dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 84 z 84

Temat: Gdzie ma być faza w gniazdku ?

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar fenix2
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

Domyślnie

Cytat Napisał mądra sowa Zobacz post
    Panowie w moim domu poprowadzono tylko dwa przewody do gniazdek .Czy ktoś potrafi mnie wytłumaczyć dlaczego kiedy dotykam do obudowy komputera delikatną częścią ciała to mnie kopie,a kiedy odwrócę wtyczkę to przestaje?Czy to nie szkodzi twardemu dyskowi?Chcę podłączyć 0 i N w gniazdku czy to możliwe, ponieważ zmieniam na gniazdka z bolcem?Witam na forum tylko inteligentnych ludzi a nie tych porażonych 15 kv co obrażają innych
    Czy to nowa instalacja jaki układ sieci? Obudowa kopie ponieważ nie masz podłączonego bolca do przewodu PE.
    W starych instalacjach podłączało się przewód niebieski (PEN) do bolca a następnie do zacisku N gniazda (tzw. zerowanie ochronne).
    Ale to w przypadku sieci TN-C.

Domyślnie

Przez zerowanie o mało nie zginąłem kilka lat temu. Ktoś fajnie zmostkował bolce z neutralnymi. Ktoś inny parę lat później przerabiał coś w skrzynce i neutralne stały się fazowymi a fazowe neutralnymi, a bolce podawały fazę na obudowy. Wiele lat nikt nie wiedział o problemie do czasu pierwszego porażenia.

Dlatego z tym zerowaniem panowie naprawdę ostrożnie proszę - 3 razy sprawdzić....

3. Płacisz wysokie rachunki za prąd? Przeczytaj, jak zmienić dostawcę energii elektrycznej FILM Z DOŚWIADCZEŃ: Ogniwa fotowoltaiczne i akumulatory - zasilanie awaryjne domu Ogniwa fotowoltaiczne na domu jednorodzinnym. Cel: samowystarczalność Alternatywne źródła energii elektrycznej - turbina wiatrowa i panele fotowoltaiczne
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar fenix2
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

Domyślnie

Zawsze sowa może sobie uziemić obudowę komputera to powinno załatwić problem.

Domyślnie

Najlepiej do kaloryfera lub do kranu.
    Typowe i proste.

Niestety bardzo głupie i jeszcze bardziej niebezpieczne.

Nie wolno tak radzić ani tak postępować.
    Ostatnio edytowane przez kkas12 ; 24-10-2012 o 08:07
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia