dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie Agregat prądotwórczy na plac budowy - prośba o opinię

    Witam

    Planuję zakup agregatu prądotwórczego na plac budowy. Praktycznie chodzi mi o zasilenie betoniarki (3 fazy / ok. 3kW) oraz innych drobnych narzędzi 230V. Myślę, że odpowiednim byłby agregat o mocy znamionowej ok 5kW (czy taki wystarczy ?).
    Z tego co widzę ceny tego typu agregatów zaczynają się od ok. 3500 brutto. Agregatu będę potrzebował na jeden sezon, później planuję go sprzedać, więc zależy mi (podobnie chyba jak większości aby cenowo nie wyszło to za drogo.
    Znalazłem jednak dwóch producentów którzy mają interesujące mnie parametrowo agregaty w dużo niższych cenach:
    - WA-TECH - agregat Barracuda 5500 w cenie ok 1800
    - AVATECH - agregat JD650E w cenie ok 1700
    (czy podobieństwo w nazwie producentów to tylko zbieżność... ?)

    O tym pierwszym znalezione opinie w Sieci są raczej pozytywne, ale póki co nie jest dostępny w wersji z gniazdem 400V. O tym drugim żadnych opinii użytkowników nie znalazłem. Zatem pytam - czy ktoś może użytkuje agregaty tego producenta? Jak się sprawują? A może polecicie w tej cenie coś innego?

    Z góry dzięki

    Pozdrawiam

    Wojtek

  2. #2

    Domyślnie

    Nie taniej będzie kupić agregat 2KW na 230V za góra tysiąc i betoniarkę za drugi tysiąc na 230V? Potem możesz sprzedać oba sprzęty. No chyba, że musisz mieć "silny" prąd

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JurekM

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Powinieneś kupić używany, bo ryzyko kradzieży jest, a mały używany też Ci pociągnie budowę spokojnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Wracają jeszcze do mojego postu, mój 2KW 230V (jakiś beznazwowy z bazaru) działa już kilka lat. Używany nie jest złym wyjściem, ich budowa jest dość prosta a więc naprawa tania (jeśli coś się stanie w trakcie używania).
    Podpowiem jedną rzecz (może wszyscy wiedzą, ale ja nie wiedziałem). Generator, który stoi nie używany kilka miesięcy (zima) może nie zapalić i trzeba przeczyścić gaźnik i świece. Albo profilaktycznie zapalić go na chwilę raz w miesiącu.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Okiren Zobacz post
    Nie taniej będzie kupić agregat 2KW na 230V za góra tysiąc i betoniarkę za drugi tysiąc na 230V? Potem możesz sprzedać oba sprzęty. No chyba, że musisz mieć "silny" prąd
    Witam

    Ja zapewniam tylko prąd ekipie która działa na własnym sprzęcie (w tym betoniarce ~3).
    Tak nawiasem mówiąc to raczej nie jestem przekonany do betoniarek 230V. Może do urobienia betonu pod słupki do ogrodzenia to i owszem, ale do budowy domu to absolutnie...

    Pozdrawiam

    Wojtek

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JACK230

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    POMORZE
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam.Z mojego doświadczenia wiem że betoniarki na 230Vmają silniki około1,5 kW mocy, zatem do ich zasilenia potrzeba agregatu o mocy około 3 kW.Ich pojemnośc wynosząca około 150 litrów w zupełności wystarcza do budowy domu,poza wyjątkiem zalewania stropów czy ław fundamentowych,które i tak zalewa się z gotowego betonu z gruszki.Zatem niesłusznym twierdzeniem jest negatywne podejście do betoniarek zasilanych napięciem 230V.Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACK230 Zobacz post
    Witam.Z mojego doświadczenia wiem że betoniarki na 230Vmają silniki około1,5 kW mocy, zatem do ich zasilenia potrzeba agregatu o mocy około 3 kW.Ich pojemnośc wynosząca około 150 litrów w zupełności wystarcza do budowy domu,poza wyjątkiem zalewania stropów czy ław fundamentowych,które i tak zalewa się z gotowego betonu z gruszki.Zatem niesłusznym twierdzeniem jest negatywne podejście do betoniarek zasilanych napięciem 230V.Pozdrawiam.
    Witam

    Niby tak, ale to trochę jak by porównywać moc silników bolidu Ferrari z mocą ciężarówki - i jedno i drugie ma 400KM, i chyba tyle je łączy...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACK230 Zobacz post
    pojemnośc wynosząca około 150 litrów w zupełności wystarcza do budowy domu,poza wyjątkiem zalewania stropów czy ław fundamentowych,które i tak zalewa się z gotowego betonu z gruszki.Zatem niesłusznym twierdzeniem jest negatywne podejście do betoniarek zasilanych napięciem 230V.Pozdrawiam.
    Jak w cytacie - Po co ekipie taka duża betoniarka?

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    zobacz na allegro generatory Bergo diesel 6 kW/kVA, ja korzystam z niego juz prawie rok i jest ok.
    wczesniej mialem zwyklego benzynowca 2 KW i wytrzymal 1 rok (czeste awarie).

    Nie kupuj uzywanego generatora!
    Zmieniaj olej co miesiac!

    i najwazniejsze

    Generator musi pracowac na plycie OSB, zeby nie podciagal pylu na budowie.
    Pyl to najwiekszy wrog, pogarsza warunki chlodzenia silnika i generatora, ja tak latem przegrzalem i zatarlem tego benzynowca...
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  10. #10

    Domyślnie

    Popieram poprzednika.Szkoda kasy na drogi agregat-tym bardziej na 1 sezon.Ja mam agregat kupiony za 750 zł już w uzytkowaniu 4 lata i sobie radzi.Lepiej kupić betoniarkę na 220 V.Tych jest zdecydowanie więcej i łatwiej będzie później sprzedać.

  11. #11

    Domyślnie

    Odgrzeje kotleta,
    Potrzebuje agregat prądotwórczy do 1500 zł na budowę 3 fazy do betoniarki 3 KW i do szlifierki 2000 W. Poleccie coś sensownego proszę, niech się wypowiedzą Ci co mają agregaty.
    Linki mile widziane
    Pozdrawiam

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    A nie szybciej i prościej zapytać o to wujka google?
    Te 3kW betoniarka to do robienia betonu czy tylko do zaprawy?

  13. #13

    Domyślnie

    Wujka Google pytam juz dwa tygodnie i wszystko przestarzałe. Ciężko znaleźć coś aktualnego. Betoniarke ma majster 3 fazy 3 KW.

  14. #14

    Domyślnie

    Myślałem o agregacie barracuda 5,5 KW 3 fazy , ale do gniazda 230v można podłączyć max 1,8 KW wiec nie podlacze ani szlifierki 2 KW, ani czajnika.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Podłączysz i będzie działać

  16. #16

    Domyślnie

    Będzie działać, ale czy czegoś nie upale?

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    przecież będzie mniejsza moc

  18. #18

    Domyślnie

    No jak mniejsza? Do gniazda 230v można podłączyć urządzenie max 1,8 KW a kąktówka duża ma 2 KW. Wiec mogę coś upalic

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Z gniazda pójdzie ci 1,8kW a maksymalnie szlifierka będzie brać nie 2 a 1,8kW więc co chcesz upalać? Zwykle i tak szlifierka nie bierze tyle mocy. Nie wierzysz podepnij się do gniazdka poprzez miernik i zobaczysz ile ci bierze.

  20. #20

    Domyślnie

    No dobra, weźmie mniej prądu to automatycznie kąktówka będzie miała mniej siły. A jak będę chciał podłączyć czajnik który ma 2,5 KW, to nic się nie stanie? I czy będzie tak samo szybko się woda gotować.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony