dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Agrowłóknina

    Czy agrowłóknina 'prześwituje'? Tzn. czy jak się patrzy przez nią pod slońce to jest gęsta i czarna na całej powierzchni czy przechodzi przez nią światlo?

    Bo spodziewałam się tego pierwszego a kupiłam takie 'prześwitujące' cudo w Leroyu jako agrowłókninę i się zastanawiam jak to ma tłumić chwasty skoro przechodzi przez to swiatło słoneczne?

  2. #2

    Domyślnie

    A będziesz ją czymś przysypywać czy nie?

  3. #3

    Domyślnie

    Ma prześwitywać - bo to włóknina (o strukturze materiału), a nie folia ! Ziemia musi oddychać, po to te prześwity, aby przechodziła woda i powietrze, pod folią gleba byłaby martwa.
    Trzeba przysypać - korą, żwirem lub nawet cienką warstwą ziemi - ja tak mam na skarpie - bo kora by zjechała. Roślinki na czarnej włókninie, która nagrzeje się od słońca ugotują się ! Po przysypaniu chroni i tak przed chwastami, bo nie przebiją się od dołu (przynajmniej większość), a te co zakorzenią się nasiane wiatrem w zewnętrznej, cienkiej warstwie ściółki są łatwe do usunięcia.
    Ta z LR jest tańsza, ale trochę mniej trwała - cieńsza, niż te grube, błyszczące, ale i tak po czasie, gdy rośliny się rozkrzewią moim zdaniem jest niepotrzebna. Ja moją już po roku w wielu miejscach wyrwałam dając możliwość rozrastania się roślinkom i dosadzam też okrywowe.
    Na początku się przydaje, gdy rzadko sadzone i dużo chwastów w glebie.

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie miałam zamiar jej nie przysypywać.

    Rzecz w tym, że ta 'moja' agrowłóknina jest w prześwitujące placki. To nie jest prześwit równomierny na całej powierzchni tylko fragment grubszego materiału, fragment cienkiego. Cos jakby miejscami wyleniała. Na razie obłożyliśmy tym miejsca pod drzewka owocowe i maliny, w dwóch najwcześniej skopanych i oblożonych od razu po skopaniu, zielsko rośnie sobie w najlepsze (pojedyńcze badyle wprawdzie ale zielone, jedrne i widać, że chętne do życia :-/).
    Albo generalnie agrowłóknina jest przereklamowana albo ta z LM to lipa...?

  5. #5

    Domyślnie

    Są różne rodzaje na rożne zastosowania. Wygląda mi na to ,że kupiłaś do przyspieszania plonowania , ale z samego opisu się trudno wyznać . Może jeszcze Ci się przydać pod wcześniejsze jarzynki. a asortymentu LM nie znam .

  6. #6

    Domyślnie

    agrowłoknina czarna do sciolkowania p/zachwaszczeniu wyglada jak grubo tkane płotno, tylko nici sa sztuczne. Ma fakturę jutowego wora. Często ma jedno włókno jasnego koloru, tworząc paski co poł metra, żeby ułatwic sadzenie niby. Chwasty przez to nie przerastaja natychmiast, chociaz zdarza sie ze po jakims czasie tak, chociaz w moich obserwcji widze, ze jak przerastaja to z góry na dół, nie na odwrót. Tzn nasiewaja sie na warstwie ściólki na włokninie i wpuszczaja korzenie w szmatę.
    Natomiast agrowłoknin jest wiele rodzajów, jak napisano powyzej. Wiele służy do okrywania - zabezpieczania przed mrozem, lub cieniowania - cieniówki są ażurowe, ale najczęściej zielone.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony