dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1

    Domyślnie Szary styropian Izoterm; u 0,36, nowość

    Witam
    Czy ktoś z Was ten towar stosował, widział w realu, lub wie coś więcej na jego temat niż to co pisze o nim sprzedawca. Cena i deklarowane parametry są bardzo OK, tylko co z jakością?
    Cezar

  2. #2

    Domyślnie

    Współczynnik u = 0,36 to chyba w W/m2K?

    Ten współczynnik jest z tego co wiem zależny od grubości materiału izolacyjnego. Dla tego samego styropianu wyjdzie Ci inny dla 10 cm a inny dla 20 cm.

    Powinieneś porównywać współczynnik materiału (lambda). Szary styropian z Termoorganiki (z Neoporem BASF) ma lambda = 0,031 W/mK.

  3. #3

    Domyślnie

    swisspor też ma lambda 0,031
    napisz wiec jaka cena m3 tego izotermu wtedy będzie mozna coś o nim powiedzieć, no i skoryguj to u=0,36...

  4. #4

    Domyślnie

    Oczywiście chodziło mi o lambda =0,036 Wmk, sorry, ale ta oferta jest dziwna, w tytule 0,036 Wmk, dalej już 0,40, chyba należy go sobie odpuścić.
    http://www.allegro.pl/item729356007_...na_fasada.html
    Cezar

  5. #5

    Domyślnie styropisn

    W temacie mowa o poniższym grafitowym styropianie
    Potrzebuję kupić 25 m3 styropianu 12 cm do ocieplenia elewacji. Myślę o poniższym styropianie. Czy ktoś go już kupował ?. Cena wydaje się być atrakcyjna. Wsp - 0,035 - 110 zł brutto m3

    http://www.allegro.pl/item755205047_...rafit_lux.html

    Myślę też o Swispoor Lambda 0,031 lecz cena sporo wyższa - 160 zł brutto m3

    Z góry dziękuję za info

    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    hmm. styropian niby "grafit" a na zdjęciu to on jest raczej biały... uważaj żeby tak samo nie było z tym "ciepły" - może niby ciepły a w rzeczywistości zwykłą "fasada" na stronie www producenta (która nie łatwo znaleźć) nie na słowa o tym produkcie...
    może to barwnik i marketing ale grafitowy styropian swisspor lambda jest naprawdę cały grafitowy

  7. #7

    Domyślnie Re: styropisn

    Cytat Napisał w.m.
    (..)Wsp - 0,035 - 110 zł brutto m3
    (...)
    Myślę też o Swispoor Lambda 0,031 lecz cena sporo wyższa - 160 zł brutto m3
    No tak niestety jest - lepszy produkt - wyższa cena. Liczy się współczynnik lamba a nie kolor styropianu.

    Ocieplasz styropianem raczej nie dla ozdoby tylko po to, żeby ograniczyć straty ciepła... czy to się opłaci musisz policzyć sam - zależy ile masz m2 elewacji, czym grzejesz itp.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    hmm. styropian niby "grafit" a na zdjęciu to on jest raczej biały... uważaj żeby tak samo nie było z tym "ciepły" - może niby ciepły a w rzeczywistości zwykłą "fasada" na stronie www producenta (która nie łatwo znaleźć) nie na słowa o tym produkcie...
    może to barwnik i marketing ale grafitowy styropian swisspor lambda jest naprawdę cały grafitowy
    Hej ludziska Wlasnie dzisiaj zamowilem 30m3 Izotermu FASADA 036 po 93,7 pln brutto z dowozem na plac budowy. To JEST styropian grafitowy! Ten producent generalnie produkuje cale linie produkcyjne do produkcji styropianu. Maja tez dwie fabryki w Polsce gdzie robia sami styropian. Ten styro grafitowy to ich nowy produkt i dlatego jeszcze o nim nic nie ma na stronach - za to mozna sobie sprawdzic zarejestrowany patent (jest podany numer zgloszenia patentowego na paczce na fotkach na allegro - 386122):

    http://www.uprp.pl/patentwebaccess/PatentDetails.aspx

    Kod:
    WYN	Sposób wytwarzania styropianu o podwyższonej izolacyjności termicznej	A1	386122	22-09-2008			C08F112/08 C08J9/224 C08J9/30	20-07-2009
    Kod:
    Skrót opisu:
    
    (57) Sposób wytwarzania styropianu o podwyższonej izolacyjności termicznej charakteryzuje się tym, że do ekspandacji dozowane są perełki polistyrenu otoczone powierzchniowo proszkiem grafitowym o uziarnieniu 14 nanometrów i o powierzchni 300 m2/gram. Dodatek proszku grafitowego uzależniony jest od zamierzonego stopnia obniżenia współczynnika lambda i waha się od 0,5 do 5 kg na tonę produktu.
    Sprzedawca z hurtowni ktory jest posrednikiem mowi dodatkowo, ze ten styro jest dodatkowo o tyle lepszy ze produkowany jest wylacznie z czystego granulatu i nie ma w nim odpadow styropianowych ktore podobno rozne firmy skupuja i dodaja do wyrobu, podobno pogarszajac w ten sposob izolacyjnosc

    Tak czy siak - za 93pln / m3 nie da sie kupic IMHO nic "cieplejszego"
    pozdr.

  9. #9

    Domyślnie

    Możesz zrobić zdjęcia paczki tego styropianu i napisać czy on ma lambde =0,36 czy może u=0,36?
    Bo jeżeli ma tak dobre parametry za tak niska cenę to sam go sobie zamówię na resztę domu. Ciekawi mnie również jakość jego płyt czy nie są krzywe.

  10. #10

    Domyślnie

    możecie podać linka jak policzyć sobie przenikalność cieplną (czy coś innego) żeby porównać co jest cieplejsze np. 12cm styro o lambda 0,40 czy 15cm styropianu o lambda 0,36 ?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Możesz zrobić zdjęcia paczki tego styropianu i napisać czy on ma lambde =0,36 czy może u=0,36?
    Bo jeżeli ma tak dobre parametry za tak niska cenę to sam go sobie zamówię na resztę domu. Ciekawi mnie również jakość jego płyt czy nie są krzywe.
    Ja go niestety bede mial dopiero za poltorej tygodnia wiec ani zdjecia nie moge zrobic ani nie powiem, czy jest prosty czy krzywy Oczywiscie ze chodzi o lambde = 0,036. U to jest wartosc wspolczynnika przenikania ciepla dla danej przegrody. Za 110 pln / m3 jest jeszcze wersja z lambda 0,035 ale wydaje mi sie ze nie warto doplacac tych 15 pln / m3 (u mnie to by bylo + 450 pln) dla marnej jednej tysiecznej - co innego gdyby on mial 0,031 np.
    pozdr.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    możecie podać linka jak policzyć sobie przenikalność cieplną (czy coś innego) żeby porównać co jest cieplejsze np. 12cm styro o lambda 0,40 czy 15cm styropianu o lambda 0,36 ?
    To proste.. Ale zapomniales jednego zera. Np. - przy lambdzie 0,036 i grubosci 10cm mamy przegrode o wartosci wspolczynnika przenikania ciepla = 0,036 / 0,1 = 0,36 W / m2k. Przy mojej grubosci 18cm bede mial 0,036 / 0,18 = 0,2 W / m2k, czyli opor cieplny (odwrotnosc) wynosi R = 5. Pustak porotherm 25 ma U = bodajze 1,2 czyli opor 0,83. Suma oporu wyniesie mnie 5,83 czyli przegroda bedzie miala U = 0,171
    pozdr.

  13. #13

    Domyślnie

    chodziło mi oczywiście o to czy lepsza jest przegroda 12cm lambda=0,036 czy 15cm lambda=0,04. No i wychodzi że jednak ta druga opcja jest cieplejsza o prawie 50% 1 wersja ma opór termiczny 3,33 a druga 4,5

    coś chyba pokręciłem...

    ja kupiłem jakiś dziadowski styropian (wychodziłem z założenia że lepiej dać grubiej słabszego niż cieniej lepszego - ale nie liczyłem tego). Myślałem wcześniej warstwie 12cm.

    czyli aktualnie mam PTH24+ 15cm styro o lambda 0,04 wyglądałoby że teoretycznie moja ściana ma U=0,188. I co z tego wynika?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    [quote="pierwek"]chodziło mi oczywiście o to czy lepsza jest przegroda 12cm lambda=0,036 czy 15cm lambda=0,04. No i wychodzi że jednak ta druga opcja jest cieplejsza o prawie 50% 1 wersja ma opór termiczny 3,33 a druga 4,5

    coś chyba pokręciłem...

    Chyba rzeczywiście coś nie tak z tym liczeniem. Przecież tego styropianu nawet o 50% nie ma więcej to nawet pomijając, że ma on gorsze parametry izolacyjna to jak opór cieplny może być większy o 50%?

  15. #15

    Domyślnie

    ano tak liczyłem to ze 3 razy i zawsze wychodziło mi w wersji 2 R=4,5 a tam jest 3,75 czyli ca 15% różnicy na plus dla wersji z grubszym (ale gorszym) ociepleniem

    Czyli U mojej ściany = 0,218. Mam zacząć płakać?

    BTW nie stawiałem sobie za punkt honoru zrobienie najlepszego ocieplenia bo zakładałem że będę grzał kotłem na ekogroszek. taki kocioł musi po prostu non stop pracować...

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomclav
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    płakać chyba nie, nadal się mieścisz w przepisach

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    przykład: 0,036/0,04=10%
    jeśli więc tan szary jest o 10% droższy to już żadnego zysku nie ma
    No jak nie ma zysku a niższe koszty ogrzewania w przypadku zastosowania tego z lambda 0,036?

  18. #18

    Domyślnie

    deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła: λ ≤0,036 [W/m2K] na allegro grafit po 85 złm3
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Sprawdzał ktos o co chodzi z tym styro?

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła: λ ≤0,036 [W/m2K] na allegro grafit po 85 złm3
    W morde jeza faktycznie - dzisiaj wystawiona aukcja Ale dostawa tylko 200km od Wroclawia - nie zalapalbym sie. Choc hurtownia gdzie ja kupilem byla z Kamiennej Gory czyli tez woj. dolnoslaskie, a przywioza z fabryki gdzies za Lodzia do mnie, gdzie jest ponad 300km
    pozdr.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony