dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 54
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Sprawdzał ktos o co chodzi z tym styro?
    A o co moze chodzic - widziales gdzies reklame IZOTERMU ? Ja nie bardzo - szczerze mowiac uslyszalem o nich dopiero wczoraj. A widziales gdzies reklame Termoorganiki i ich cieplego styropianu w kropki ? Wszedzie jest.. I kto za to placi ?

    Gdyby ten IZOTERM to byla jakas garazowa fabryczka dzialajaca od tego roku to bym zrezygnowal. Ale to jest duza firma ktora produkuje cala maszynerie / linie produkcyjne do produkcji styropianu! Wiec musza wiedziec co jest na rzeczy A dodanie 2kg grafitu na 1t styropianu (czyli na ~66m3) moze podniesc jego cene o pewnie ledwo pare pln na kubik albo i mniej Reszta to juz marketing za ktory w izotermie nie placisz bo go nie ma.. Obym sie nie mylil bo do tej pory nie znalazlem za bardzo opinii o ich styro Wypowiem sie za 2-3 tyg jak ocieple swoj domek.
    pozdr.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    W tym wypadku jestem pewnie jak ten Tomasz niewierny....
    No to po kolei:
    To że się nie reklamują to dla mnie słaby argument. Można powiedzieć, że ten z dużym budżetem też nie wydaje dużo, ma spory rabat w agencji reklamowej.

    Na opakowaniu tego styro na aukcji: "Ciepły grafit. Jedyny na rynku." Jeśli jedyny to nie jest to samo co w styro z dodatkiem neoporu, nie użyliby takiego sformułowania. Poza tym Neopor został opatentowany przez BASF-a. Czy to to samo - nie mam pojęcia.

    Tak na szybko przez google:
    Na tej stronie http://www.jobwerx.com/news/basf_ins...48474_864.html napisano, że Neopor to granulki zawierające pentan.
    Definicja tego ostatniego tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Pentane
    Grafit to czysty węgiel, co wskazuje na jakąś różnicę. Być może patenty dotyczą też technologii - odmienna prawdopodobnie umożliwiła rejestrację.

    Czy ktoś z zacięciem chemicznym może to skorygować / usystematyzowwać?

  3. #23

    Domyślnie

    IZOTERM nie tylko nie ma reklam ale nawet tego produktu na stronie

    Nie oczekuję super-hiper marketingu ale dla mnie firma która w XXI wieku nie potrafi zrobić porządnej strony internetowej z opisem produktu PRZED wprowadzeniem go na rynek to firma garażowa

    Czy produkcja styropianu grafitowego to tylko wsypanie 2 kg grafitu do maszynerii?

    Wątpię.

    Termoorganika, Swisspor i Austrotherm wykorzystują Neopor produkowany przez BASF. Możliwe, że w laboratoriach BASF pracują totalni kretyni, dla których dodanie paru wiader grafitu na tonę styropianu stanowiło nie lada wyzwanie umysłowe - http://www.basf.com/group/corporate/...rd/2001/neopor

    Możliwe też że w tych trzech firmach też pracują kretyni i zamiast zabrać się za dosypywanie grafitu (co od 8 lat mogli by z powodzeniem obczaić) nadal naiwnie kupują Neopor od BASF...

    http://www.plastech.pl/wiadomosci/ar...dukcje-Neoporu

    W każdym bądź razie z całym szacunkiem dla IZOTERM pozwolę sobie pozostać sceptyczny.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał irreality
    IZOTERM nie tylko nie ma reklam ale nawet tego produktu na stronie
    Owszem - strone maja wyjatkowo lichawa

    Cytat Napisał irreality
    Nie oczekuję super-hiper marketingu ale dla mnie firma która w XXI wieku nie potrafi zrobić porządnej strony internetowej z opisem produktu PRZED wprowadzeniem go na rynek to firma garażowa
    Troche masz racji ale takich firm jest wiele.. Fajnie miec styropian reklamowany przez sportowca, w pieknym kolorowym opakowaniu - tylko ze opakowanie wyrzucimy, styropian przykryjemy klejem i okazuje sie, ze wtopilismy 2 x wiecej kasy za to, co moglismy miec 2 x taniej

    Cytat Napisał irreality
    Czy produkcja styropianu grafitowego to tylko wsypanie 2 kg grafitu do maszynerii?
    Oczywiscie ze nie - to bylo przeciez tylko uproszczenie.

    Cytat Napisał irreality
    Termoorganika, Swisspor i Austrotherm wykorzystują Neopor produkowany przez BASF.
    [...]
    Zauwaz, ze wtedy lambda takiego styro wynosi 0,031 a nie 0,036. Technologia izotermu jest poprostu gorsza. Ale jezeli mam zaplacic za Swisspora z lambda 0,040 - 100 pln / m3, a IZOTERM lambda 0,036 za 94 pln / m3 (a juz mozna kupic za 85 na allegro to co bys wybral ? Nawet jakby ten caly grafit okazal sie szara farbka akrylowa to nic !
    pozdr.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam
    Troche masz racji ale takich firm jest wiele.. Fajnie miec styropian reklamowany przez sportowca, w pieknym kolorowym opakowaniu - tylko ze opakowanie wyrzucimy, styropian przykryjemy klejem i okazuje sie, ze wtopilismy 2 x wiecej kasy za to, co moglismy miec 2 x taniej
    Widzisz, kwestia podejścia... oszczędność 3 tys zł na styropianie (tyle wyszło na mojej elewacji między "zwykłym" a "niezwykłym") jakoś mnie nie kręci... mam ogrzewanie elektryczne i termoizolacja jest jedną z najbardziej pilnowanych przeze mnie rzeczy.

    Zobacz na ten wątek: http://forum.muratordom.pl/ile-koszt...ie,t130368.htm

    Niektórzy wolą kuchnie z renomowanego studia za 20 tys... i ktoś może powiedzieć, że przecież można kupić mebelki za 5 tys i też będzie git.

    Cytat Napisał Daga&Adam
    Zauwaz, ze wtedy lambda takiego styro wynosi 0,031 a nie 0,036. Technologia izotermu jest poprostu gorsza. Ale jezeli mam zaplacic za Swisspora z lambda 0,040 - 100 pln / m3, a IZOTERM lambda 0,036 za 94 pln / m3 (a juz mozna kupic za 85 na allegro to co bys wybral ? Nawet jakby ten caly grafit okazal sie szara farbka akrylowa to nic !
    Ja wybrałem lambdę 0,031... A gdybym rozpatrywał poziom cenowy ~100 pln/m3 to wybrałbym Termoorganikę, Swisspora lub Austrotherm... dlaczego? Bo te firmy mają w moim odczuciu wyrobioną markę. Inwestycja w nią oznacza, że nie opłaca się kombinować z jakością produktów.

    Nie bez znaczenia jest to, że mam większe zaufanie do ich deklaracji dotyczących lambdy niż z firmy Izoterm - chociażby po obejrzeniu galerii z ich hali produkcyjnej... http://izoterm.nawww.eu/index.php?id=4&id_sub=0

    Dlaczego tak się dzieje - marketing właśnie. Umiejętność zaprezentowania i sprzedania się.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał irreality
    Widzisz, kwestia podejścia... oszczędność 3 tys zł na styropianie (tyle wyszło na mojej elewacji między "zwykłym" a "niezwykłym") jakoś mnie nie kręci... mam ogrzewanie elektryczne i termoizolacja jest jedną z najbardziej pilnowanych przeze mnie rzeczy.
    A u mnie to kwestia obliczen. Ocieplenia mam 18cm - roznica miedzy 0,031, a 0,036 to 16264kWh VS 16557kWh, czyli 293kWh - w moim przypadku przy ogrzewaniu pompa ciepla w wiekszosci w II taryfie - roznica rzedu 30 pln / sezon. Mi sie nie oplaci - zwrot dopiero po 100 latach liczac ze roznica w inwestycji to 3 tys pln Tobie zwracaloby sie po 30 latach, tez sporo..

    Cytat Napisał irreality
    Zobacz na ten wątek: http://forum.muratordom.pl/ile-koszt...ie,t130368.htm

    Niektórzy wolą kuchnie z renomowanego studia za 20 tys... i ktoś może powiedzieć, że przecież można kupić mebelki za 5 tys i też będzie git.
    Zupelnie nietrafione porownanie - na kuchnie bedziesz codziennie patrzyl i z niej korzystal. Styropian zakryje raz dwa klej, tynk i nie bedzie zadnej roznicy estetycznej, a technicznej to juz liczylem wyzej

    Cytat Napisał irreality
    Ja wybrałem lambdę 0,031... A gdybym rozpatrywał poziom cenowy ~100 pln/m3 to wybrałbym Termoorganikę, Swisspora lub Austrotherm... dlaczego? Bo te firmy mają w moim odczuciu wyrobioną markę. Inwestycja w nią oznacza, że nie opłaca się kombinować z jakością produktów.
    Ja tez czesciej wybieram rozwiazania markowe i firmowe. Ale na boga to jest tylko glupi styropian - polaczone ze soba kulki polistyrenu i powietrze

    Cytat Napisał irreality
    Nie bez znaczenia jest to, że mam większe zaufanie do ich deklaracji dotyczących lambdy niż z firmy Izoterm - chociażby po obejrzeniu galerii z ich hali produkcyjnej... http://izoterm.nawww.eu/index.php?id=4&id_sub=0
    Tu tez zupelnie nietrafiony argument. Izoterm produkuje i sprzedaje od '93 cale *linie produkcyjne* do styropianu. I glownie to do mnie przemowilo. Kto lepiej zna sie na mleku - mleczarnia czy hurtownia je sprzedajaca ? Kto wie styropian jakich znanych marek nie jest produkowany na ich sprzecie ?

    Cytat Napisał irreality
    Dlaczego tak się dzieje - marketing właśnie. Umiejętność zaprezentowania i sprzedania się.
    W przypadku styropianu to raczej umiejetnosc wcisniecia czegos za chore pieniadze - dla mnie wogole styropian powinien kosztowac 10 pln / m3 bo to niesamowicie prymitywny i prosty produkt. I tak jak u Ciebie widze wlacza sie lampka niedowierzania w glowie jak slyszysz 90 pln / m3 styro grafitowego, tak u mnie wlacza sie lampka "o jezu nareszcie dobry produkt w normalnej cenie bo bez koniecznosci oplacania bandy marketoidow i reklam". Jeansy, telewizor, laptopa, wspomniane mleko, batonik, czy marke samochodu wole jedak firmowe
    pozdr.

  7. #27

    Domyślnie

    pojechaliście ostro ale stoimy troszkę w miejscu efekt jest tego jest taki że jeżeli ma lambdę 0,036 to jest git jak nie ma to wkręcili wałka i lipa choc te oddychające ściany to pojechali .
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    pojechaliście ostro ale stoimy troszkę w miejscu efekt jest tego jest taki że jeżeli ma lambdę 0,036 to jest git jak nie ma to wkręcili wałka i lipa
    Ja i tak chcialem kupic swisspora za 100 pln / m3. Nawet jak izoterm ma lambde 0,040 to i tak wychodze na swoje A skad wiadomo ze taki swisspor nie bedzie mial 0,042 albo wiecej ?
    pozdr.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    A mój ulubiony hurtownik, do którego mam zaufanie i zawsze daje mi alternatywę, nigdy nie upiera się przy jednym producencie tym razem powiedział: Jeśli ma być dobra jakość - Austrotherm lub Termoorganika. Nic innego.
    Na składzie mają 4 producentów.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    lub Termoorganika. Nic innego.
    Poczytaj za to opinie chocby tu na forum o termoorganice - bardzo czesto zdarzal sie podobno krzywy. A w styropianie za bardzo laik nie jest w stanie nic innego sprawdzic No, moze jeszcze sobie go ew. zwazyc.
    pozdr.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam
    Cytat Napisał Wirecki
    lub Termoorganika. Nic innego.
    Poczytaj za to opinie chocby tu na forum o termoorganice - bardzo czesto zdarzal sie podobno krzywy. A w styropianie za bardzo laik nie jest w stanie nic innego sprawdzic No, moze jeszcze sobie go ew. zwazyc.
    pozdr.
    Miałem wszystko Termoorganiki, od 10 cm po 12, 15 i 30 cm. Wszystko proste i OK
    TO jako jedynie zgodzili się na zamówienie zrobić 30 cm z frezem, nikt inny nie chciał lub nie miał mozliwosci, i nie wzięli za to extra kasy (i tak nie był wtedy taki tani styro).

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam
    Cytat Napisał Wirecki
    lub Termoorganika. Nic innego.
    Poczytaj za to opinie chocby tu na forum o termoorganice - bardzo czesto zdarzal sie podobno krzywy. A w styropianie za bardzo laik nie jest w stanie nic innego sprawdzic No, moze jeszcze sobie go ew. zwazyc.
    pozdr.
    Zadzwoniłem do przedstawiciela T. Miły głos: "Większość firm dostarcza do badań 2 płyty i na ich podstawie szacowane są parametry. Nasze do badań kupowane są w składach budowlanych bezposrednio przez (jakiśtam) instytut"

    Jakbym ja zanosił własne płyty do testów, na pewno trzymałyby parametr....Były by idealne lub lepsze...

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Cytat Napisał Wirecki
    lub Termoorganika. Nic innego.
    Poczytaj za to opinie chocby tu na forum o termoorganice - bardzo czesto zdarzal sie podobno krzywy. A w styropianie za bardzo laik nie jest w stanie nic innego sprawdzic No, moze jeszcze sobie go ew. zwazyc.
    pozdr.
    Zadzwoniłem do przedstawiciela T. Miły głos: "Większość firm dostarcza do badań 2 płyty i na ich podstawie szacowane są parametry. Nasze do badań kupowane są w składach budowlanych bezposrednio przez (jakiśtam) instytut"

    Jakbym ja zanosił własne płyty do testów, na pewno trzymałyby parametr....Były by idealne lub lepsze...
    I Ty w to wierzysz? ...
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  14. #34

    Domyślnie

    Kurcze dabata wre a ja stoje w martwym punkcie oszczędności są małe 85 zł za ten z tematu a 95 za np Isover.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    Kurcze dabata wre a ja stoje w martwym punkcie oszczędności są małe 85 zł za ten z tematu a 95 za np Isover.
    Jaki isover ? Isover produkuje welne, o ile wiem to nie produkuje styropianu
    pozdr.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whitemag
    I Ty w to wierzysz? ...
    Wiara nie ma tu nic do rzeczy. Byłem ciekawy co mi powie, czy jest w stanie przekonać klienta do zakupu platinum. Chyba jej się nie udało, ja sobie odpuszczę "szary". Tego "wątkowego" też nie kupię. Na podłogę brałem Austrotherm i układający styro ani słowem nie pisnęli że cos nie tak.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Cytat Napisał Whitemag
    I Ty w to wierzysz? ...
    Wiara nie ma tu nic do rzeczy. Byłem ciekawy co mi powie, czy jest w stanie przekonać klienta do zakupu platinum. Chyba jej się nie udało, ja sobie odpuszczę "szary". Tego "wątkowego" też nie kupię. Na podłogę brałem Austrotherm i układający styro ani słowem nie pisnęli że cos nie tak.
    Ja na podlogach mam swisspora - wszystko OK. Na scianach piwnicy mam neotherm oraz jakis blizej nieokreslony - chyba jakis ze Slowacji - rowniez nie zauwazylem zadnych nieprawidlowosci - wszystko jak nalezy
    pozdr.

  18. #38

    Domyślnie

    tak czy siak wszystko sprowadza się do liczb ... jak nie w odniesieniu do współczynników, lambdy i zużycia energii to do okresy zwrotu kosztów i oszczędności a czy dołączy do tego taka zależność - "jeśli masz zaoszczędzi 3k na tańszym styro, później dokładać do ogrzewania, a mogłeś kupić lepszy i przy racie kredytu na dom podnieść ją o 3 pln na miesiąc -- to co zrobisz ? ( opcja kredytu silny argument jak z własnej kasy - nie mający prawa bytu )
    i jeszcze jedno - cena tego dobrego Termo.. Austro.. i innych firm może się znacznie różnić w różnych hurtowniach ... na samym szperaniu można sporo zaoszczędzić ...

    ps albo kupić wynalazek stać się prekursorem wybierających i po jakimś czasie dołączyć do grona tych co się cieszą i polecają z racji oszczędności albo do grona tych co psioczą że dla pary PLN zakupili "badziewie" - od taka trudna sztuka wyboru ...

    to tak w formie moich trzech groszy ..
    Pozdrawiam
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

  19. #39

    Domyślnie

    ja mam ten styropian , nie jest on całkowicie szary ale kulki styropianowe z których się składa są powleczone od zewnątrz czymś szarym , z tego co zauważyłem jest dość miętki i lekko nie równy


  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_x
    ja mam ten styropian , nie jest on całkowicie szary ale kulki styropianowe z których się składa są powleczone od zewnątrz czymś szarym , z tego co zauważyłem jest dość miętki i lekko nie równy
    Nierowny tzn. krzywy (krawedzie) czy "chropowaty" ?
    pozdr.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony