dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie Czy ktoś kiedyś użytkował ostrzałkę do wierteł

    Witam.
    Czy ktoś kiedyś posługiwał się ostrzałką do wierteł firmy BASS? Planuję duże zużycie wierteł do metalu (sztachety i płot) i nie uśmiecha mi się kupowanie wierteł w ilościach hurtowych....
    Czy ktoś ma doświadczenia z taką ostrzałką jak na zdjęciu poniżej?
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  2. #2

    Domyślnie Re: Czy ktoś kiedyś użytkował ostrzałkę do wierteł

    Cytat Napisał gonzo93
    Witam.
    Czy ktoś kiedyś posługiwał się ostrzałką do wierteł firmy BASS? Planuję duże zużycie wierteł do metalu (sztachety i płot) i nie uśmiecha mi się kupowanie wierteł w ilościach hurtowych....
    Czy ktoś ma doświadczenia z taką ostrzałką jak na zdjęciu poniżej?
    Nie wiem ile to kosztuje, ale wydaje mi się, że porządne wiertła (np. kobaltowe) będą sporo tańsze.

    Ja wszystkie prace przy ogrodzeniu obskoczyłem jednym wiertłem, a przed nim zużyłem chyba z 5 dziadostwa chińskiego na jedną dziurkę 8mm.

    Chińszczyzna po naostrzeniu będzie w dalszym ciągu jednorazowa.
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  3. #3

    Domyślnie

    Warto o ile masz tam sciernice diamentowa. A pewnie tak nie jest.
    Po kilku ostrzeniach umieszczona tam sciernica sie odksztalci i nie uzyskasz poprawnego ksztaltu ostrza.
    Lepiej nauczyc sie ostrzyc z ręki. Nie jest to wcale takie trudne, a mozesz dostosowywac wiertlo do danego materialu.
    Lub jak nadmienil przedmowca, kupowac dobre wiertla (kobaltowe, widiowe itp).

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Potwierdzam j.w.
    Ostrzenie z "ręki" wcale nie jest trudne, potrenuj na starych wiertłach.
    Pzdr
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Witam
    Toto na obrazku powyżej kosztuje ok 80zł. Wiertła które ostatnio kupowałem 25zł za sztukę i raczej nie było chińskie. Szlifierki zwykłej też nie mam więc "z ręki" nie naostrzę. Też zastanawiam się co w przypadku zużycia kamienia który tam jest... Może faktycznie kupić zwykłą szlifierkę i będzie prościej z kamieniami do niej.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    do ostrzenia wierteł
    nie trzeba szlifierki - wystarczy tarcza ścierna /ubity kawałek/
    i trzymając wiertło w ręce je naostrzysz posuwając po tej tarczy
    /bo tam trzeba bardzo niewiele tego metalu zebrać/

    no takie do średnicy powiedzmy 10mm to pójdzie w miarę,
    jakieś takie 30mm to będą problemy fizyczne

  7. #7

    Domyślnie

    Szczególnie jak wyszczypie
    Szczególnie jak masz porządne wiertło

    Dobra ściernica korund z lepiszczem żywicznym i prosta szlifierka
    W ostateczności szlifierką kątową też ostrzyłem
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pblochu
    W ostateczności szlifierką kątową też ostrzyłem
    W ostateczności to i o beton też naostrzymy,tylko jak??
    Używam od kilku lat przystawki na wiertarkę do ostrzenia wierteł,zaden kamień się nie odkształca za każdym razem ostrzy tak samo.(spróbujcie "z ręki dobrze zaostrzyć np wiertło 2 mm)
    Jak dla mnie ta maszynka powinna sie spisywać równie dobrze.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigmario4
    Używam od kilku lat przystawki na wiertarkę do ostrzenia wierteł,zaden kamień się nie odkształca za każdym razem ostrzy tak samo.(spróbujcie "z ręki dobrze zaostrzyć np wiertło 2 mm)
    Jak dla mnie ta maszynka powinna się spisywać równie dobrze.
    Dzięki. Właśnie chodziło mi o opinie człowieka który użytkuje podobne ustrojstwo.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  10. #10

    Domyślnie

    Do ostrzenia wierteł najlepsza jest zwykła szlifierka stołowa .Troche nauki ,i będzie ok.
    Ćhciałbym zobaczyć jak to się ostrzy o beton bo tyle lat pracuję z narzędziami a takiego czegoś nie widziałem

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały Mariusz
    Do ostrzenia wierteł najlepsza jest zwykła szlifierka stołowa .Troche nauki ,i będzie ok.
    Ćhciałbym zobaczyć jak to się ostrzy o beton bo tyle lat pracuję z narzędziami a takiego czegoś nie widziałem
    To proste, plujesz na beton i jazda! Po jakichś 4 godzinach wiertło będzie jak brzytew. Widiowe po 4 tygodniach .
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #12

    Domyślnie

    Używam od kilku lat przystawki na wiertarkę do ostrzenia wierteł,zaden kamień się nie odkształca za każdym razem ostrzy tak samo.(spróbujcie "z ręki dobrze zaostrzyć np wiertło 2 mm)
    Fi 2 to duuuże wiertło
    fi 0,3 i niżej to wyzwanie

    Co Wy wszyscy z tym "odkształcaniem" ściernicy - przecież to nie plastelina
    Dobrze dobrana ściernica powinna się zużywać ale nie sypać - normalny efekt samo-ostrzenia
    Nową ściernicę oraz po dłuższym użytkowaniu i tak trzeba obciągnąć np tak zwanym koksikiem
    gonzo93
    Chcesz profesjonalnej wypowiedzi - dobre wiertła oddaje się do ostrzenia na profesjonalne ostrzałki ale tu płacisz nawet kilkaset zł za mm (takich wierteł się nie kupuje tylko dzierżawi i płaci za zużycie). Normalne ostrzy się na szlifierkach stołowych z ręki - ale jak się obawiasz o jakość szlifu a masz w zanadrzu trochę kasy wówczas możesz nabyć taką ostrzałkę
    Dobra zwykła stołowa szlifierka posłuży Panu lata i przyda się do ostrzenia różnych innych przedmiotów, fazowania, oszlifowywania, wyrównywania etc
    Tandetne wiertła się wyrzuca
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  13. #13

    Domyślnie

    gonzo93
    Napisz wreszcie co oznacza duże zużycie wierteł
    produkcja wielkoseryjna, masowa, wiercenie w stalach ulepszonych, kutych

    Może raczej warto zainwestował w dobre profesjonalne wiertła a nie w tandetę z hipermarketu
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał pblochu
    gonzo93
    Napisz wreszcie co oznacza duże zużycie wierteł
    produkcja wielkoseryjna, masowa, wiercenie w stalach ulepszonych, kutych
    Może raczej warto zainwestował w dobre profesjonalne wiertła a nie w tandetę z hipermarketu
    Witam.
    Jak kupuje wiertła to te z 4-5 gwiazdkami (koszt powyżej 20zł/szt).
    Mam w planach założenie sztachet na płot. Szacuję, że sztachet będzie ok 300 i w każdej 6 dziur (sztachety wysokie na 180-200 i szerokie na 10cm).
    To jest moja "produkcja wielkoseryjna" Sztachety będą przykręcane śrubami zamkowymi (z półokrągłym łbem) do profili zamkniętych 27x40x2.

    Uprzedzam pytania i sugestie, że po co tyle śrub i że można samowiercącymi.... Ja podjąłem taką decyzję i spróbuję ją zrealizować.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo93
    Cytat Napisał pblochu
    gonzo93
    Napisz wreszcie co oznacza duże zużycie wierteł
    produkcja wielkoseryjna, masowa, wiercenie w stalach ulepszonych, kutych
    Może raczej warto zainwestował w dobre profesjonalne wiertła a nie w tandetę z hipermarketu
    Witam.
    Jak kupuje wiertła to te z 4-5 gwiazdkami (koszt powyżej 20zł/szt).
    Mam w planach założenie sztachet na płot. Szacuję, że sztachet będzie ok 300 i w każdej 6 dziur (sztachety wysokie na 180-200 i szerokie na 10cm).
    To jest moja "produkcja wielkoseryjna" Sztachety będą przykręcane śrubami zamkowymi (z półokrągłym łbem) do profili zamkniętych 27x40x2.

    Uprzedzam pytania i sugestie, że po co tyle śrub i że można samowiercącymi.... Ja podjąłem taką decyzję i spróbuję ją zrealizować.

    Koncepcja płotu bardzo dobra. Porównywalną ilość otworów dla sztachet (fi 6,5mm) wykonywałem ostatnio przy użyciu wiertła za 5 zł. Zużyłem 2 sztuki (jedno zużył mi pracownik po 50 otworach). Wiercone było w ściance 3mm.
    Przy wierceniu ręcznym płaceniu za dobre wiertło nie popłaca. Przy wietarkach stołowych i na statywie, przy dużych średnicach otworów - jak najbardziej. Oczywoiście nie nazywajmy wiertłami takich, które wyginają się w trakcie wiercenia.

  16. #16

    Domyślnie

    ostatnio zakładałem sztachety - 160mb zużyłem 2 wiertła - bo jedno złamałem - gadulstwo z bąblem i trafienie w szew - cenna lekcja dla młodego
    drugie się lekko nad tępiło (trzeba było mocniej docisnąć wiertarkę lub iść po drabinę - włączyłem szlifierkę kątową położyłem ją na glebie przyłożyłem wiertło obróciłem i dowierciłem ostatnie otwory
    Wiertła narzędziowe ok 50 zł\szt
    to jedno posłuży jeszcze że ho ho ale w twoim przypadku kupiłbym ze 3szt po max 15 (nie CE China Export) i dałbym sobie spokój
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  17. #17

    Domyślnie

    Myślę, że powinieneś potrenować wiercenie. Ostatnio przykręciłem 600 sztachet po 4 otwory (3,5mm) kazda. Kupiłem sobie 4 sztuki wierteł po 8 PLN/szt i teraz 3 mi się walają po szufladzie, bo to czwarte wciąż sprawne.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał rpawlak
    Myślę, że powinieneś potrenować wiercenie. Ostatnio przykręciłem 600 sztachet po 4 otwory (3,5mm) kazda. Kupiłem sobie 4 sztuki wierteł po 8 PLN/szt i teraz 3 mi się walają po szufladzie, bo to czwarte wciąż sprawne.
    Witam.
    Chcesz powiedzieć, że wywierciłeś 2400 otworów w metalu i wiertło dalej działa??
    Też bym chciał mieć takie wiertła.
    Co do trenowania wiercenia to wiertarkę mam dobrą (750W), parę w rękach też. No chyba, że jeszcze jest jakaś tajemnica wiercenia której ja nie poznałem. Jestem otwarty na sugestie...
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  19. #19

    Domyślnie

    niskie obroty (ale chodzi o przekładnię, a nie elektroniczne obniżanie prędkości)
    chłodzenie wiertła
    brak bocznego bicia
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.k.k
    niskie obroty (ale chodzi o przekładnię, a nie elektroniczne obniżanie prędkości)
    chłodzenie wiertła
    brak bocznego bicia
    Ok spróbuję, zobaczymy...
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony