dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 62
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    albercik13

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Baterie Kohlman

    Witam wszystkich forumowiczów!
    Mam pytanie odnośnie baterii łazienkowych KOHLMAN z serii AXIS/
    Czy jest ktoś w stanie powiedzieć z użytkujących je jakiej są jakości i jakie jest ich wykonanie?
    Z góry dziękuje za odpowiedź!
    Albert

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zoika

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mam od tygodnia - wannowa, bidetowa i umywalkowa. Ciężkie, solidne - nie mam zastrzeżeń. I oczywiście ładnie się prezentują

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam od 3 dni. Niestety jeszcze są w pudełkach ale to kwestia dwóch tygodni. Mam te:
    http://allegro.pl/item765273471_bate...4_kohlman.html
    http://allegro.pl/item749407301_bate...n_kohlman.html
    Tą drugą oczywiście zastosuję jako podtynkową do kabiny prysznicowej.
    Obie kupiłem na tych aukcjach i w 100% polecam tego sprzedawcę który jest chyba jedynym w obecnym sprzedającym w Polsce. Kupiłem poza tymi dwoma bateriami słuchawkę prysznicową za którą zapłaciłem 130zł. Jest według opisu również z Kohlmana ale coś dziwnie inna niż reszta. Niby posiada gumowane wyloty które umożliwiają czyszczenie, wygląda fajnie ale ciekawi mnie dlaczego jest o połowę lżejsza niż słuchawka którą mam w zestawie z baterią nawannową?
    Po drugie baterie są zapakowane bardzo starannie, w sztywne kartonowe pudła z czarno białym logiem firmy. W środku każdy element leży w przegrodach z pianki absorbującej uderzenia, a wszystkie elementy chromowane są zapakowane w woreczki od środka wykończone jakby welurem.
    Jak to się ma do słuchawki którą dostałem w szarym pudełku ze zwykłego żółtawego kartonu a sama słuchawka okręcona była w piankę podobną do takie jak daje się pod panele podłogowe. Zero napisu, nazwy producenta.

    To tyle jeżeli chodzi o wykonanie. Jak podłączę wtedy napiszę więcej o pracy i użytkowaniu. Na "sucho" głowice chodzą bardzo ładnie i miękko, czuć opór ale zarazem powinna być duża płynność w regulacji strumienia i mieszaniu.
    W natynkowej zawór przełączający pomiędzy słuchawką a deszczownicą chyba jest automatyczny ponieważ "dmuchając" w baterię jestem w stanie przełączać pomiędzy wylotami poprzez wciśnięcie przycisku ale nie jestem w stanie go zablokować na stałe. Chodzi mi o takie przełączenie jak w tańszych bateriach wannowych gdzie pociągaliśmy i przekręcaliśmy "grzybek" co powodowało przełączenie strumienia na słuchawkę.
    Tutaj jest chyba inaczej i zawór działą prawdopodobnie dopiero przy ciśnieniu wody.
    Działa to chyba w ten sposób że puszczając wodę na starcie leci ona przez słuchawkę. Jeżeli przełączymy na deszczownicę i zamkniemy wodę to po jej ponownym otwarciu zawór wraca w pozycję tak jakby zerową i woda znów jest podawana na słuchawkę.

    Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

  4. #4

    Domyślnie

    Jestem na etapie poszukiwania baterii do łazienki i te właśnie wpadły mi w oko.

    Bestisz zamontowane??działają??zadowolony?? czekam na opinie



    Może ktoś jeszcze użytkuje??

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał akukuuu
    Jestem na etapie poszukiwania baterii do łazienki i te właśnie wpadły mi w oko.

    Bestisz zamontowane??działają??zadowolony?? czekam na opinie



    Może ktoś jeszcze użytkuje??
    Podciągam i podpinam się do pytania.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam. Ostatnio powrót do pracy wymusił trochę absencji na forum i dlatego nie odpisywałem. Wracając do tematu to baterie oczywiście już są zamontowane i sprawują się bardzo dobrze. Są ciche, głowice mają bardzo płynny skok. Od ostatniego postu w tym temacie do baterii natryskowej podtynkowej dokupiłem deszczownicę 25cm, przyłącze kątowe i słuchawkę prysznicową. Wszystko działa i wygląda super. Ciekawostką dla mnie jest przyłącze kątowe które ma funkcję zapobiegającą kapaniu z słuchawki.
    Podsumowując sprawę i chcąc rozwiać wątpliwości innych powiem Wam tak. Gdyby takie firmy jak Tres, Hansgrohe czy inni markowi i sprawdzeni producenci mieli taki design baterii to na pewno nie pchał bym się w nikomu nieznaną firmę o której nikt nic nie wie a co tu dużo mówić ceny Kohlmana jie są jakoś super niskie. Kupiłem najpierw podtynkową do kabiny żeby wybadać jaki to sprzęt. Obecnie mam w całej łazience Kohlmana bo wygląd baterii na żywo jest obłędny. Nie rozumiem dlaczego inne ugruntowane firmy nie wypuszczą produktów w podobnym stylu.

  7. #7

    Domyślnie

    tez mamy Kolhmanna Dokładnie taką:
    http://allegro.pl/show_item.php?item...5&apv_visits=1 i zestaw prysznicowy
    i też mieliśmy wątpliwości co do jakości, bo nowe i nieznane, ale wszystko działa w porządku. Naprawdę solidne baterie.

  8. #8

    Domyślnie

    dzięki

    Baterie do najtańszych nie należą, więc zastanawiam się czy ryzykować, czy kupić coś ze sprawdzonych marek.

    Pokażcie fotki jak się prezentują w zrobionych łazienkach, jeżeli to nie problem.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar barto307cc
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    1.223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Ja upatrzyłam sobie umywalkową 3 otworową i wannową,są cudneeee ,narazie tylko na zdjęciu bo jeszcze ich nie zamówiłam.
    Jak ktoś ma zdjęcia baterii już zamontowanych to proszę pokazać

  10. #10

    Domyślnie

    ja również jestem posiadaczem tych baterii. Od tygodnia są założone w łazience i moge poiedzieć że jakość i ch wykonania jak i sam wygląd jest rewelacyjny. Co do używania nie moge wyrazic opinni bo łazienka jest jeszcze dopieszczna
    pozdrawiam Damian

  11. #11

    Domyślnie

    Baterie są obłędne, czy moglibyście wkleić zdjęcia waszych łazienek z tymi bateriami?

    Czy montaż baterii podtynkowych jest trudny? montuje się je na wannie czy obok wanny w obudowie? Czy kupując baterię wannową można dokupić z tej samej seri słuchawkę z wężem - taki zestaw prysznicowy do wanny?

    pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Zmęczona poszukiwaniami, skusiłam się na baterie: umywalkową i wannową 4-otworową. Czekają na montaż. Prezentują się nieźle, a jak się będą sprawowały...mam nadzieję, że równie dobrze.

  13. #13

    Domyślnie

    ona_lewkonia a wrzucisz fotki, przyznam, że tez już mam dosyć szukania i prawie jestem na nie zdecydowana.

  14. #14

    Domyślnie

    Baterie kohlman, na moje oko, to prawie na 100% chiński wyrób jakiś. Zastanawiające, że na allegro same wizualizcje mają (zresztą polak robił), chyba jeszcze zbierają na sesję... Kiedyś widziałem kibelki na allegro. Też były ładne i też same wizualizacje... Ciekawe jak z trwałością i serwisem gwarancyjnym. Chętnie się dowiem za kilka lat..

    pzdr.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar barto307cc
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    1.223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał i_de
    Baterie kohlman, na moje oko, to prawie na 100% chiński wyrób jakiś. Zastanawiające, że na allegro same wizualizcje mają (zresztą polak robił), chyba jeszcze zbierają na sesję... Kiedyś widziałem kibelki na allegro. Też były ładne i też same wizualizacje... Ciekawe jak z trwałością i serwisem gwarancyjnym. Chętnie się dowiem za kilka lat..

    pzdr.
    No ale właśnie piszą użytkownicy powyżej,którzy je mają,że nie są tandetne,tylko właśnie porzadnie zrobione .

  16. #16

    Domyślnie

    Osobiście nic do nich nie mam i właśnie piszę, że sam bym się chętnie dowiedział jak się sprawują i jak się wygląda sytuacja w razie awarii. Ale za kilka lat, bo, z tego, co wiem pojawiły się na allegro kilka miesięcy temu...

  17. #17

    Domyślnie

    Też mi się wydaje że to chińszczyzna (nawet pytałam sprzedawcę ale odpowiedzi nie uzyskałam ) W każdym bądź razie zaryzykowałam i zamówiłam deszczownicę. Wygląda naprawdę solidnie ale jeszcze nie zamontowana Za to absolutnie odradzam zakup słuchawki prysznicowej - niby ciężka, wykonana z mosiądzu a na jej czubku znajduje się plastikowa zaślepka pryśnięta sprayem w kolorze chromu (przy upadku gwarantowane że się pognie a "lakier" odpryśnie)

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zetka
    Za to absolutnie odradzam zakup słuchawki prysznicowej - niby ciężka, wykonana z mosiądzu a na jej czubku znajduje się plastikowa zaślepka pryśnięta sprayem w kolorze chromu (przy upadku gwarantowane że się pognie a "lakier" odpryśnie)
    o, zaślepka na słuchawce? u mnie słuchawka jest cała, z jednego kawałka
    (po weekendzie postaram się wrzucić zdjęcia baterii)

  19. #19

    Domyślnie

    Hmm.. Jak brałaś zestaw to może tam jest inna słuchawka? Ja kupowałam słuchawkę osobno (tą co jest obecnie na aukcji za 130zł) i niestety zaślepka jest Zwróciłam nawet uwagę sprzedawcy że to trochę tandetą zalatuje A może coś się od czasu mojego zakupu zmieniło i teraz robią całe..? (kupowałam jakoś na początku roku)

  20. #20

    Domyślnie

    Przyznam, że dlatego właśnie tak dopytuję o jakość tych baterii, gdyż po pierwsze nie udało mi się w necie znaleźć oficjalnej strony www firmy kolhman, ( moze źle szukam), a po drugie te baterie są bardzo podobne do baterii steinberga, tylko cena trzy razy niższa, co wydaje się być nieco podejrzane.
    Jak na tandetną chińszczyznę to cenę mają dość wysoką ( choć cena nie zawsze wyznacznikiem jakości )
    Z drugiej strony posiadacze zachwalają wykonanie...

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony