dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sysiowy

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie Wiertarka udarowa Skil do prac domowych

    Witam

    Nie wiem którą wybrać wiertarkę do prac domowych tzn. muszę zrobić dziury w ścianie nad oknem gdzie mam beton zaś reszta część ścian jest murowane i generalnie chodzi mi głównie o tą część nieszczęsną betonową i która wiertarka byłaby lepsza - wypatrzyłem dwie wiertarki firmy Skil:

    - Skil 6386 (600W)
    ORAZ
    - Skil 6410 (750W)

    Która będzie dla mnie odpowiedniejsza ???

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Nie kupuj takiej wiertarki, dołóż parę złotych i kup sobie np MAKITA HP1640 lub GSB 13RE BOSCH

    Nie dlatego że Skil jest zły, ale trudniej go ewentualnie naprawić, a z tej małej Makity lub Boscha będziesz zadowolony.
    Jeśli nie trafisz na pręt nadproża nad oknem to wywierci i w betonie (dobre wiertło, i będzie dobrze) wiertarka jest na tyle poręczna, ze przyda Ci się i w innych zadaniach.
    Pozdrawiam

    Tu są fajne ceny:
    http://allegro.pl/wiertarka-udarowa-...303373279.html
    http://allegro.pl/makita-hp1640-wier...306122596.html
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 05-11-2010 o 23:45
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sysiowy

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie

    A czemu Skil'a "tudniej naprawić" ? - zaciekawiło mnie to...

    Ale też wyczytałem w internecie że wiertarki na kluczyk są nie dobre bo się ząbki po jakimś czasie się ścierają =/
    Choć nie będę wiertarki używał "codziennie" tylko od czasu do czasu - po prostu prace domowe

    CityMatic, dzieki za zainteresowanie

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał sysiowy Zobacz post
    A czemu Skil'a "tudniej naprawić" ? - zaciekawiło mnie to...
    W niektórych modelach trudno jest dopasować elementy które ulegają zużyciu eksploatacyjnemu (szczotki, przełącznik z regulatorem, sprzęgło czy przełącznik udar wiercenie) w wiertarkach firmowych jest dla tych elementów nadawany nr i łatwo jest dokupić każdy z takich elementów. np coś takiego


    Cytat Napisał sysiowy Zobacz post
    Ale też wyczytałem w internecie że wiertarki na kluczyk są nie dobre bo się ząbki po jakimś czasie się ścierają =/
    Choć nie będę wiertarki używał "codziennie" tylko od czasu do czasu - po prostu prace domowe
    Nim te ząbki się zetrą to minie trochę obrotów - głównie uszkodzenie to wynika z nieumiejętnego dokręcania kluczykiem, zanieczyszczenia gniazda kluczyka w wiertarce, dociskaniem wieńcem o przedmioty(ścianę itp )podczas wiercenia.
    Bardziej i częściej zużywają się szczęki uchwytu gdy się zbyt słabo dokręci; w wyniku poślizgu szczęki ścierają się nierównomiernie przecz co docisk ich z równomierną siłą w 3 punktach jest utrudniony i moc nie jest przenoszona na wiertło - "ślizga się w uchwycie".
    Najlepszym rozwiązaniem jest uchwyt SDS jednak w wiertarkach tej mocy i wielkości się go nie stosuje.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sysiowy

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie

    To ten Bosch GSB 13RE mnie przekonuje choćby gwarancja 3 lata ale wystarczy aby wywiercić dziure w betonie o srednicy 6mm ?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar crab
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona strona Warszawy
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał sysiowy Zobacz post
    wystarczy aby wywiercić dziure w betonie o srednicy 6mm ?
    Do wywiercenia dziury fi 6mm w betonie wystarczy Tobie wiertarka marki "MEJDINCZAJNA" do kupienia w każdym markecie za 30zł. Bardziej istotne jest wiertło. Takie z kompleciku za 10zł spali się po drugim otworze wierconym bez półgodzinnej przerwy.

    Zwykłe wiertło (bez sds`u) które będzie odpowiednie do wiercenia w betonie powinno kosztować około 20-30zł i mieć zgrubienie na końcu (tym wkładanym do głowicy wiertarki). Według mnie przesadą jest wydawanie 300zł na wiertarkę, którą użyje się raz na rok do powieszenia obrazka. Lepiej kupić porządne wiertło a nadwyżkę pieniędzy zainwestować w coś innego...

    Bardzo dużo majsterkuje, większość spraw przy domu robię sam. Mam dużą młotowiertarkę do tego akumulatorową wiertarkę z udarem. Ostatnio potrzebowałem przemielić dużą ilość gipsu i kleju więc zakupiłem najtańszą znalezioną wiertarkę. Niestety takich za 30zł na półce w markecie już nie było wybrałem taką za... 35zł. Myślałem, że się spali i wezmę na gwarancji nową.... katuje ją niemiłosiernie trzy miesiące a ta cholera dymi kopci ale nie chce się popsuć

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony