dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie WAŻNE-okna z salonu na południe,wejscie od polnocy

    bardzo wazne aby strona południowa nie była ,,zamknięta,,np sasiadem<sąsiadke jakos mozna zniesc >.Od strony południowej projektujmy duze okna,gdyz jest to BARDZO korzystne.klatka schodowe plus wejscie wiadomo ze moze byc od pólnocy.Ja zrobiłem okno na poludnie w salonie 2,7na 8metrow.W zimie jesli swieci slonko wylączam ogrzewanie a kwiatki rosną jak na drozdzach )..sprawdzone,polecam

  2. #2

    Domyślnie

    Tez mam podobnie choc okno nie az tak wielkie. Jedna uwaga: do duzego okna od poludnia obowiazkowo zewnetrzna roleta albo ostatecznie markiza. Inaczej w lecie bedzie nieprzyjemnie.

  3. #3

    Domyślnie doki.zgoda ale...

    doki,z roletami zgoda ale nawet bez rolet wiecej jest plusów w zimie niz minusów latem.Dobrze spisują sie tez wew żaluzje pionowe,,pozdrawiam
    andrzejj_

  4. #4
    Guest

    Domyślnie Re: WAŻNE-okna z salonu na południe,wejscie od polnocy

    Cytat Napisał andrzejj_
    bardzo wazne aby strona południowa nie była zamknięta.klatka schodowe plus wejscie wiadomo ze moze byc od pólnocy.sprawdzone,polecam
    Przecież to OCZYWISTE. Skąd pomysł na głoszenie tego wszem i wobec
    A jak działka do południa d ...ą wystawiona, to takie rady można psu pod chwost

  5. #5

    Domyślnie Re: WAŻNE-okna z salonu na południe,wejscie od polnocy

    Kazda rada jest dobra . Jezeli cie to nie interesuje to po prostu ignoruj watek.

    U mnie bedzie od poludnia w salonie okno 2 m na 2 m i drzwi na taras 3.65. i wysokosc 2m cos. Niestety ze wzg. na koszty beda to okna i drzwi 3 komorowe i w zwiazku z tum obawiam sie, ze moze byc troszke zimno.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Polecacie okna od południa, a ja wręcz przeciwnie!

    Nie lubię patrzeć pod słońce. Znacznie przyjemniej jest mieć je za plecami (Grunwald - lipiec 1410). Obecnie mieszkam w bloku, mam salon od północy i jestem bardzo zadowolony. Niepotrzebne mi żaluzje, chętnie patrzę przez okno, bez problemu mogę oglądać TV. Natomiast pozostałe pokoje, które są od południa mają wiecznie zasunięte rolety. Zimą nawet nie zdążam ich rozsunąć (dzień jest tak krótki).
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  7. #7

    Domyślnie

    andrzejj
    Czy masz jakies zdjęcia tego wielkiego okna? My mamy wielkie okno 2,35x6m oczywiście od południa podzielone niestety słupem, planujemy dać przesuwne, tj. 2 dwuskrzydłowe 1,5szer.x2,35wys. Ciekawe, jak wyszło to u Ciebie.

    Pozdrawiam

    B.

  8. #8

    Domyślnie

    A mnie się kurcze wydawało, że mam wielkie okna
    Mam w salonie na jednej ścianie (od południa) 3 okna 250x180 oddzielone słupami a na drugiej (od zach) jeszcze jedno takie same.
    Niestety mam z tego mały zysk w zimie bo mieszkam 70 m od lasu i słońce jest za nisko, drzewa zasłaniają. Za to latem pełna patelnia (zrobię markizę). Jednak myślę, że było warto dla samego widoku.

  9. #9

    Domyślnie

    Ha ha ha, to ja myślałem że mam wielkie okno, ale moje jest malutkie przy waszych - tylko 2.6 x 2.5

    pozdrawiam wszystkich

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam 2,7 na 2,2 i też myślałem że mam duże - ale jak sie okazuje to tylko mały "Lufcik".

  11. #11

    Domyślnie

    zgadzam się (okna - południe, wejście północ). Dużych okien może nie mam, ale mam dużo okien ....m.in. 11 dachowych. Są super!!!

    Pozdrawiam

    Pearl
    wszystko dobre, co się w łóżku kończy

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    A ja mam wejscie do domu od poludniowego-zachodu i w zwiazku z tym przerobilismy nieco projekt TINA z Archipelagu po kontem okien. I tak przy wejsciu w salonie bedzie okno 1,9 na 2,2 i od poludnia w salonie 2,7 na 2,2. Ilukomorowe wybieracie takie okna balkonowe? Ciepłochronne? Gdzie montujecie wtedy grzejniki, gdzies z boku? Bo nie bardzo chce miec kanaly grzewcze w podlodze od oknem balkonowym...
    Pozdrawiam
    Honorata

  13. #13
    Bea z B. niezalogowana
    Guest
    Bea z B. niezalogowana

    Domyślnie

    Okna drewniane, ogrzewanie podłogowe+kominek.

    Pozdrawiam

    B.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Ja też nie jestem fanem wielkich okien od południa. Jak nie świeci słońce to takie okno jest może ok ale gdy świeci to jest udręka. Wiecznie zasłonięte rolety chronią od słońca ale w pomieszczeniu półmrok.
    Natomiast szklana ściana od północy jest idealna. Jest zawsze jasno w pomieszczeniu a nigdy nieproszone słońce przez nią nie zagląda. Nie zrobiłem wielkiego okna od północy bo widok na północ mam kiepski a i koszty niemałe. Ale w następnym domu kto wie.

  15. #15

    Domyślnie

    Okna od południa, to małe piwo. Pomieszkajcie z oknami na zachód. Latem żar do 21-ej. Zimą niskie słońce bije po oczach.

  16. #16

    Domyślnie padi

    Cytat Napisał PADI
    Kazda rada jest dobra . Jezeli cie to nie interesuje to po prostu ignoruj watek.

    U mnie bedzie od poludnia w salonie okno 2 m na 2 m i drzwi na taras 3.65. i wysokosc 2m cos. Niestety ze wzg. na koszty beda to okna i drzwi 3 komorowe i w zwiazku z tum obawiam sie, ze moze byc troszke zimno.
    nie bedzie zimno...nie obawiaj sie.Jak bedzie slonko bedziesz mogła wyłączyc ogrzewanie !!
    andrzejj_

  17. #17

    Domyślnie ewunia,,,,,

    Cytat Napisał Ewunia
    Okna od południa, to małe piwo. Pomieszkajcie z oknami na zachód. Latem żar do 21-ej. Zimą niskie słońce bije po oczach.
    napisz czy masz okna z szybami k=1,1 lub 1,3?
    andrzejj_

  18. #18

    Domyślnie

    Mam właśnie to samo co Ewunia (gdyby to moja żona widziała - też Ewa! ). Od zachodu mam taras - drzwi + okno niestety tylko 1,5x1,5 - z szybami 1,1. Jest znaaaaacznie cieplej zimą niż przy poprzednich - powypaczanych skrzynkach. Zimą nawet przy tak małych "połaciach" nieźle grzeje przez okienka. Ciepła rzeczywiście też zbyt wiele nie ucieka bo nawet kulka śniegu rzucona na szybę przymarzła i wisiała kilka dni - przy zwykłych szybach topiła się i spływała natychniast.
    A co do słońca, to zastanawiam się czy nie zadaszyć tarasu - tzn do balkonu nad tarasem dobudować kawałek daszka. Tylko czy aby wtedy nie będzie zbyt ciemno - głównie zimowymi, pochmurnymi dniami.

  19. #19

    Domyślnie

    Według projektu taras i okno z salonu były usytuowane na wschód.Jednak przenieśliśmy je na stronę południową z dwóch powodów.A mianowicie:stroną wschonią sasiadujemy z działką i chociaż jeszcze nie jest zabudowana to nie wiemy jak blisko będzie sąsiedni dom(nasz od granicy jest 6m).Drugi chyba ważniejszy powód jest taki,że teraz wychodzą na taras mamy przed sobą ponad 500metrowy ogród.

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Okna od południa, że niby cieplej w zimie?? Hm.. a powiedzcie mi może ile razy tej zimy świeciło słońce przez cały dzień, tak,żeby dogrzać cały dom?? W zimie to raczej jest pochmurno.
    Co innego latem słońce wali przez południowe i zachodnie okna, tak, że klima nie wyrabia.
    Więc okna od północy w salonie i przy dobrych oknach i ścianach na prawdę dużo się nie straci.
    Dom "technicznie poprawny" to jeszcze nie dom, musi być tam coś więcej, coś nietechnicznego. Jeżeli ktoś ma to "coś" przy oknach na południe, to pozazdrościć!
    J.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony