dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czech55

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Spawanie zawiasów do dużej bramy

    Witajcie, ostatnio spotkałem się z kolejnym problem, do rozwiązania którego potrzebna mi jest Wasza pomoc. A mianowicie: jak wspawać zawiasy do dużej bramy żeby równo na nich siedziała? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Wstawiasz bramę na miejsce, podpierasz by się nie ruszała, spawasz, usuwasz podpórki, używasz.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3

    Domyślnie

    Przy montażu , żeby był łatwiejszy można prowizorycznie zespawać dwa skrzydła bramy co ułatwi ustawienie bramy i przyspawanie zawiasów . Potem rozcinamy skrzydła .

  4. #4
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    wszystko pieknie i poprawnie opisano lecz czy to dużo da jeżeli zostanie brama poprawnie ustawiona do spawania a przetop - spaw nie zostanie poprawnie wykonany ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSE&DREW
    wszystko pieknie i poprawnie opisano lecz czy to dużo da jeżeli zostanie brama poprawnie ustawiona do spawania a przetop - spaw nie zostanie poprawnie wykonany ?
    Jak zły przetop dasz to Twoja praca da Ci choć przez chwilę obraz jak powinna wyglądać brama ;później uciekaj (uważaj) abyś bramy na nogach nie miał.
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  6. #6

    Domyślnie

    Witam.
    Raczej nie radzę spawać zawiasów Dużej bramy jeśli nie ma się odpowiednich umiejętności (doświadczenia).
    np zawias taki jak ja mam u siebie spawany jest w pionie , dla jednych łatwe a dla innych będzie trudne a spotkałem magika który spawał w tej pozycji z góry na dół belke która miała podtrzymywać podest , mogło sie to żle skończyć

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały Mariusz
    Witam.
    Raczej nie radzę spawać zawiasów Dużej bramy jeśli nie ma się odpowiednich umiejętności (doświadczenia).
    np zawias taki jak ja mam u siebie spawany jest w pionie , dla jednych łatwe a dla innych będzie trudne a spotkałem magika który spawał w tej pozycji z góry na dół belke która miała podtrzymywać podest , mogło sie to żle skończyć

    Dla tego przypadku może to nie istotne, ale zdarza się również konieczność spawania spoin pionowych z góry na dół.

  8. #8

    Domyślnie

    Do spawania z góry do dołu są odpowiednie elektrody. Spawasz bez problemu.

  9. #9

    Domyślnie

    Elektrody są różne
    Ale kto je kupuje i kto spawa że tak powiem odwrotnie skoro można od dołu A tak wogóle to tylko przykład , bardziej chciałem wyrazić to że nieraz trzeba mieć jakieś pojęcie o tym co się chce zrobić żeby nie narobić bidy.
    pozdr

  10. #10
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały Mariusz
    Elektrody są różne
    Ale kto je kupuje i kto spawa że tak powiem odwrotnie skoro można od dołu A tak wogóle to tylko przykład , bardziej chciałem wyrazić to że nieraz trzeba mieć jakieś pojęcie o tym co się chce zrobić żeby nie narobić bidy.
    pozdr
    dokładnie w kazdej dziedzinie !!!!!!!

  11. #11

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś ma awersję do spawania zawiasów to są zawiasy przykręcane do słupa z możliwością regulacji skrzydeł bramy w pionie . Jedyne miejsce gdzie zawias jest przyspawany to skrzydło bramy . Skrzydeł bramy z takimi zawiasami nie musimy wstępnie zespawywać w celu łatwiejszego montażu .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony