dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    betty1

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Koszt wykończenia 63m2

    Witam!

    Zastanawiam się nad kupnem mieszkania w stanie deweloperskim (betonowa wylewka, gołe ściany, w cenie parapety, grzejniki, drzwi zewnętrzne, posadzka balkonowa). Mieszkanie ma przewidziane ścianki działowe takie, jak poniżej, aczkolwiek jeszcze ich nie ma, więc w cenie mogę je sobie ustawić jak chcę. Podobnie z rozmieszczeniem elektryki.

    Mieszkanie wygląda na planie tak:


    W związku z tym, że waham się między kupnem tego mieszkania, a mniejszego - zależy mi na informacji ILE mniej więcej muszę wydać na wykończenie tych 63m2. Meble właściwie mam i nie są one priorytetem.
    Zakres prac i materiałów poniżej:
    - położenie podłogi (pokoje panele, łazienka, aneks kuchenny, przedpokój - płytki)
    - pomalowanie ścian (zakładam też, że potrzebne będzie szpachlowanie)
    - zakup 3 drzwi z ościeżnicami
    - szafa typu komandor w przedpokoju (2 skrzydła)
    - wyposażenie garderoby (wieszaki, półki etc., myślałam też o drzwiach przesuwanych, jak w komandorze) - ale to mogę w czasie odłożyć
    - biały montaż w łazience (wanna z parawanem nawannowym, żeby mogła pełnić funkcję prysznica, podwieszany sedes, umywalka z szafką, lustro)
    - wyposażenie aneksu kuchennego, ale nie chcę wielu szafek, niedużo gotuję. Muszę jednak kupić lodówkę, piekarnik z płytą (do zabudowy) i ew. mikrofalę też do zabudowy.
    - założenie roletek wewnętrznych we wszystkich pokojach (nie chcę karniszy i firan)

    Czy jakaś dobra dusza znająca się na temacie mogłaby mi napisać czy uda mi się zamknąć w 40 tysiącach złotych? Nie chcę kupować paneli najgorszych, ale chciałabym jednocześnie żeby nie były też byle jakie, bo wiadomo - podłoga, to podłoga.
    Będę bardzo wdzięczna za rady i oszacowanie kosztów wykończenia!

  2. #2

    Domyślnie

    ...na Twoje pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć....
    są za duże rozbieżności choćby tylko w materiałach / urządzeniach / armaturze.....
    za kuchnię z wyposażeniem możesz zapłacić ok. 10 000 a możesz zapłacić 50 000
    łazienka podobnie....
    w zasadzie te dwa pomieszczenia generują najwyższe koszty, reszta już nie ma takiego wielkiego znaczenia....
    40 000 oznacza, że musisz oszczędnie się "wykańczać"
    ...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Skony71
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    192
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek...
    ...na Twoje pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć....
    są za duże rozbieżności choćby tylko w materiałach / urządzeniach / armaturze.....
    za kuchnię z wyposażeniem możesz zapłacić ok. 10 000 a możesz zapłacić 50 000
    łazienka podobnie....
    w zasadzie te dwa pomieszczenia generują najwyższe koszty, reszta już nie ma takiego wielkiego znaczenia....
    40 000 oznacza, że musisz oszczędnie się "wykańczać"
    Ostatnio gdzieś czytałem ofertę firmy, która ze stanu deweloperskiego doprowadza do stanu użytkowego mieszkania i tam podstawowy standard bez mebli kuchennych kosztował 500 zł / m2
    Więc jest szansa, ze w 40.000 się zmieścisz.
    Odezwij się jak będziesz chciał na PW to poszperam i może mi się uda to ponownie znaleźć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony