dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Brama garażowa - kiedy montować?

    Garaż jest w bryle budynku z drzwiami wewnętrznymi. Najpierw wstawiamy okna i drzwi zewnętrzne, później kładziemy instalacje wewnątrz domu, później tynki wewnętrzne. I w którym tu momencie montowaliście bramę garażową? Jeśli zrobię tak jak wymaga firma od bramy, to dom będzie przez długi czas stał otworem dla złodziei.

  2. #2

    Domyślnie

    zależy , czy masz ogrodzoną działke , czy pieski latają i takie tam
    a z doświadczenia wiem , że drzwi zewnętrzne i bramę garażową montować po tynkach ,
    przy bramie nawet jest wymagane by była po tynkach ,że względu na możliwość zachlapania mechanizmów itp.
    drzwi zewnętrzne też bym odradzał , tu tynkarz zahaczy łatą , tu taczką sie nie wymiesci , a ty rusztowanie trochę sie rozbuja takie nieszczęścia sie zdarzają
    porysują ci tylko drzwi i tyle , bo jak bedą wchodzić ? oknem

    najlepiej zrobić jakies drzwi tymczasowe , a to ze starego skrzydła , z desek ,pełno tego na budowie , zawiasy kupisz wszędzie za grosze

  3. #3

    Domyślnie

    Po tynkach. Jeżeli robisz bramę podnoszoną to zamocowanie trasy prowadzeń bramy tylko po tynkach bo inaczej zachlapią ci wszystko i po balu.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie Re: Brama garażowa - kiedy montować?

    Cytat Napisał magangs
    Garaż jest w bryle budynku z drzwiami wewnętrznymi. Najpierw wstawiamy okna i drzwi zewnętrzne, później kładziemy instalacje wewnątrz domu, później tynki wewnętrzne. I w którym tu momencie montowaliście bramę garażową? Jeśli zrobię tak jak wymaga firma od bramy, to dom będzie przez długi czas stał otworem dla złodziei.
    Jeżeli kupisz bramę z montażem - żaden monter producenta nie zamontuje Ci bramy przed tynkami - bramę zawsze montuje się po tynkach i po wykończeniu - na samym końcu ...

    A jak sam będziesz montował - również najrozsądniej jest to robić po tynkach i po wykończeniu przede wszystkim nadproża i ścin bocznych .
    --
    Pozdrawiam

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Teraz była montowana
    Po prawie całej wykończeniówce "najbrudniejszej" ... gładziach, cięciach płytek, położenia podłóg, itp.
    Do tej pory otwór był zabity dechami i ofoliowany

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  6. #6

    Domyślnie

    nie napisałeś o jaką bramę chodzi, uchylną czy segmentową?
    jeżeli segmentową chcesz zamontować przed tynkami i posadzkami to najprostsze i b. często stosowane rozwiązanie to otynkowanie tylko tej ściany, na której odbywa się montaż bramy (lub jej fragmentu) oraz wyznaczenie dokładnego poziomu docelowego posadzki gotowej w garażu (wypoziomowany tymczasowy próg z np. łat, podkładki z klocków drewnianych pod ościeża bramy itp), i bez problemu znajdziesz autoryzowanego montząyste który ci to w ten sposób zamontuj przed tynkami w całym domu, oczywiście musisz go o tym wcześniej uprzedzić i uzgodnić to, jak również nie weźmie od odpowiedzialności w przypadku gdyby Ci się potem zachciało podnieść lub obnizyć poziom posadzki, to juz Twój poziom i Twoja odpowiedzialność (bo rzecz jasna podług wszech prawideł powinno być po tynkach i posadzkach a z napędem po instalacjach)

  7. #7

    Domyślnie

    To co napisano wyżej, po tynkach, przynajmniej na ścianie gdzie ma być montowana barama. Jeżeli nie masz jeszcze wylewek to pamiętaj że we wjeździe do garażu wypadałoby zostawić jakieś 8-9cm na beton, jak chcesz kłaść jeszcze styropian, to trzeba uwzglednić i te dodtakowe centymetry.

    A tak wogóle to nie łapię dlaczego tylko Wiśniowski ma regulację bramy o jakieś 7cm a np taki Normhstal nie ma a jak nawet ma regulacje bramy to sprężyna nad bramą skutecznie uniemożliwia jej regulację.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gplux

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    5

    Domyślnie kiedy montować bramę

    Po pierwsze regulacje Wiśniowskiego o 7 cm to chyba tylko z cieciem paneli można zrobić i to tylko do góry, albo na sprężynach SJ. Tylko później estetyka z zewnątrz bo o te 7 cm mniej jednego panela będzie widać.

    Co do montażu bramy segmentowej to najlepiej jest w gotowym budynku wieszać bramę(warunek, że wszystko jest idealnie przyszykowane bo później już ciężko poprawiać np krzywą podłogę.)
    Najczęściej jednak montuję się tylko w wytynkowanym garażu.

    Bramę uchylną powinno się natomiast montować przed tynkami, by później zatynkować mocowanie do ściany, oraz ustalić jakiej wysokości u danego producenta bram jest próg by do niego dostosować gotową posadzkę. Brzydko i mało praktycznie wyglądają później takie sterczące.


    Pozdrawiam

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    U mnie warunkiem zamontowania bramy garażowej i gwarancją jest wytynkowany na cacy garaż, szczególnie ściana z bramą.

  10. #10

    Domyślnie Re: Brama garażowa - kiedy montować?

    Cytat Napisał pablitoo
    Jeżeli kupisz bramę z montażem - żaden monter producenta nie zamontuje Ci bramy przed tynkami - bramę zawsze montuje się po tynkach i po wykończeniu - na samym końcu ...

    A jak sam będziesz montował - również najrozsądniej jest to robić po tynkach i po wykończeniu przede wszystkim nadproża i ścin bocznych .
    A skąd takie teorie..? I brednie na forum publicznym...??!

    Miałem kupiona bramę u renomowanego producenta, brama wraz z montażem i zamontowana została przed tynkami... Przy tynkach napędy były ładnie oklejone i nic nie zostało zachlapane... Jedyny minus to to, że po tynkach sam musiałem zamontować listwę uszczelniającą na nadprożu...

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    revalidon to nie brednie tylko fakty
    Widocznie firma w której Ty kupiłeś bramę jest zbyt mało renomowana

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Claudii
    revalidon to nie brednie tylko fakty
    Widocznie firma w której Ty kupiłeś bramę jest zbyt mało renomowana
    No nie chciłabym sie licytować, ale wydaje mi sie, że mam mercedesa wśród bram garażowych... Nazwy nie podaję, eby nie robić darmowej reklamy...


    Po prostu wkurza mnie jak ktoś kategorycznie pisze "żaden producent", "nigdy w życiu", "ależ zapomnij" itd., itp.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    mersedesami bram sa Normstahl,Horman i Wiśniowski ja mam tylko fiata-Tyssen Krup i warunkiem był wytynkowany garaż

  14. #14

    Domyślnie

    EE tammm... są lepsze bramy i wcale nie musi być wytynkowany garaż, wystarczy tylko uzgodnić to z firmą i już...

  15. #15

    Domyślnie

    Bramę garażową miałam wstawianą w tym samym dniu co okna i równocześnie były montowane drzwi zewnętrzne ( takie byle jakie - budowlane).

    Panowie od bramy powiedzieli, gdy zamawiałam, co ma być zrobione żeby można było ją wstawić - miała być otynkowana od wewnątrz ściana na której znajdował się otwór i tylko tyle. Po montażu przypomnieli żeby podczas tynkowania porządnie zabezpieczyć suwnice streczem. Ostatnio byli na serwisie (rok później) i wszystko oki, poodklejali folie od zewnątrz, bo dom w między czasie został ocieplony i otynkowany.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Claudii
    mersedesami bram sa Normstahl,Horman i Wiśniowski ja mam tylko fiata-Tyssen Krup i warunkiem był wytynkowany garaż

    Mam niestety segmentówkę Wiśniowskiego i jak na mój gust to raczej syrenka lub trabant (sami zdecydujcie który pojazd ma większe szpary).

    P.S. Montażyści zamontowali bramę przed tynkami gdzie nawet ściana pod prowadnicami była "surowa".

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    No bo to tak jest im większa renoma tym większe ciachrajstwo i brak poszanowania klienta.
    Moja brama kupiona w mało znanej firmie bez renomy ,niczym nie różniąca się od Wiśniowskiego za to obsłużona zostałam jak królowa

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Claudii
    No bo to tak jest im większa renoma tym większe ciachrajstwo i brak poszanowania klienta.
    Moja brama kupiona w mało znanej firmie bez renomy ,niczym nie różniąca się od Wiśniowskiego za to obsłużona zostałam jak królowa
    Ja mam bramę Normstahl albo Horman - nie pamiętam dokładnie i nie było jakichć specjalnych ę, ą. Myśle że to kwestia kultury firmy która zajmuję się dystrybucją.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony