dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Pelargonie

  1. #1

    Domyślnie Pelargonie

    Czy pelargonie (mam na mysli te zwisajace - kwitnące w skrzynkach ) mozna przechowac przez zimę, tak aby na wiosnę mieć własne sadzonki?
    Potrzebuję ich sporo na balkony, taras i okna, więc byłaby to spora oszczednośc na wiosnę. W zeszłym roku próbowałam przechować w garazu, jakoś dotrwały do wiosny ale sadzonek z nich nie udało mi sie zrobić.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Alina

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Tak gdzieś około lutego pelargonię należy przyciąć i poczekać na nowe przyrosty, z których robi się sadzonki. To jeżeli chodzi o pelargonię "zwykłą". Natomiast nie wiem jak wygląda sparawa ze zwisającą. Ja też w tym roku zaeksperymentuję z taką ładną zwisającą białą z różowymi paskami.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar karolcia14m
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    346

    Domyślnie Re: Pelargonie

    Cytat Napisał Alina505
    Czy pelargonie (mam na mysli te zwisajace - kwitnące w skrzynkach ) mozna przechowac przez zimę, tak aby na wiosnę mieć własne sadzonki?
    Potrzebuję ich sporo na balkony, taras i okna, więc byłaby to spora oszczednośc na wiosnę. W zeszłym roku próbowałam przechować w garazu, jakoś dotrwały do wiosny ale sadzonek z nich nie udało mi sie zrobić.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Alina
    Trzeba je przyciąć, wstawić do chłodnego pomieszczenia i podlewać bardzo oszczędnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziekuję za podpowiedzi, jeszcze mam jedno pytanie . Czy postawić je w jasnym miejscu czy lepiej im będzie wegetowac bez światła?

  6. #6

    Domyślnie

    W jasnym i chłodnym.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony