszta nie tylko kabli i nie tylko Allegro. Co wcale nie znaczy ze mozna przestrac byc czujnym, oczywiscie trzeba zachowac zdrowe podejscie jak to zauwazyl robertsz

  5. #25

    Domyślnie

    właśnie elektryk robi instalację
    kable kupiłem na Allegro
    elektryk mówi że są OK, znanego polskiego producenta.
    M. Lenart

  6. #26

    Domyślnie

    Ja też kupiłem kable 3x1,5 oraz 3 2,5 przez internet. Taniej o 50 zł na krążku.
    W hurtowni właścicielka powiedziała że marża na kable dochodziła do 60% /w hurtowni a co dopiero w zwykłych sklepach/.

    Obecnie sklepy w tym polecane Grodno oferują kabel 5x10 za ok 20-21 zł/mb, w necie od 15 do 17 zł/mb

    Na allegro są dostępne kable ziemne 5x10 o różnej wadze od 0.75 kg/mb do 1,26 kg/mb - skąd taka różnica ?

  7. #27

    Domyślnie

    Z ciekawości przejrzałem sobie katalogi polskich producentów przewodów i różnie w nich podają.

    Miedź ma raczej stałą gęstość, przekrój i co za tym idzie ciężar.
    Może to wynikać z innego tworzywa stosowanego na izolację przewodu.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Witam
    Jak wiele osob zamierzam kupic troche kabla YKY 5x10 do przylacza. No i w marketach budowlanych, koszt takiego kabla to jakies 25 zl. W hurtowni mozna kupic za okolo 20 zl. Najtaniej przez internet za jakies 15 zl. A na Allegro nawet za 12 zl !
    Czy te kable z Allegro sa naprawde takie jak powinny ? Czy nie sa to jakies kable drugiego gatunku czy cos w tym stylu ?
    Czasami tez jest napisane, ze to kabel gatunku 0332 czy jakos tak - co to znaczy ?

    Fantom
    Zależy jakiej firmy kupisz. Jeżeli to będzie kabel polskiego producenta czy sprawdzona marka to będzie OK. Jak kupowałem i jeśli nie widzę różnicy to po co przepłacać.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    z tym znakowaniem CE to dobry numer jest... wreszcie jakis pozyteczny artykul znalazlem w muratorze... w szoku lekko jestem, ale pomyslowe te chlopaki z dalekiej Azji..
    http://www.muratorplus.pl/biznes/wie...ort_68654.html
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #30

    Domyślnie

    Dostałem kabel z alledrogo. Wyjaśniła się rozbieżność ich masy. Różni sprzedawcy podają masę od 0,77 do 1,2 kg/mb
    Kupiłem od tego co miał najcięższy kabel. Skoro miedź taka sama to pewnie izolacja porządniejsza - myślałem.
    Zdziwienie było po zważeniu kabla.
    Równe 10 kg / 12 mb czyli wychodzi 0,83 kg/mb

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony