dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68
  1. #61
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar empresso dachy
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-325
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam. Nie wiemy o jaką blachę chodzi więc powiem tak:

    najtrwalsza blacha a zarazem najlepsza to miedż,
    potem w kolejnści mamy tytan-cynk średnia cena i b.dobra wytrzymałość,
    blacha powlekana średnia cena i średnia jakość
    na koniec blacha ocynkowana średnia jakość niska cena.
    Ostatnio edytowane przez empresso dachy ; 30-01-2013 o 23:24

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    m_a_r_i_o

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    15

    Domyślnie

    Jesli komus nie przeszkadza efekt pofalowania na dachu to z chęcią sprzedam wszystkie panele SRP 25 kolor ciemny grafit bez przetłoczeń ok. 220m2. Wszystkie praktycznie nowe składowane wg skazań producenta, kilka z nich było założonych na dachu, ale nie posiada żadnych oznak użytkowania. Długości paneli ok 6,3m. Gdyby ktoś był zainteresowany to tanio sprzedam- w takiej cenie na pewno nigdzie się go nie kupi. Panel w najlepszej powłoce Elite z 30-letnią gwarancją.
    [email protected]

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    W kwestii blachy na rąbek stojącej, a dokładnie paneli na klik, chciałbym uczulić potencjalnych kupców na pewien "myk". Otóż już dwukrotnie spotkałem się z tym, że dealer dużego producenta blachy uparcie wmawiał mi, że rozstaw łat taki jak pod blachodachówkę jest wystarczający dla paneli. Dopiero telefon do samego producenta i rozmowa z działem technicznym jednoznacznie rozwiewa wątpliwości. Łaty muszę być dużo gęściej (co 25cm), pożądane są łaty szerokie (10cm), podpierające blachę na dużej powierzchni, no i do tego ołacenie musi tworzyć praktycznie idealną płaszczyznę. Te wszystkie zabiegi i tak nie ochronią nas przed wichrowaniem się blachy od słońca, ale pomogą zminimalizować skalę zjawiska.

    Szkoda, fajna sprawa ten panel. Ubolewam, że nie ma blachy trapezowej o wzorze zbliżonym do rąbka, z zachowaniem sztywności, prostoty montażu trapezu, brałbym taką w ciemno, a tak to pozostaje mi wybór między przeciągniętą blachodachówką, albo wyglądem góralskiej stodoły i totalnym fochem życiowej partnerki. Do tego wszystkie cena panela z musi spadać, bo jak na razie jest mocno przewartościowany przez producentów (moim zdaniem).
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Moja "zyciowa partnerka" juz przelknela trapezowke

    Zdecydowalismy sie na T20 z Ruukki Na razie tylko wybralismy, ukladac bedziemy mysle ze na jesieni (deskowanie i papa beda po wielkanocy)
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    Moja "zyciowa partnerka" juz przelknela trapezowke
    ......
    Czy mógłbyś zdradzić jakich technik "manipulacyjnych" użyłeś, żeby dokonać tego cudu? Jak wspomniałem słowo "trapez" w trakcie rozmowy o dachu, to na moją głowę spadły gromy i przekleństwa wszelakie. Na nic zdało się tłumaczenie, że to mocna, sztywna i nie przeciągnięta blacha. Co zaś się tyczy T20 od Ruukki to moim subiektywnym zdaniem dużo ładniejsze są trapezy z szerszą dolinką i małym przetłoczeniem w dolince, jak np Budmat TRB 1124/18 czy T18 Plus od innych producentów.
    Deskowanie i papa to bezapelacyjnie najlepsze rozwiązanie krycia wstępnego.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Czy mógłbyś zdradzić jakich technik "manipulacyjnych" użyłeś, żeby dokonać tego cudu? Jak wspomniałem słowo "trapez" w trakcie rozmowy o dachu, to na moją głowę spadły gromy i przekleństwa wszelakie. Na nic zdało się tłumaczenie, że to mocna, sztywna i nie przeciągnięta blacha. Co zaś się tyczy T20 od Ruukki to moim subiektywnym zdaniem dużo ładniejsze są trapezy z szerszą dolinką i małym przetłoczeniem w dolince, jak np Budmat TRB 1124/18 czy T18 Plus od innych producentów.
    Deskowanie i papa to bezapelacyjnie najlepsze rozwiązanie krycia wstępnego.

    Wiesz, dachowka sie nam nie podoba, wiec sila rzeczy blachodachowka tez nie. Rabek stojacy jest super, ale mamy duza plaska polac dachu boimy sie ze bedzie brzydko pofalowany - po za tym jest jednak drozszy.

    A trapez w ladnym odpowiadajacym nam kolorze obojgu nam sie podoba
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  7. #67
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    A trapez w ladnym odpowiadajacym nam kolorze obojgu nam sie podoba
    Zazdroszczę jednomyślności. Trzeba przyznać, że na Twoim domu panele na rąbek stojący wyglądałyby super. Nie są znowu takie drogie, patrząc po aukcjach na znanym portalu. Szerokie łaty, równa połać i mógłbyś kłaść samemu. No nic, zamiast uszczęśliwiać innych "dobrymi radami", pomyślę nad uszczęśliwieniem siebie trapezem
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  8. #68

    Domyślnie

    Ja polecam dach z blach cynkowo tytanowych. Zapoznaj się z ofertą https://www.krak-zinc.pl/

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony