dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 29
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 576

Temat: kompostownik

  1. #241

    Domyślnie

    Kompostownik i jego rola
    A w środku jeszcze parę innych ciekawych linków.
    Pozdrawiam
    Jerzy
    --------------------

  2. #242
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009
    Cieplutko - hanka

  3. #243

    Domyślnie

    Zrobiłem sobie kompostownik z rury Hobas 800 mm:



    Wrzucam do niego wszystkie odpady roślinne, jak będę miał już trawnik, to i skoszona trawka do niego poleci

  4. #244

    Domyślnie

    bardzo dziekuję wszystkim za odpowiedzi

    mamy ponad 1100m2 ogrodu i ja już nie mam wątpliwości, że kompostownik musi być
    zwłaszcza, że przeczytałam, iż można tam wrzucać popiół z kominka, który do tej pory wyrzucałam na trawę i tam gdzie był to jest ładnie zielona trawa,

    zrobię fajny kompostownik na trawę i odpadki i na ten popiół

    i będzie problem z głowy co z tym robić, tym bardziej, że trawy latem i popiołu zimą będzie dużo.

    Pozdrawiam

  5. #245

    Domyślnie Kompost, kompostownik

    Z czego najlepiej zrobić kompostownik?
    Czy lepiej kupić gotowy, plastikowy w sklepie ogrodniczym?
    Czego nie można wyrzucać na kompostownik?

  6. #246
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009
    Cieplutko - hanka

  7. #247

    Domyślnie

    Kochani - dla mnie, chłopaka z miasta, który właśnie przenosi się na wieś temat kompostownika był równie abstakcyjny jak teoria wzgloędności dla aborygena
    Do przeczytania tego wątku skłoniła mnie brutalna prawda - dowiedziałem się, że śmieci u mnie na wsi wywożone są raz w miesiącu - nie muszę mówić jakim to dla mnie i żony było szokiem Pilnie więc studiuję wszystkie wątki na temat kompostowników - zauważyłem, że piszecie, iż nie można do niego wrzucać resztek mięsa i kości , ok to rozumiem, ale czy resztki np. zup też nie wchodzą w grę? Generalnie chodzi mi o wszystkie "odpady" ze stołu - o cytrusach już wiem, ale co z resztą - np. ciastem, które mi nie wyszło czy też np. chlebem.
    Mam półtorarocznego brzdąca i coś z resztkami jego kaszek muszę robić, a szambo malutkie, oj malutkie

  8. #248
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    A wrzucaj sobie... Im bardziej skład urozmaicony tym lepiej. Kości to może nie, bo się nie rozłożą, trzeba odsiewać. To co może zaśmiardnąć zanim się rozłoży trzeba po prostu zagrzebać głębiej i tyle.
    Ps. Nie zauważyłem negatywnego wpływu cytrusów, a ileż tego tam w końcu trafia?

  9. #249

    Domyślnie

    A czy mozna dawac popiol z kominka w duzej ilosci

  10. #250
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Odkwasza. W dużej nie, ale posypywać szufelką 1 cm na 10, można.
    Cieplutko - hanka

  11. #251

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Ps. Nie zauważyłem negatywnego wpływu cytrusów, a ileż tego tam w końcu trafia?
    nio sporo sporo się tego w tygodniu uzbiera dzięki za info

  12. #252

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    Odkwasza. W dużej nie, ale posypywać szufelką 1 cm na 10, można.

    A czy to prawda ze mozna rozcieczonym popiolem z woda podlewac rosliny .

    Czy jesli odkwasza to nadaje sie do np rododendronow

  13. #253

    Domyślnie

    A czy dajecie do kompostownika perz? Sąsiadka mówi, żeby mnie wrzucać bo sie nie rozłoży.

  14. #254

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edybre
    A czy dajecie do kompostownika perz? Sąsiadka mówi, żeby mnie wrzucać bo sie nie rozłoży.
    ja nie dodaję, bo mnie strzela na myśl, że mógłby przetrwać. Co najwyżej popiół po perzu mogę triumfalnie dodać. Z całkiem niewielkiego pasa ziemi objechanego glebogryzarką usypałam z kłączy perzu kopiec kościuszkii. Zdecydowane NIE dla takich form perzu, którę miałyby szansę przetrwać.

  15. #255
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edybre
    A czy dajecie do kompostownika perz? Sąsiadka mówi, żeby mnie wrzucać bo sie nie rozłoży.
    Ja wrzucam tylko go najpierw pracowicie suszę na słońcu.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  16. #256

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Hi hi hi nie pamiętam, żebym to pisała, ale mam sklerozę, więc wszystko możliwe. Opowiem ci o moich doświadczeniach. Kompostowałam wszystko jak leci nasionami chwastów się nie przejmując. i kompost wyłożony na rabatki jest przebogaty w chwasty hi hi hi. Teraz się tym nie przejmuję bo rabatek niewiele więc nie mam dużo pielenia a chwasty zdążam wyrwać, lub wyciąć (na trawniku) nim wytworzą nasionka, więc w kompoście ich coraz mniej. inna sprawa, że wkoło kwietne łąki, więc nasiona i tak przylecą
    Właśnie dlatego moim zdaniem nie powinno wrzucać się chwastów do kompostu.

  17. #257

    Domyślnie

    Cytat Napisał agal-b
    Cytat Napisał JoShi
    Hi hi hi nie pamiętam, żebym to pisała, ale mam sklerozę, więc wszystko możliwe. Opowiem ci o moich doświadczeniach. Kompostowałam wszystko jak leci nasionami chwastów się nie przejmując. i kompost wyłożony na rabatki jest przebogaty w chwasty hi hi hi. Teraz się tym nie przejmuję bo rabatek niewiele więc nie mam dużo pielenia a chwasty zdążam wyrwać, lub wyciąć (na trawniku) nim wytworzą nasionka, więc w kompoście ich coraz mniej. inna sprawa, że wkoło kwietne łąki, więc nasiona i tak przylecą
    Właśnie dlatego moim zdaniem nie powinno wrzucać się chwastów do kompostu.
    To w takim razie co wrzucać do kompostu? Tylko trawę i obierki?

  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edybre
    To w takim razie co wrzucać do kompostu? Tylko trawę i obierki?
    wszelkie odpady organiczne - obierki, ogryzki, trawę, gałązki, liście, fusy od kawy czy herbaty, kupy zwierząt domowych, niejadalne części roślin uprawnych.

  19. #259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Capricorn
    Cytat Napisał Edybre
    To w takim razie co wrzucać do kompostu? Tylko trawę i obierki?
    wszelkie odpady organiczne - obierki, ogryzki, trawę, gałązki, liście, fusy od kawy czy herbaty, kupy zwierząt domowych, niejadalne części roślin uprawnych.
    Mam kota i nie wyrzucam do kompostownika zawatrości kuwety. Czy aby na pewno można?

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edybre
    Cytat Napisał Capricorn
    Cytat Napisał Edybre
    To w takim razie co wrzucać do kompostu? Tylko trawę i obierki?
    wszelkie odpady organiczne - obierki, ogryzki, trawę, gałązki, liście, fusy od kawy czy herbaty, kupy zwierząt domowych, niejadalne części roślin uprawnych.
    Mam kota i nie wyrzucam do kompostownika zawatrości kuwety. Czy aby na pewno można?
    nie mam kota, nie mam kuwety. Nie wrzucalabym piasku z kuwety, gdyby był on nasycony jakimiś chemikaliami - a tak pewnie jest.

    Za to mam psa, do kompostownika dokładam kupy pozostawione w ogrodzie.

Strona 13 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony