dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Niecierpki

  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie Niecierpki

    Mam niecierpki w donicach na tarasie, nie wiem co to za gatunek: piękne czerwone kwiatki jakich pełno można było latem dostać w kwiaciarniach, po 5zł sztuka, stąd nie wiem czy są jedno czy dwuroczne. Kwitną jeszcze ale już nędznie i liście żółkną. Nie wiem czy je wyrzucić czy też posadzić do gruntu (bo może są dwuletnie?) albo zabrać do domu? Chciałabym też zebrać nasiona i w żaden sposób nie wiem gdzie on je wytwarza! Czy to te pręciki jak opadnie kwiat?
    Może ktoś się zna na niecierpkach i podpowie...

  2. #2

    Domyślnie

    Niecierpek jest rośliną jednoroczną. Marnieją, bo zimno juz po nocach albo dogryza go pająk ( ale nie ten z nogami ) . Możesz je jeszcze ciutkę mieć w domu w jakimś słonecznym miejscu. Potem zaczną umierać..Za rok znów można będzie je kupić za niewielkie pieniądze - a wielką radość.

    To przepiękne rośliny , jest ich ogrom odmian, co roku coraz piękniejsze.
    Zwłaszcza te, które wyglądają jak maciupeńkie różyczki ( bynajmniej dla mnie )


  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    O jeju! Rzeczywiście śliczne! Co to za odmiana?

  4. #4

    Domyślnie

    A ja dwa lata temu swojego niecierpka wyniosłam do piwnicy, trochę zmarniał, wyłysiał ale na wiosnę posadziłam na klombie. Wyrosło cudne wielkie krzaczysko i kwitło całe lato. Możesz spróbować, zwłaszcza jak szczególnie ładna odmiana.

  5. #5

    Domyślnie

    One nie są jednoroczne, tylko w Polsce sa uprawiane jako jednoroczne. Sa roslinami wieloletnimi, ale trzeba je zimowac w domu. Podobno mogą rosnąc normalnie na parapecie i dalej kwitną. Ale podejrzewam ze aby w przyszlym sezonie były ładne powinny przejść okres spoczynklu.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    To znaczy jak zrobić im ten okres spoczynku? Zabrać do domu i co dalej? Na parapet?

  7. #7

    Domyślnie

    Do chlodnego i ciemnego miejsca, podlewac rzadko ale nie zasuszyc. Ja daje takie rosliny do piwnicy, z małym oknem. Teoretycznie stopniowo podlewac coraz mniej az zgubia liscie, ale nie dam za to głowy, nie jestem ekspertem od doniczkowych. Eksperymentuje. Większość przezywa

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Dziękuję. Fajnie, że nie muszę ich wyrzucać. Spróbuję - może przetrwają.

  9. #9

    Domyślnie

    Mój niecierek był w piwnicy ale blisko okna, miał światło i trochę go podlewałam. Całkiem bez wody i światła by chyba usechł. Trochę "odpoczął", nie kwitł, ale żył cały czas.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Nie mam piwnicy, trzymam go w ciemnym kącie pokoju, na razie sobie kwitnie, podlewam bardzo słabo, ale patrzę żeby mi nie usechł.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony