dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar les111
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie otwór na brame garażową

    Witam ,jak w temacie mam otwór na bramę garażową o wymiarze szer 250 na 240 cm wysokości ,chciałbym zakupić bramę segmentową w standarcie o wym 250x225cm wys i tu pytanie czy mogę obniżyć nadproże stosująć doklejenie styropianu od spodu owego nadproża czy w niczym to nie będzie przeszkadzać i czy ktoś to przerabiał ,pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Brama segmentowa jeździ za oworem więc teoretycznie możesz pomniejszać do woli.
    Żyje się.

  3. #3

    Domyślnie

    A posadzki już masz? 240-225 = 15 cm. Akurat by pasowało.

  4. #4

    Domyślnie

    jak patrze na swoja brame to widze ze jest montowana tez do nadproza wiec przyklejanie styropianu chyba odpada

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar les111
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    No właśnie z tego co oglądałem brame mocuje się na dwóch pionowych szynach mocowanych do ściany frontowej o wewnątrz ale nie wiem czy każdy producent ma takie rozwiązanie idą też szyny stabilizujące mocowane do sufitu w tym przypadku wydaje mi się że podklejenie styropianu nie będzie przeszkadzać ale chciałem zasięgnąć opini co wyślicie o tym rozwiązaniu,wspomne że chodzi mi o bramę Wiśniowski

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gplux

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Takie uzupełnianie pozostającego otworu nad bramą jest powszechnie stosowane. W projektach często na to nie zwracają uwagi, a inwestor będzie musiał dopłacić za bramę nie typową. Trzeba jednak zwrócić uwagę jakie będą zastosowane sprężyny. Ze skrętnymi w Wiśniowskim może być problem z zamocowaniem, bo do styropianu ciężko. Da się za to zrobić to na naciągowych lub SJ.

    Lub np wybrać bramę typową z Normsthal gdzie prawie w każdym rozmiarze typowym jest wysokość 2375.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony