dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 29
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 576

Temat: kompostownik

  1. #81

    Domyślnie

    marek
    mimo wszystko wydaje mi się, że po jakimś czasie - w zależności od ilości koszonej trawy - i tak musisz usunąć nadmiar trawy, która się nie rozkłąda? no chyba że przez zimę wszystko się "utylizuje" i masz miejsce na nowy sezon koszenia?
    buduję własnymi siłami D06a

  2. #82

    Domyślnie

    Otóż to, też się zastanawiam gdzie się podziewa ta trawa, nawet jak zmniejszy znacznie swoją objętość to chyba całkiem nie znika.
    W kwestii zapachu to moje obawy wynikaja z ostanich doświedczeń. Ostatnie dni są ciepłe i po skoszeniu trawy zostawiłem ja w wiatce śmietnikowej w worku plastikowym po korze. Po kilku dniach nieźle cuchnęło kiszonką z tego worka.

  3. #83

    Domyślnie

    Witam,
    Odpowiadam jak umiem
    3 lata nic nie wybieralem z tego kompostownika,
    po zimie wszystko bardzo osiada i jest miejsce na nowa trawe...
    Krzysztof to badziewie typu zyjatka moglby byc np:http://www.trigger.pl/trigger-4.php.
    A ten zapach w tej chwili to tak bedzie bo to wszystko fermentuje przeciez i robi sie goraco wewnatrz czasem ok 60-70 st.C,
    trzeba bylo zrobic pare dziurek prze pana...
    Ja mam kompostownik w rogu ogrodu i zapach nie jest az taki straszny jak mowia...

  4. #84

    Domyślnie

    Też tak myślałem, że w worku, który nie ma wentylacji robi się kiszonka przy wysokiej temperaturze pomimo, że worek jest otwarty od góry. W kompostowniku sa szpary i lepszy dostęp powietrza więc pewnie ten zapaszek chyba mniej uciążliwy.
    A tak na marginesie wczoraj byłem w Praktikerze i zauważyłem, że oni też mają w ofercie taki kompostownik. Cena chyba 45zł.
    Deski o długości ok 1m, ale wysokość raczej jakieś 70cm.

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    zbiłam własnoręcznie kompostownik z resztek desek. Ale na nasze ary taki na kubik resztek to za malo. Co dodajecie, aby szybciej zachodziła reakcja, bo u mnie już góra niczym giewont

  6. #86

    Domyślnie

    Witam
    Majka podalem wyzej link na takie male co nieco teraz powtarzam
    http://www.trigger.pl/trigger-4.php
    Ja chyba tez taki w tamtym roku kupilem ale przy mojej sklerozie nie pomne juz sorry...
    Kszysztof ja swoj troszke podwyzszylem...

  7. #87

    Domyślnie

    A mógłbyś coś dodac w kwesti tego triggera?
    To jest granulat czy tabletki, jak dużo się tego zużywa i jak często.
    Na wspomnianej stronie opakowanie kosztuje ok12pln + 10 dosłanie.
    Jeżeli trzeba by to stosować do każdej porcji trawy, to może się okazać że koszt podobny do kosztu wywozu przez służby oczyszczania, a może się mylę.

  8. #88

    Domyślnie

    Witam,
    Naprawde nie pamietam,kupilem to badziewie chyba w OBI i pamietam,
    ze dalem na 2 razy,przeciez nie mialo by sensu dawac tego co koszenie,
    prosze uwierz ja nie wybieralem ani razu od lat 3...
    Moze zapytaj w Castoramie, OBI?
    Zreszta tez to musze kupic za pare dni...

  9. #89

    Domyślnie

    Chyba kupię ten kompostownik drewniany, w końcu to żaden koszt, a jak się nie sprawdzi to go spalę w kominku.
    Jeszcze mam pytanko odnośnie tej pokrywy.
    Po co ona jest i czy istotnie przyspiesza powstawanie kompostu?
    Bo kompostownik jest sprzedawany bez tego dekla.

  10. #90

    Domyślnie

    Witam
    Dekel potrzebny wlasnie zeby ugniatal wszelkie odpady ( a kapuste i ogorki jak sie kisi? ) i zeby sie mniej (czasem) jakiegos zapachu nie unosilo,tu zartuje pamietaj zeby te warstwy rowno ukladac,
    zreszta sam zobaczysz efekt jak kiedys dasz nierowno...
    I co moge poradzic jeszcze moze by go jakos oslonic o tym zapomnialem,ta moja skleroza ja wlasnie mysle zeby wokol niego posadzic jakies plozace i zadarniajace rosliny moze jakis bluszcz,
    trzmieline albo inna irge...

  11. #91

    Domyślnie

    Dzięki. Jak juz pisałem spróbuje powalczyc z trawa Twoją metodą. A tak przy okazji, jak byś kupił coś analogicznego do tego triggera w OBI lub innym daj znać. Mi jest wygodniej skoczyć do supermarketu niz czekać na kuriera z paczką.

  12. #92

  13. #93

    Domyślnie

    Ostatnio swiezo skoszona trawe rzucam na kupe obok kompostownika i dopiero jak lekko przegnije to ja dorzucam do kompostu. W tem sposób nie robi sie zbita nieprzepuszczajaca warstwa ( bo sie rozrywa przy wrzucaniu) pod która wszystko gnije a nie kompostuje sie .
    zielonym do góry

  14. #94

    Domyślnie

    Ostatnio swiezo skoszona trawe rzucam na kupe obok kompostownika i dopiero jak lekko przegnije to ja dorzucam do kompostu. W tem sposób nie robi sie zbita nieprzepuszczajaca warstwa ( bo sie rozrywa przy wrzucaniu) pod która wszystko gnije a nie kompostuje sie .
    zielonym do góry

  15. #95

    Domyślnie

    najprostrzy kompostownik:
    znajdź najskrytsze miejsce w ogrodzie i tam wykop dwa doły np. 1mX1mX1m oddzielone od siebie np. płytą wiórową. Do jednego wsypuj odpadki biologiczne i posypuj ziemią z wykopanego dołu. Jeśli odpadki są kwaśne dosypuj wapno i odwrotnie. Polewaj wodą w utworzony na górze dołek. Jeśli masz trawę skoszoną, wrzucaj ją na przemian z ziemią. Po ok. 3 mies. przerzuć zawartość do drugiego dołu najlepiej widłami. Do pierwszegfo wrzucaj nadal odpadki. Znowu po ok. 3 mies. przerzuć spowrotem kompost do pierwszego dołu. Polewaj wodą. Dobrze rozdrobniony kompost powiniem być na wiosnę dobrym nawozem.
    Przykrycie takiego kompostownika to drobiazg: zbij deski na wymiar a na nich ustaw wazon z kwiatami albo postaw tam inny detal związany z ogrodem.
    Problem schowany w ziemię.
    r2

  16. #96

    Domyślnie

    wszystko pięknie, ale ze względu na sporą liczbą małych i pomysłowych dzieci wersja z dołem kompletnie mi nie leży. Myslałam o kompostowniku plastikowym, ale teraz chyba wezmę drewniany...

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    kupiliśmy takie drewniane deski do złożenia w Castoramie - i na razie zapełniamy ale szybko sie zapełnia - teraz się zastanawiam - dołożyć desek w górę czy postawić obok drugi?

  18. #98

    Domyślnie

    A masz klapę, jak pisał Marek S.

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    A masz klapę, jak pisał Marek S.
    ni mam

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Napisał ankalenka
    wszystko pięknie, ale ze względu na sporą liczbą małych i pomysłowych dzieci wersja z dołem kompletnie mi nie leży. Myslałam o kompostowniku plastikowym, ale teraz chyba wezmę drewniany...
    o pokrywie też napisałem.
    r2

Strona 5 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony