dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 68
  1. #41

  2. #42

    Domyślnie

    możliwości efektu jest wiele - ale... zawsze jest jakieś ale a tu pewnie cena !
    tu jest o innych rąbkach
    http://www.rheinzink.pl/
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    no ciekawe ale chyba u nas jakoś mało popularne...

  4. #44

    Domyślnie

    wygląda pięknie. Gdyby nie ta fala...
    Miło widzieć nowy trend w Polsce

    Rheinzink ma piekny ten tytan-cynk, tak samo wygląda produkowane przez nich orynnowanie.
    Budowlanka - branża piękna a zarazem straszna

  5. #45

    Domyślnie

    a ile kosztuje!
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  6. #46

    Domyślnie

    ja niby planuje takie "cuś" ale czy środki finansowe na to pozwolą to już nie wiem
    i do tego bądź człowieku mądry i ekipę znajdź odpowiednia
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pietrekzbronami
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Podhale
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    U nas w cena za panel dachowy( rąbek stojący):
    -alucynk 24,50zł - 25lat gwarancji
    - kolor matowy - 34zł/m2- 15 lat gwarancji
    Gdy się nie ma co się lubi- to się lubi co się ma!

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    U was na podhalu to raczej powinniście się skłaniać ku gontopodobnym szkoda że to póki co takie drogie.....

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Mam blachodachówkę Budmatu - Aria nova mat.
    O przebojach nie nie ze strony producenta czy sprzedawcy - lecz mojej pisałam w dzienniku.
    Teraz po kilku miesiącach, do litanii superlatyw mogę dorzucić jeszcze - ,że powłoka jest nie do zdarcia
    Kilka tygodni temu , przy wielkim wietrze na dach spadła kilkunasto kilogramowa gałąź.
    Byłam przekonana, że rysy bedą jak diabli wlazłam więc na dach z farbą zaprawkową w zębach i zeszłam z nią nawet nie otwierając puszki
    Ani sladu podrapania, uderzenia - nic
    Dodam jeszcze, że drzewko z konarami nad dachem to ok 100 letni dąb,właśnie zrzuca kilogramy zołędzi, które z impetem walą o dach i nic poza hałasem , ale dach nie ocieplony jeszcze.

    Fotki dachu w dzienniku, nasz lokalny dystrybutor - ideał

    a no i gwarancja na blachę (powłokę) - 30lat

  10. #50

    Domyślnie

    liczył ktoś może jak procentowo drożej wychodzi dachówka niz blachodachówka? myślę żę średnia cena blachy i tansza-średnia cena dachówki. chodzi mi ogólnie o koszty z montażem. tak pi razy drzwi.
    Diuna II - ma być - po małym face tuningu

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    montaz blachy jest tańszy niż dachówki, natomiast cena meterialu - wolny wybór, możesz kupić blachę za 2 dychy, ale i za dwie stówy, tak samo z dachówką.

  12. #52

    Domyślnie

    najdokładniej będzie jak wybierzesz sobie interesującą Cię dachówkę i blachę i pójdziesz do lokalnego sprzedawcy z projektem
    wyceni Ci oba dachy
    (najlepiej idź do dwóch)

    dach dachowi nie równy - na jednym cena wyjdzie podobna, bo będzie dużo odpadów z blachy, na innym róznica będzie kolosalna, bo z kolei dużo tzw. dodatków - gąsiorów, obróbek w koszach (chociaż zwykle tam gdzie dużo trójników, tam też i dużo odpadów)
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Honya

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam pytanko,
    co mogło być przyczyną pofałdowania blachy- tej na tzw.rabek?
    Pytam, bo taką właśnie chcielibysmy zamontowac.
    I jeszcze zastanawiam się nad sprawą "żywotności" blachy standartowej.
    Jak duża jest róznica między standartową a tytanową?

  14. #54

    Domyślnie

    zamierzam położyc na dachu blachę płaską na rabek z Ruukki model Classic, 30 lat gwarancji, mam nadzieję że się sprawdzi, choć to nie tytan- cynk. czy macie jakieś doswiadczenia z taką blachą??

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    nie mam doświadczenia z tą blachą ale na jakimś wątku czytałam że Ruukki jakoś ostatnio zawala z dostawami ....poszperaj

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał maristez
    liczył ktoś może jak procentowo drożej wychodzi dachówka niz blachodachówka? myślę żę średnia cena blachy i tansza-średnia cena dachówki. chodzi mi ogólnie o koszty z montażem. tak pi razy drzwi.
    Jeśli chodzi o sam materiał, przy dachach dwuspadowych i niewielkich odpadach blachy, blachodachówka zawsze wychodzi taniej.
    Przy dachach kopertowych, może się to wyrównać. W nieznacznych przypadkach taniej wyjdzie dachówka cementowa.

    Pozdrawiam
    Budowlanka - branża piękna a zarazem straszna

  17. #57

    Domyślnie

    ale co do cementowe to opinie są mieszane z naciskiem na "negatywne"
    nie popisze się tu linkami bo za dużo by szukać ale głównie chodziło o utratę barwy/przebarwienia tworzące plamy w niektórych częściach poszycia :/
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    m_a_r_i_o

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    15

    Domyślnie

    Jeśli ktoś ma zamiar kupić panel na rąbek stojący SRP firmy Lindab to zdecydowanie odradzam. Najwiekszy szajs jaki widziałem. Panele z uwagi na cieńką blachę strasznie falują i tutaj z tym nic się nie zrobi. Najlepszy dekarz, najlepsza powierzchnia pod blachą w tym przypadku płyta osb za każdym razem powodują, że panel faluje w kilku miejscach- każdy!!! Wiem bo jestem nieszczęśliwym posiadaczem tego "badziewia". Byłem od poczatku nastawiony na panel Ruukki Classic Premium, ale jedna z lokalnych hurtowni pokryć dachowych namówiła mnie właśnie na ten panel bo w ofercie nie mieli Ruukki. Nie zostałem poinformowany, że panele bez przetloczeń SRP Lindab falują i jest to ich normalną cechą. Człowiek chce wykonać nowoczesny dach, który ma być ozdobą całego budynku ( u mnie nachylnie 40st), a po położenieu kilku paneli Lindab okazuje się, że go tylko "szczpeci". Licząc, że każdy panel faluje od 4 do ok 10 razy, na całą stronę dachu takich pofalowań będzie kilkaset. Niech sobie teraz każdy wyobrazi jak to wygląda patrząc na ten dach. Kupiłem najlepszy model z najlepszą powłoką Elite za kilkanaście tysięcy i okazuje się, że mogę teraz te panele wywieźć do najbliższego skupu złomu. Lindab broni się tym, że na stronie zaznaczył sobie gwiazdką, że w tych panelach istnieje możliwość pofalowań. Niestety ja tego nie zauważyłem, a sprzedawca nie poinformowal mnie o tym i do tego nawet przez myśl mi nie przeszło, że kupując taki panel renomowanej firmy Lindab po jego ułożeniu na dachu otrzymam właśnie taki efekt.
    Przestrzegam wszystkich,którzy chcą wykonać dach nowoczesnego budynku z panelu na rąbek, aby nie kupowali tego szajsu z Lindabu. W przeciwnym razie nadzieją się jak ja i zostaną na placu budowy z kilkuset kilogramami blachy, która nadaje się już tylko na zezłomowanie, no chyba że dla kogoś nieistotny jest wygląd dachu. Wygląda to tak jakby ktoś chodził po dachu i powgniatał blachę, albo ekipa dekarska spartaczyła swoją robotę. Tutaj nie ma mowy o złym montażu, bo próbowane to było na różne sposoby- efekt zawsze był ten sam- pofalowany dach!!!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panel lindab.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	68,8 KB
ID:	165123

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Urok blachy i tyle. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał m_a_r_i_o Zobacz post
    .....W przeciwnym razie nadzieją się jak ja i zostaną na placu budowy z kilkuset kilogramami blachy, która nadaje się już tylko na zezłomowanie, no chyba że dla kogoś nieistotny jest wygląd dachu. ...
    Ile masz tej blachy i jaki kolor? Jaki zastosowałeś rozstaw łat i jakiej długości są panele, da się ją zdjąć bez niszczenia, są jakieś wkręty kręcone od góry? Ja jestem minimalistą, dla mnie idealna oferta.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony