dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Ile za polozenie plytek granitowych w lazience?

    Witam wszystkich na forum!
    Czy ktos moze mnie poinformowac, jaka jest cena ( orientacyjna) polozenia plytek granitowych na podlodze oraz w kabinie w lazience? Posadzka bedzie wykonczona niskim cokolikiem ( dlugosc okolo 10metrow).Cala powierzchnia 12m2.

  2. #2

    Domyślnie Re: Ile za polozenie plytek granitowych w lazience?

    Cytat Napisał bosco.ewa
    Witam wszystkich na forum!
    Czy ktos moze mnie poinformowac, jaka jest cena ( orientacyjna) polozenia plytek granitowych na podlodze oraz w kabinie w lazience? Posadzka bedzie wykonczona niskim cokolikiem ( dlugosc okolo 10metrow).Cala powierzchnia 12m2.
    cena taka sama jak przy zwykłych płytkach

  3. #3

    Domyślnie

    seba-x, jestes tego pewny? Bo jesli tak ,to moj fachowiec porzadnie podbil cene! . Wg mnie granit jest trudniejszy do polozenia i jestem gotowa zaplacic wiecej (ale o ile wiecej?)

  4. #4

    Domyślnie

    Ja płaciłam w Wawie w lipcu 95 zł/m2.W cenie oczywiście polerowanie granitu impregnatami.Cena za ułożenie kamienia jest droższa , bo też stopień ułożenia dużo trudniejszy.Płytek nie musisz przebierac a granit tak aby nie uzyskac efektu,,ciapek,,.Jeżeli masz kalibrowane płytki ułóż granit bezfugowo, uzyskasz wtedy jednolitą taflę.Pzdr.

  5. #5

    Domyślnie

    KobietanabudowieaWawa ....dziekuje za informacje. Mam zwykle granitowe (Kasmir White)plytki z castoramy. Moglabys mi jeszcze powiedziec,czy otwory np. na zamontowanie armatury , czy przycinanie plytek na cokolik sa liczone dodatkowo? W mojej lazience trzeba polozyc okolo 12m2 plytek i 10 m cokolika przy podlodze(wysokosc okolo6 cm). Jaki jest max. koszt robocizny wg Ciebie?

  6. #6

    Domyślnie

    Koszty kosztami, ale zal mi kogos kto bedzie te plytki ciol. Najlepiej wybrac sie z nimi do kamieniarza z gory. Sa bardzo twarde, zwykla maszynka nie da rady, pila nie poradzi sobie z kamieniem 'prosto' bez odpowiedniej tarczy dlatego proponuje ci zawiesc te plytki do obciecia i dac kafelkarzowi juz gotowe niz placic za zniszczone metry

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Mój glazurnik nie miał żadnych problemów. Po prostu miał odpowiedni sprzęt.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #8

    Domyślnie

    Za cokoliki liczyli 60 zł mb , u góry z fazką.Otwory pod baterię itp w gratisie.Cięli sami otwornicą do kamienia.Drogo kosztowały tarcze do cięcia kamienia , bo faktycznie szybko się zużywają.
    Tak więc 95 złm2 ułożenie i cokolik 60 zł mb.Plus preparaty do kamienia kupiłam sama .Super polecam firmy FILA.Wpisz w wyszukiwarce hurtownie kamienie Interstone w Adamowicach , tam je kupowałam.
    A płytki 40x40 gr 1,5 Madura Gold.

  9. #9

    Domyślnie

    Dziekuje za informacje.
    Masz racje,do kladzenia granitu potrzebny jest odpowiedni sprzet i bez niego zaden glazurnik nie powinien podejmowac sie tej pracy! "Moj " nie ma a chce sie tym zajac!! Ma zamiar wszystkie ciecia wykonac u kamieniarza. Jesli sie zgodze ,to bede musiala zaplacic 2 fachowcom !!!

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Weź wykonawcę, ktory juz kładł kamienie i ma sprzęt (piłę chłodzoną wodą). Nie wiem jak można z każdą pierdołą latać do kamieniarza - zawieźć, przywieźć, a jak żle donie ? Daj spokój - to będzie trwało nie wiadomo ile...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  11. #11

    Domyślnie

    Dokładnie musi byc piła chłodzona wodą .U mnie miał taki sprzęt tylko zainwestował w tarcze do kamienia.Latanie z każdą płytką do kamieniarza ta absurd.A wogóle jeśli facet wcześniej nie kładł kamienia to daj sobie z nim spokój.

  12. #12

    Domyślnie

    Macie racje!! Dam sobie z nim spokoj i poszukam fachowca z odpowiednim sprzetem. Dziekuje za rady.

  13. #13

    Domyślnie

    co wy gadacie ? masz płytki z castoramy , na pewno o gr. 1cm lub mniej , jaka tu jest filozofia układania ? to samo co z ceramicznymi , fachowcy liczą więcej na prostej zasadzie : stać cię na granit to i stać cię na droższą robotę !
    I niech fachowcy użyją białego kleju żeby plamy nie wychodziły .

    Ja mam ułożone dość duże płyty 68x58 i gr. 2,5cm z granitu Giallo SfReal (podobny do Kashmir) , fachowiec doliczył tylko 10zł/1m2 za ciężar i nic więcej .


  14. #14

    Domyślnie

    i silikon neutralny bo wyjdą "DROGIE JAJA"!

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaca1972

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Kamień jest bardzo wdzięcznym materiałem do pracy ,i można z niego robić cuda tylko trzeba go umiejętnie układać, ja przeszłem szkole w Szwecji jak układałem pewnemu Grekowi w domu ,ale efekt wyszedł bardzo fajny .poszło tam 150m2 marmuru i ok 100m2 granitu

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Skony71
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    192
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Mój glazurnik nie miał żadnych problemów. Po prostu miał odpowiedni sprzęt.
    A może to po prostu nie był granit.
    Granitu nie przetniesz w rękach ani w domowych warunkach. Tnie się go na wysokoobrotowych maszynach z diamentowymi ostrzami inaczej się nie da.
    Chyba, ze ktoś kupuje w Castorami coś co się nazywa Kashmir White a tak naprawdę koło granitu nawet nie leżało.
    Prawdziwego Kashmir White w markecie się nie kupi na pewno jeszcze. Może kiedyś.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony