dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie Ogrodzenie a zgłoszenie - jak w tym przypadku? (foto)

    Przymierzam się do stawiania płotu i mam wątpliwości. Wiem, że od strony ulicy trzeba zgłaszać oraz że w granicy z sąsiadem zgłaszać nie trzeba. A co jeśli ogrodzenie robię od strony kanałku melioracyjnego (a więc ani nie jest to od strony ulicy, ani od strony sąsiada) - tutaj nieco widać jak ta granica wygląda (widok z mojego stropu ):


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Fajny widok. Zgłoszeniu podlega tylko "budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m....." (art.30.1.3 Prawo Budowlane). Nie mogłem znaleźć, czy rów (kanał) melioracyjny podchodzi pod Prawo Wodne, a konkretnie pod zapis o "swobodnym dostępie do akwenu wodnego". Zakładaj więc ogrodzenie bez zgłasznia pozostałych boków działki. A tak na marginesie, to czy na WZ lu Pozwoleniu (nie wiem na podstawie czego budujesz) nie określono przypadkiem wymagań co do "płotu" od strony ulicy, iczy przypadkiem "zezwolenie" nie obejmuje tego rodzaju "zagospodarowania działki".
    Pozdrawiam i przyjemnych widoków (ale zazdroszczę!!!!!)

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Fajny widok. Zgłoszeniu podlega tylko "budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m....." (art.30.1.3 Prawo Budowlane).

    A tak na marginesie, to czy na WZ lu Pozwoleniu (nie wiem na podstawie czego budujesz) nie określono przypadkiem wymagań co do "płotu" od strony ulicy, iczy przypadkiem "zezwolenie" nie obejmuje tego rodzaju "zagospodarowania działki".
    Pozdrawiam i przyjemnych widoków (ale zazdroszczę!!!!!)
    Ech... właśnie... innych miejsc publicznych... obawiam się jednak, że jest to miejsce publiczne. Do WZ ani pozwolenia nie zaglądałem już dość dawno - faktycznie może warto .

    A co do widoków - faktycznie fajne, szczególnie jak kaczki sobie pływają - jednak coś za coś... czasem jest taki nieprzyjemny smrodek...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    W jakiej odleglości od rowu chcesz stawiac ogrodzenie?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    W jakiej odleglości od rowu chcesz stawiac ogrodzenie?
    No, chciałem na granicy działki, więc gdzieś tak... z metr albo półtora... tzn. od skarpy... rów jest trochę dalej (pewnie kolejny metr, półtora).

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    niedobrze. Trzeba poszukać przepisów. Cos mi dzwoni, że min. 4 m,
    Wpisz pytanie do prawa i pieniędzy.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    niedobrze. Trzeba poszukać przepisów. Cos mi dzwoni, że min. 4 m,
    Wpisz pytanie do prawa i pieniędzy.
    Zrobie tak, ale wpierw pojade na dzialke (nie dzis ) i zmierze dokladnie te odleglosci. Generalnie mam bardzo slabe oko do takich spraw i moze sie okazac, ze jest zupelnie inaczej niz podalem .
    No i bede musial spytac o to, czy te 4 metry to od rowu, czy od kanałku, który jest na dnie rowu... mam nadzieje, ze to drugie, bo jak nie to sie troche zmartwie...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    zaglądnęłam do wyszukiwarki i okazało się, że to rady miejskie /gminne/ ustalaja odleglości od rowu uchwałami. Zapytaj w gminie. Co sie bedziesz niepotrzebnie stresował

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Czyli po prostu zgłoszę im chęć postawienia płotu na granicy - jak się okaże, że coś nie teges, to napewno mi to powiedzą . A jak się nie odezwą - ich sprawa .

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    A odległość ta nie jest przypadkiem podana w liniach rozdzielających?
    I jeszcze jedno, moim zdaniem (szukałem definicji "miejsce publiczne") ten rów, czy jak go tam zwał, ni jak nie "podchodzi" pod miejsce publiczne. Jeśli już to pod prawo wodne (ale nie jestem pewien), z tym, że tam mówi się o nie utrudnionym dostępie. W Twoim przypadku prawdopodobnie ( o ile nie istnieje linia rozgraniczająca) ten wymóg zostanie zachowany.

  11. #11

    Domyślnie

    Witam,
    Przy okazji pytanko o zloszenie ogrodzenia:
    Piszecie: "Zgłoszeniu podlega tylko "budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m....."
    A jesli droga jest prywatna?
    Czy w tym przypadku traktuje sie ja jako miejsce publiczne?
    Pozdrawiam
    Mirek

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Witam. To jest prywatna. Publiczna to jest; gminna, powiatowa, wojewódzka i krajowa.
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Witam

    Odgrzeję temat.
    Czy to prawda, że teraz ogrodzenie graniczące z drogą gminną nie podlega zgłoszeniu ?

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Prawda

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    danmaz

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kutno
    Kod pocztowy
    99-301
    Posty
    12

    Domyślnie

    A z drogą wewnętrzną w której mam udziały chyba też?

  16. #16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony