dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 156
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbich70 Zobacz post
    Ustalmy raz na zawsze - położenie fazy w gniazdku nie ma znaczenia !
    Co prawda istnieją odbiorniki wrażliwe na zamianę L i N z tym że te akurat nie powinny być przyłączane za pomocą gniazda i wtyczki ale, nazywając potocznie, "na sztywno". Całej reszcie odbiorników jest "wszystko jedno" na której żyle zasilającej jest L a na której N.
    Owszem nie ma, ale chyba lepiej jest, jak wszystkie gniazdka w domu mają fazę po jednej stronie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	serwerownia-kable-OBRAZKY.PL.jpg
Wyświetleń:	419
Rozmiar:	29,5 KB
ID:	137151
    Mnie bardziej podobają się samochody, które wszystkie drzwi mają w tym samym kolorze, a felgi od kompletu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auta.jpg
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	34,0 KB
ID:	137152

    Ale ty pewnie wolisz różnorodność na zasadzie szybko, szybko nikt nie będzie z tego strzelał.
    Co prawda istnieją odbiorniki wrażliwe na zamianę L i N z tym że te akurat nie powinny być przyłączane za pomocą gniazda i wtyczki ale, nazywając potocznie, "na sztywno".
    Tymi urządzeniami wrażliwymi na zmianę L i N są miedzy innymi piece gazowe. Podłączanie ich na sztywno to "świetny" pomysł.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DoubleFacePalm.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	70,3 KB
ID:	137160

    Gratuluję.

    A jeśli ktoś uważa, że jest to podyktowane względami bezpieczeństwa, to pozostaje albo go wyśmiać albo pożałować. Z racji tego, że profesjonalny elektryk nigdy nie zacznie "grzebać" w instalacji, dopóki nie ustali stanu istniejącego i nie zapewni bezpieczeństwa sobie oraz osobom postronnym. Innymi słowy, w tym przypadku, nie będzie opierał sie na tym, że faza "ma być" po tej albo innej stronie, ale to po prostu najpierw sprawdzi !!!
    Elektryk sprawdzi, użytkownik niekoniecznie. Po co skoro, w dwóch poprzednich faza była po prawej, to i w 3 gniazdku, też będzie po prawej. W końcu instalację wykonywał profesjonalista klasy zbich70. Prawda? Ale według twojej durnej teorii o pierdolniku w gniazdkach, będzie po lewej.
    Niestety w szkołach wolą uczyć bzdur o gościach chodzących po wodzie.


    PS
    Przynajmniej teraz wiadomo, że instalacje wykonane przez "eksperta inaczej" zbich70 charakteryzują się pierdolnikiem w gniazdkach.
    Cytat Napisał zbich70 Zobacz post
    Ustalmy raz na zawsze - położenie fazy w gniazdku nie ma znaczenia !
    Świetny argument w dyskusji z inwestorem, usprawiedliwiający partactwo.

    PS2.
    Zaraz przybędą "eksperci inaczej", cała moja ulubiona grupa wsparcia, do której na szczęście nie należę.
    Licznik odmierzający czas już ruszył. Ciekawe czy dadzą radę dotrzeć w mniej niż 2 godz.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 18-09-2012 o 08:16
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 15kvmaciej
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Harwich
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał BasH Zobacz post
    Oj Maciej czuję, że wywołujesz wilka z lasu
    Cóż, piszę z kraju, gdzie nie ma dowolności w podłączaniu fazy, nawet spokojnie po wodzie nie pochodzisz, bo zaraz policja wciąga do łódki
    Cały ten burdel z wtyczkami i gniazdkami począł się w czasach gdy świat był podzielony na wyraźne regiony, niektóre trochę 'w tyle' technologicznie. A inne wypracowały "na złość babci" własne warianty wtyczek, albo jak Lenin szerokość torów kolejowych w ZSRR.
    Aha, zapomniałem- ruch lewostronny był najwcześniejszym i najbardziej zgodnym historycznie prawem drogowym, wśród polskiego rycerstwa też. Ruch prawostronny powstał wyłącznie po to, by zrobić na złość kolonialnej Anglii

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Owszem nie ma, ale chyba lepiej jest, jak wszystkie gniazdka w domu mają fazę po jednej stronie?.
    Ależ kolego nie mam nic przeciwko temu, aby w danym obiekcie wszystkie gniazda miały "fazę" po tej samej stronie. Tylko pytanie pozostaje po której stronie? Lewej czy prawej? To jest istotą zagadnienia. Dlaczego strona lewa jest bardziej preferowana od prawej? Jakie argumenty za tym przemawiają?

    Kiedyś natrafiłem na taki argument:
    Ponieważ większość ludzi jest praworęczna, zatem nawet dziecko wtykając gwóźdź do gniazdka odruchowo najpierw trafi do prawej dziurki. Stąd wniosek aby faza była w lewej dziurce.
    No cóż, jawna dyskryminacja mniejszości leworęcznej.

    Dalej - jeśli budujemy nową instalację, nikt nie ma nic przeciwko temu, aby trzymać się niepisanej zasady "fazy z lewej strony". Ale co z instalacjami istniejącymi??? Czy użytkownicy instalacji, w których faza w gniazdku jest po prawej stronie, są narażeni na jakieś niebezpieczeństwo? Jeśli tak, to jakie, co im grozi z tego powodu?

    PS. Koledze dendrytus dziekuję za jakże merytoryczny wpis. O ile sens zamieszczenia fotek jestem w stanie zrozumieć, tak filmik
    http://www.youtube.com/watch?v=qEc_j...layer_embedded
    skłonił mnie do głębokiej analizy nt. "co poeta miał na myśli". Przyznam się, że mimo starań, przesłania nie zrozumiałem, co z kolei spowodowało moją frustrację oraz poczucie własnej głupoty i indolencji z jednoczesnym niedocenieniem polotu umysłowego kolegi.
    Bardzo proszę aby kolega był łaskaw krótko i zwięźle wyjaśnić co ów filmik łączy z tematem wątku.


    ----------------

    Cytat Napisał 15kvmaciej Zobacz post
    Aha, zapomniałem- ruch lewostronny był najwcześniejszym i najbardziej zgodnym historycznie prawem drogowym, wśród polskiego rycerstwa też. Ruch prawostronny powstał wyłącznie po to, by zrobić na złość kolonialnej Anglii
    Nie tylko rycerstwo, ale też chłopi i mieszczanie byli z reguły praworęczni. Z racji tego, że leworęczność była traktowana jako dyskryminująca wada a "mańkut" nie miał lekkiego życia.
    Zasada ruchu lewostronnego powstała właśnie z tego powodu, że podróżujący w prawej dłoni dzierżył oręż, którym łatwiej mógł zdzielić zbliżającego sie z naprzeciwka bliźniego niezależnie czy był on wrogo czy przyjaźnie nastawiony.
    Ostatnio edytowane przez zbich70 ; 18-09-2012 o 20:03

  4. #44

    Domyślnie

    dendrytus, za przeproszeniem ale Ty jesteś tak durny, że aż mi Cię szkoda.
    Nie wypowiadaj się trollu na tematy o których wiesz tylko tyle, że istnieją i nic więcej.
    I wbij sobie do głowy, że odbiornik przyłączany za pomocą gniazda i wtyczki a którego poprawna praca jest uzależniona od umiejscowienia fazy w gnieździe jest bublem.

    Gniazdo Schuko i symetryczna wtyczka.
    Można taki zestaw użyć do przyłączenia pieca, który posiada oznaczoną listwę zaciskową?
    Krótko i na temat.
    Można czy nie można?


    I nikt trollu nie pisze by w każdym gnieździe było inaczej jak próbujesz to wmówić.
    Ale pisanie, że z jednej strony jest ok a z drugiej nie jest ok to kolejna bzdura z których głoszenia Ty słyniesz.
    Ostatnio edytowane przez kkas12 ; 19-09-2012 o 10:04
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Można czy nie można?
    No pewnie, że można!
    Przecież wystarczy na wtyczce i gnieździe umieścić znaki (np. strzałki) wskazujące właściwą orientację wtyczki względem gniazda (można markerem ale najlepiej wypalić np. lutownicą lub rozgrzanym gwoździem). Dla pewności można jeszcze wydrukować (warto też zalaminować) i przykleić w pobliżu gniazda "instrukcję obsługi" informującą użytkownika o konieczności przyłączania wtyczki zgodnie ze znakami.

    PS. Przepraszam za wredny sarkazm, ale nie mogłem się powstrzymać. Chyba zbyt często miałem do czynienia z wpisami kolegi dendrytus i charakterystyczny sposób jego wypowiedzi najwidoczniej mi się udzielił.
    Ostatnio edytowane przez zbich70 ; 19-09-2012 o 19:39

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    dendrytus, za przeproszeniem ale Ty jesteś tak durny, że aż mi Cię szkoda.
    Nie wypowiadaj się trollu na tematy o których wiesz tylko tyle, że istnieją i nic więcej.
    I wbij sobie do głowy, że odbiornik przyłączany za pomocą gniazda i wtyczki a którego poprawna praca jest uzależniona od umiejscowienia fazy w gnieździe jest bublem.

    Gniazdo Schuko i symetryczna wtyczka.
    Można taki zestaw użyć do przyłączenia pieca, który posiada oznaczoną listwę zaciskową?
    Krótko i na temat.
    Można czy nie można?


    I nikt trollu nie pisze by w każdym gnieździe było inaczej jak próbujesz to wmówić.
    Ale pisanie, że z jednej strony jest ok a z drugiej nie jest ok to kolejna bzdura z których głoszenia Ty słyniesz.

    Naprawdę myślicie, że niemcy mają pierdolnik w waszym stylu z kablami w gniazdkach?
    Twój onbecny szef wie, że robisz mu pierdolik z przewodami w gniazdkach?
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  7. #47

    Domyślnie

    Już mi Cię nawet nie szkoda filmowcu.
    A nie tak dawno trollu pisałeś, że jest to polskie forum i co się za granicami kraju dzieje to nie może być tu zamieszczane.
    Ale jak widać ciągnie matołka do cywilizacji, oj ciągnie.

    I teraz włóż sobie do tego gniazda wtyczkę od swojego bubla który nazwałeś piecem C.O.
    Masz pewność, że najpóźniej za drugim razem trafisz.
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    I teraz włóż sobie do tego gniazda wtyczkę od swojego bubla który nazwałeś piecem C.O.
    Masz pewność, że najpóźniej za drugim razem trafisz.
    Gdybyś chodź raz widział piec gazowy przed montażem to wiedziałbyś, że piece gazowe nie mają ani wtyczki, ani przewodu, więc działają zawsze o ile podłącza to wykwalifikowany serwisant.
    A nie działają tylko dlatego, że "eksperci inaczej" nie czytają instrukcji, której przeczytanie byłoby ujmą na honorze i próbują zastąpić wykwalifikowanych serwisantów.

    Teraz jeszcze dowiedziałem, że ekspert z elektrody widząc na urządzeniu elektronicznym zaciski L i N podłączasz ja na tzw. pałę.
    Pogadaj z 15kvmaciej, on liznął trochę elektroniki.

    W Niemczech niewolno podłączać pieca gazowego poprzez gniazdko i wtyczkę.

    A tak z trochę innej bajki, to u Niemców w części cywilizowanej niedopuszczalne było i jest zerowanie. A część mniej cywilizowana miał kilkanaście lat na doprowadzenie instalacji do cywilizowanych standardów. Po upływie terminu, instalacje z zerowaniem miły zostać odłączone i pewnie były gdyby jeszcze istniały.

    PS.
    Filmik oczywiście bee, bo nie zgadza się z twoją teorią. Szkoda, że nie rozumiesz o czym gość mówi.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 20-09-2012 o 10:06
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  9. #49

    Domyślnie

    Jak urządzenie nie ma wtyczki "fachowcy" twego pokroju na siłę mu taką wtyczkę dorobią.
    A domorośli normotwórcy do których też się zaliczasz stworzą normę iż taki odbiornik (piec) nie może być przyłączony inaczej jak za pomocą wtyczki.
    A to z kolei urodzi teorię, że odbiornik ten musi mieć fazę w gnieździe w określonym miejscu.
    I tak kretyni płodzą następnych kretynków w tym kraju.

    A gniazdo SCHUKO nie dość, że można zamontować odwrotnie to na dodatek i wtyczkę można odwrócić i za każdym razem pasuje.
    I jak tu ma się Twoja kretyńska ekspertyza pieca, który rzekomo wymaga konkretnego miejsca fazy w gnieździe.
    Pytałem o to wcześniej, ale swym trollowskim zwyczajem na pytania nie odpowiadasz tylko następne bzdury zamieszczasz.
    Ale i tak mnie słuchasz, bo zmieniłeś i awatar i treść wpisu w stopce.

    Jeszcze trochę a będziesz z ręki jadł.
    Ostatnio edytowane przez kkas12 ; 20-09-2012 o 10:25
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Jak urządzenie nie ma wtyczki "fachowcy" twego pokroju na siłę my taką wtyczkę dorobią.
    A domorośli normotwórcy do których też się zaliczasz stworzą normę iż taki odbiornik (piec) nie może być przyłączony inaczej jak za pomocą wtyczki.
    Konieczności podłączenia FAZY do zacisku L na płycie wynika z konstrukcji urządzenia lub przepisów. Nie masz uprawnień do montażu pieców gazowych, ani nie jesteś inżynierem konstruującym sterowanie takimi piecami, więc nie masz baldego pojecia dlaczego tak ma być.
    A to z kolei urodzi teorię, że odbiornik ten musi mieć fazę w gnieździe w określonym miejscu.
    To ty wyciągasz kretyński wniosek, że skoro schucko można włożyć dowolnie, to niemcy podłączają sobie fazę do dowolnego zacisku. A tak po prostu nie jest.
    A gniazdo SCHUKO nie dość, że można zamontować odwrotnie to na dodatek i wtyczkę można odwrócić i za każdym zarem pasuje.
    I jak tu ma się Twoja kretyńska ekspertyza pieca, który rzekomo wymaga konkretnego miejsca fazy.
    A no tak, że piece gazowych w Niemczech nie można podłączać poprzez wtyczkę schuko i można podłączyć tylko trwale.

    Ale i tak mnie słuchasz, bo zmieniłeś i awatar i treść wpisu w stopce.
    Był trochę nie aktualny i mi się znudził. Wróciłem do pierwotnego
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  11. #51

    Domyślnie

    Widzisz a Ty pisałeś, że pieca nie można podłączyć bez wtyczki.
    Tymi urządzeniami wrażliwymi na zmianę L i N są miedzy innymi piece gazowe. Podłączanie ich na sztywno to "świetny" pomysł.
    Po co więc bzdury piszesz i robisz innym wodę z mózgu godny pożałowania ekspercie?
    I wbij sobie trollu do głowy, ze nikt nie kwestionuje przyłączania żył do zacisków zgodnie z ich oznaczeniem, więc daruj sobie tego typu "instruktaże".
    I wbij sobie trollu również do głowy, że dla urządzenia za pomocą wtyczki przyłączanego nie ma znaczenia gdzie faza się znajduje.
    Kup sobie oryginalne gniazdo LEGRAND'a produkowane na rynek francuski i i porównaj z gniazdem polskim.
    I nie pisz, że jak faza będzie ze strony prawej to jest źle.

    Bo, źle to jest wtedy jak Ty swoje teorie zaczynasz głosić.
    A prawie każda z nich kwalifikuje się do Matołka.
    Ostatnio edytowane przez kkas12 ; 20-09-2012 o 10:54
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  12. #52

    Domyślnie

    „Zasada umiejscowienia zacisków w gnieździe jest prawie tak stara jak elektryczność.
    Zgodnie ze wskazówkami zegara zaczynając od styku ochronnego następnie faza (fazy) i zacisk N.

    Ale u nas wszystko jak zwykle musi być odwrotnie, tylko dlatego, że kiedyś styk ochronny był na dole gniazda.
    Dziś jest do góry, ale według niedouków nic to nie zmieniło.

    I w Polsce nic w zakresie umiejscowienia fazy w gnieździe jednofazowym nie obowiązuje.

    Ale pisanie, że z jednej strony jest ok a z drugiej nie jest ok to kolejna bzdura z których głoszenia Ty słyniesz.

    I wbij sobie trollu również do głowy, że dla urządzenia za pomocą wtyczki przyłączanego nie ma znaczenia gdzie faza się znajduje.”

    Kolego kkas12 – powyższe zdania pisałeś Ty. Zatem jak to jest? Obowiązuje, jak sam piszesz, zasada zegara, czy też, jak sam później piszesz, w Polsce nic w tym zakresie nie obowiązuje? Świadomie bądź nie, wprowadzasz zamieszanie i gdyby laik chciał podłączyć gniazdo korzystając tylko z Twoich rad, to by zgłupiał i przy lampie naftowej siedział. Więc prośba do Ciebie. Może uściślij jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Ale tak wiesz … konkretnie. Bez poematów w Twoim stylu, obrażania innych, prób egzaminowania innych i „straszenia” matołkiem. Zrób to nie dla mnie, bo ja zawszę fazę daje z lewej strony i tego nie zmienisz, ale dla innych, którzy Cię czytają a nadal nie wiedzą „gdzie powinna być faza”. Krótko, zwięźle i na temat – jeśli potrafisz.

  13. #53

    Domyślnie

    Jeśli nic nie zrozumiałeś do tej pory to i tak nic nie zrozumieć.
    Bo zrozumieć nie chcesz.
    I fazę możesz sobie dawać gdzie chcesz.
    Aby nie na styk ochronny.
    Ale nie możesz twierdzić, że przyłączając fazę z lewej strony robisz to dobrze a osoba przyłączająca ją z prawej strony robi to źle.

    Jeśli wyjedziesz trochę dalej (Francja Wlk. Brytania, Irlandia) poza granice kraju to będziesz musiał ten nawyk zmienić.

    Obowiązuje, jak sam piszesz...
    Z normą dotyczącej owej zasady się zapoznałeś?

    A zdań kolego napisałem trochę więcej.
    Montaż gniazd nie jest dla laików.
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Jeśli wyjedziesz trochę dalej (Francja Wlk. Brytania, Irlandia) poza granice kraju to będziesz musiał ten nawyk zmienić.
    Dlaczego miałby ktokolwiek zmieniać nawyki? Przecież ty fazę podłączasz gdzie popadnie. Więc kilka instalacji w Irlandii ma kilka-kilkanaście gniazd z fazą po lewej stronie.
    A jeśli pojedzie do Niemiec, Rosji to nic nie będzie musiał zmieniać przyzwyczajeń.
    Montaż gniazd nie jest dla laików.
    To może się umówimy, że laicy powinni zachować montaż fazy po lewej stronie, a "eksperci z elektrody" mogą montować jak im się żywnie podoba.
    Nawet jak na gniazdku mamy napisane L i N to podłączamy na pałę jak kkas12, oczywiście tylko wtedy gdy chcemy uchodzić za "eksperta".
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  15. #55

    Domyślnie

    I co jeszcze trollu napiszesz?
    Jakie bzdury jeszcze wymyślisz?
    A może coś o niemożności przyłączania pieca CO bez udziału gniazda i wtyczki?
    Ostatnio edytowane przez kkas12 ; 20-09-2012 o 16:57
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    I co jeszcze trollu napiszesz?
    Jakie bzdury jeszcze wymyślisz?
    A może coś o niemożności przyłączania pieca CO bez udziału gniazda i wtyczki?
    Przecież z twoich postów wynika, że podłączasz fazę do gniazdka na pałę i chcesz, aby wszyscy robili tak samo jak ty.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  17. #57

    Domyślnie

    Naucz się czytać trollu ze zrozumieniem.
    I nie szukaj sojuszników w swej durnocie.

    A na temat niemożności przyłączania pieca CO bez udziału gniazda i wtyczki to nic już nie napiszesz?
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 15kvmaciej
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Harwich
    Posty
    111

    Domyślnie

    Ciekawe, jak dendrytus łączy przewody do tych gniazdek...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gniazdko1.JPG
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	23,4 KB
ID:	137609Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gniazdko2.JPG
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	21,9 KB
ID:	137610
    Specjalnie takie trudne dwie wersje dla niego wybrałem.

  19. #59

    Domyślnie

    Tymi urządzeniami wrażliwymi na zmianę L i N są miedzy innymi piece gazowe. Podłączanie ich na sztywno to "świetny" pomysł.
    A jeszcze nie tak dawno według Twojej normy nie było to możliwe. Tylko wtyczka i gniazdo.
    Jednak filmowa wycieczka do prawdziwej cywilizacji pomogła zmienić poglądy "eksperta"?

    Fazę do zacisku oznaczonego L, neutralny do zacisku oznaczonego N.
    Pobożne życzenia. A podobno jesteś niewierzący.
    Tradycyjnie już nie wiesz co piszesz.
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    I co jeszcze trollu napiszesz?
    Jakie bzdury jeszcze wymyślisz?
    Bzdury? Że radzę ludziom podłączanie fazy po lewej stronie?
    Za to twoja jest genialna - podłączanie na pałę.
    Współczuję twoim byłym, obecnym i przyszłym klientom.
    A może coś o niemożności przyłączania pieca CO bez udziału gniazda i wtyczki?
    A jest?
    W polskich warunkach jest to bez znaczenia, o ile jest się wykwalifikowanym serwisantem. Bycie moderatorem na elektrodzie jest w takich przypadkach niewystarczające.
    Naprawdę myślisz, że twoje kwalifikacje po zawodówce, są wyższe od inżynierów np. Vissmanna?

    Cytat Napisał 15kvmaciej Zobacz post
    Ciekawe, jak dendrytus łączy przewody do tych gniazdek...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gniazdko1.JPG
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	23,4 KB
ID:	137609Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gniazdko2.JPG
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	21,9 KB
ID:	137610
    Specjalnie takie trudne dwie wersje dla niego wybrałem.
    Fazę do zacisku oznaczonego L, neutralny do zacisku oznaczonego N lub tak jak wy na tzw. pałę czyli jak mi się przykręci, tak będzie dobrze.
    Tylko jak o się ma do tej wypowiedzi
    Cytat Napisał 15kvmaciej Zobacz post
    Sporo sprzętu elektronicznego posiada zabezpieczenia w postaci szklanych bezzwłocznych topików 1A/230V, zabezpieczają elektronikę i są na wejściu fazy. Przy dowolności podania fazy w gniazdku , ten topik może przerwać tor neutralny a elektronika pozostanie pod napięciem i może ulec poważniejszym uszkodzeniom.
    Już nie piszę o prawdziwych fachowcach, którzy nie tracąc czasu na wyjmowanie wtyczki z gniazdka rozkręcają obudowy i macają wszystko co się da licząc na cudowną moc dotyku i zmartwychwstanie np komputera czy telewizora
    Chętnie poznam sposób badania przebiegów na oscyloskopie np w telewizorze przy odłączonym zasilaniu sieciowym od TV.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 20-09-2012 o 19:24
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony