dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 29
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 576

Temat: kompostownik

  1. #301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Włodek.B
    Cytat Napisał Capricorn
    Przyjaciele! Bracia i Siostry Kompostujące! Mam mysz(y?) w kompostowniku, co teraz, co teraz?
    Teraz trzeba zainstalować KOTA.
    cholera, no o tym nie pomyślałam

  2. #302
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Mysz też podlega procesowi kompostowania....

  3. #303

    Domyślnie

    Jeszcze nie wyniosłem się na wioskę (ale tylko 40 dni zostało) a już myślę, jak tam sobie usprawnić życie
    Hmmm... A gdyby zrobić taki kompostownik na nóżkach? Chodzi mi po głowie takie coś: skrzynia kompostownika, powiedzmy 100x100, posadowiona na nogach na wysokości jakieś 30 - 50 cm (tak, żeby można było łopatą wjechać pod skrzynkę), skrzynka z dnem perforowanym otworami jakieś fi 5mm. W skrzynce hasałyby sobie na przykład dżdżownice kalifornijskie. Otwory w dnie:
    a) napowietrzałyby kompost
    b) odprowadzałyby nadmiar wody
    c) pozwalałyby na przemieszczanie się humusu pod skrzynkę (a stamtąd łopatą pod krzaczory)

    Jeśli to błędna koncepcja, to niech ktoś trzeźwo myślący mnie wyprostuje. Nigdy dotąd nie robiłem kompostu ani nie hodowałem dżdżownic

  4. #304

    Domyślnie

    Włodek, ja ci nie pomogę. Może inni znawcy tematu.
    Mnie z kolei od kilku tygodni nurtuje pewien problem. Mam nadzieję, że nikt nie spożywa w tym momencie. czy psia kupa nadaje sie do kompostownika? Podobno nie każda się nadaje, niektóre nawet szkodzą. A jeśli nawet ta psia kupa juz tam wyląduje to w jakich ilościach mozna ja tam walić? Bo mój pies jest duzy i nadal rośnie. I nie będę juz dalej tłumaczyć co sie z tym wiąże....

  5. #305

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia, co to znaczy, że się nie nadaje, ja zakładam, że kupy mojego Kody się nadają, bo niby co innego miałabym z nimi robić?

  6. #306

    Domyślnie

    A czy można użyć gotowego kompostu do zasilenia trawnika? Jeśli tak, to jak należy go nawozić?

    Pozdr

  7. #307

    Domyślnie

    A co zrobić z około 400 litrami trawy, która pozostaje po cotygodniowym koszeniu ?
    Dodam, że mam kompostownik, ale zapełnił się błyskawicznie.

  8. #308

    Domyślnie

    Witam serdecznie.

    Większy kompostownik (kolega Jerzy przykład zapodał), stado owiec ew. mulczowanie
    PPJ (powodzenia, pozdrawiam, Jacenty)

  9. #309

    Domyślnie

    większy kompostownik, to chyba już tylko silos, aktualny ma około 2000 litrów, mulczowanie fajna rzecz, ale trzeba kosić regularnie minimum 1x w tygodniu i to kosiarką z dobrym systemem mulczującym - a takowej nie posiadam.

    A czy kolega widzi jakaś przyjemność w chodzeniu po trawniku usianym owczymi bobkami ?

    Byłem kiedyś w niemieckiej gminie, która postawiła na ekologię i na przemysłowe przetwarzanie zieleniny na kompost z wykorzystaniem powstających przy tym gazów, tam można płacić zobowiązania wobec gminy np. podatek oddając skoszoną trawę.

  10. #310

    Domyślnie

    nasz kompostownik jest zrobione z palet, długi na dwie i szeroki na jedną

    przedzielony na pół i jedna część miała starczyc na jeden rok, w drugim roku mieliśmy wrzucać do drugiej części

    hm.... teraz już zapełniamy tę drugą część bedziemy dorzucać do niej popiół z kominka a wiosną postaramy się z cały ten kompost upchać w jednej części

    może się jakoś zmieści, wlewamy jakiś przyspieszacz kompostu

    ogród około 1200 m kw

  11. #311

    Domyślnie

    Dowiedz się czy któraś z firm wywożących śmieci na waszym terenie nie wywozi gratis bio-odpadów. U nas tak jest i nie ma problemu z trawą.

  12. #312

    Domyślnie

    Odbieranie bioodpadów, tyllko w sferze marzeń.

  13. #313
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkobialka
    Odbieranie bioodpadów, tyllko w sferze marzeń.
    Otóż to - nikomu się nie opłaca....



    my jesteśmy "skazani" na mini-kompostownik plastikowy - ale i działeczka mini, więc powinien starczyć...

  14. #314
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Proponuję robić z trawy nawóz, ale nie przez fermentację tlenową (kompostowanie), tylko beztlenową, produkując biogaz.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  15. #315

    Domyślnie

    Pytanie dla szczęśliwych posiadaczy kompostowników. Nie macie problemów z paskudnymi bordowymi ślimakami? U nas jest ich plaga, więc zastanawiam się, czy jest sens mieć kompostownik? Miejsce mam, chęci też.
    Gosia

  16. #316

    Domyślnie

    mamy.
    nawet pytałam już na forum, czy warto, satysfakcjonującej odpowiedzi nie otrzymałam, więc uznałam, że warto. W końcu i tak te swoje jajka paskudy znoszą gdzie popadnie, to co mi za różnica...
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  17. #317

    Domyślnie

    Czytam, że kompostowniki albo z plastiku albo z drewna....a stara beczka metalowa, dosyć mocno podziurawoiona spełni swoją rolę jako kompostownik czy raczej dać sobie spokój??

  18. #318

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarluk
    Czytam, że kompostowniki albo z plastiku albo z drewna....a stara beczka metalowa, dosyć mocno podziurawoiona spełni swoją rolę jako kompostownik czy raczej dać sobie spokój??
    ja zupełnie nieprofesjonalnie widzę to tak: pryzma musi być wilgotna. Wilgoć reaguje z metalem. Beczka zardzewieje, a czy taki kompost z rdzą będzie się do czegokolwiek nadawał?

  19. #319
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Mamy. Na razie w postaci pryzmy schowanej za tyczkami pomidorów. Ziemia niezbyt urodzajna, przyda się jesienią na przekopanie.

  20. #320

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafiko
    A czy można użyć gotowego kompostu do zasilenia trawnika? Jeśli tak, to jak należy go nawozić?

    Pozdr
    Jeśli nie ma nasion chwastów w kompoście to jest to bardzo dobry sposób nawożenia poglównego trawnika w okresie wczesnej jesieni /wrzesień/.
    Kompost miesza się z piaskiem w stosunku:1/4 do 3/4 lub 1/2 do1/2,w zależności na jakiej ziemi rośnie trawa.Taką mieszankę rozprowadza się grzbietem grabi równomiernie po trawniku tak ,aby nie "zadusić trawnika.
    Jeśli na trawniku jest filc,to należy go wcześniej usunąć!

    Ten sposób nawożenia jest najbardziej ekologiczny ,przyczynia się do lepszego krzewienia się traw i wytwarzania rozłogów.Pozbywamy sie zarazem mniejszych zagłębień na powierzchni trawnika.

Strona 16 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony