dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Prędkość Skrawania jest określona dla danego materiału więc prędkość obrotowa jest ściśle powiązana ze średnicą narzędzia i zadanym posuwem. Mocne dociskanie narzędzia do materiału nie ma sensu - niszczy układ i świadczy o złym doborze parametrów oraz o tępym narzędziu
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał pblochu
    Mocne dociskanie narzędzia do materiału nie ma sensu - niszczy układ i świadczy o złym doborze parametrów oraz o tępym narzędziu
    To dlaczego w wiertarkach pionowych uzywa się przekładni do zwiększenia siły nacisku?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #23

    Domyślnie

    nacisk (posuw) przy obróbce skrawaniem powinien być odpowiednio dobrany tak samo jak prędkość obrotowa narzędzia/materiału do rodzaju obrabianego materiału i użytego narzędzia

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    nacisk (posuw) przy obróbce skrawaniem powinien być odpowiednio dobrany tak samo jak prędkość obrotowa narzędzia/materiału do rodzaju obrabianego materiału i użytego narzędzia
    Witam
    Widzę, że powiało wyższą nauką To jak określić i dobrać siłę nacisku na wiertarkę wiercąc wiertłem fi6 z prędkością 1000obr/min w profilu zamkniętym o ściankach grubości 2mm?
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo93
    Cytat Napisał edde
    nacisk (posuw) przy obróbce skrawaniem powinien być odpowiednio dobrany tak samo jak prędkość obrotowa narzędzia/materiału do rodzaju obrabianego materiału i użytego narzędzia
    Witam
    Widzę, że powiało wyższą nauką To jak określić i dobrać siłę nacisku na wiertarkę wiercąc wiertłem fi6 z prędkością 1000obr/min w profilu zamkniętym o ściankach grubości 2mm?
    Nie przejmuj się bzdurami . Przyciskasz tak by wiertło nie zwalniało za bardzo i tyle.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #26

    Domyślnie

    do mnie pijesz z tymi bzdurami??
    bo chyba czytasz bez zrozumienia... ok, zawsze możesz wiertarkę na 3 tys. obrotów przytknąć do stali, albo zmniejszyć na marketowej wiertarce pokrętełkiem obroty do min i zaprzeć sie nogami i rękami, może się samo przewierci...
    gonzo93, a nawet jakby Ci ktoś precyzyjnie policzył tę siłę nacisku to jak zamierzasz równą precyzją to osiągnąć w ręcznej wiertarce - metodą prób i błędów, na czuja

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    do mnie pijesz z tymi bzdurami??
    bo chyba czytasz bez zrozumienia... ok, zawsze możesz wiertarkę na 3 tys. obrotów przytknąć do stali, albo zmniejszyć na marketowej wiertarce pokrętełkiem obroty do min i zaprzeć sie nogami i rękami, może się samo przewierci...
    gonzo93, a nawet jakby Ci ktoś precyzyjnie policzył tę siłę nacisku to jak zamierzasz równą precyzją to osiągnąć w ręcznej wiertarce - metodą prób i błędów, na czuja
    Może to niewłaściwe określenie, bzdury to oczywiście nie są i nie tyczy się akurat tylko Twojego posta, mojego pierwszego i innych podobnych tu również. To raczej takie gadanie trochę bez związku bo i tak wiercenia z ręki uczysz się metodą prób i błędów.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #28

    Domyślnie

    Ja zawsze ostrzę "z ręki"- śp. Tata mnie nauczył... Odnośnie zapierania się " rencamy i nogamy" przy wierceniu: ma to miejsce przy wierceniu np. w stainless-ie... Jak nie ma dobrego i o odpowiednim kącie wiertła, to porażka.
    Jak każdy o sobie pomyśli, to będzie o wszystkich pomyślane...
    Moje ogłoszenie

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Widzę, że chyba temat się wyczerpał.... Właśnie dziś próbowałem różnymi metodami wiercić i stwierdziłem, że najlepsze rezultaty osiąga się przez bardzo wolne wiercenie i umiarkowany docisk. Efektem są długie wióry w postaci skręconych sprężynek.
    aha, nie miałem ani w ogólniaku, ani na studiach "obróbki skrawaniem", więc nie wiem jaka jest teoria robienia dziur w stali.

    ps. Całkowicie nie łapię jaka jest różnica pomiędzy obniżaniem obrotów za pomocą pokrętełka na spuście, a obniżaniem za pomocą przekładni Przecież liczy się efekt finalny - obroty wrzeciona i wiertła, ale ja się nie znam....
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo93
    ps. Całkowicie nie łapię jaka jest różnica pomiędzy obniżaniem obrotów za pomocą pokrętełka na spuście, a obniżaniem za pomocą przekładni Przecież liczy się efekt finalny - obroty wrzeciona i wiertła, ale ja się nie znam....
    Przekladnia zmniejsza obroty a zwiększa moc.
    Elektronika zmniejsza obroty i moc.(kółko)
    Czasami do szlifierek stołowych były dodawane przystawki do ostrzenia wierteł ale dawno już nie widziałem

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigmario4
    Przekladnia zmniejsza obroty a zwiększa moc.
    A precyzyjnie rzecz ujmując zmianie obrotów towarzyszy zmiana momentu (w stopniu zależnym od przełożenia -> w przybliżeniu tyle razy ile zmniejszane są obroty, tylokrotnie rośnie moment). A przekłada to się na siłę skrawania. Mocy niestety nam przekładnia nie doda, a raczej ujmie (sprawność).
    Paweł

    Murator D39 "Z antresolą"

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    saikei2

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigmario4 Zobacz post
    W ostateczności to i o beton też naostrzymy,tylko jak??
    Używam od kilku lat przystawki na wiertarkę do ostrzenia wierteł,zaden kamień się nie odkształca za każdym razem ostrzy tak samo.(spróbujcie "z ręki dobrze zaostrzyć np wiertło 2 mm)
    Jak dla mnie ta maszynka powinna sie spisywać równie dobrze.
    Witam, chciałbym zapytać czy wie Pan może jak założyć taką ostrzałke na wiertarke?
    http://allegro.pl/ostrzalka-do-wiert...268250679.html
    Bardzo prosiłbym o odpowiedź.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony