dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie wnęka na TV LCD

    Witam!

    Jak zrobić wnękę na płaski telewizor z płyt kartonowo gipsowych?Nigdy nie robiłem stelaża z profili.Jakie będą mi potrzebne i jak to wszystko połączyć?Wnęka musi mieć głębokość ok 20 cm.dodatkowo chciałbym zrobić półkę nad TV(taką mniejszą wnękę) oraz miejsce na RTV pod TV.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    nie mam daru wierszoklepy ale sprobuje.
    zamiarem jest "przestawienie" sciany na calej wysokosci tak by istniejaca sciana pelnila role tylnej scianki wnek.
    dla wneki o glebokosci 20cm uzyjemy profili 50mm typu CW i UW zwanych tez C50 U50 lub podobnie.
    na obecnej scianie wytrasujemy sobie miejsca wnek, poniewaz masowo dostepne sa plyty g/k 12,5mm i tych uzyjemy, to wymiary wnek powiekszymy o 25mm (grubosc 2 plyt g/k).
    Pod tak wyrysowane linie zamocujemy do sciany odcinki profila UW przyklejajac wczesniej paski wygluszajacej tasmy samoprzylepnej. podobnie zamocujemy profile UW do scian bocznych, sufitu i podlogi (rowniez pamietajac o uzywaniu tasmy akustycznej, po przykreceniu tych profili umiescimy w nich pionowo profile CW (slupki) z lekkim 1,5cm luzem w sufitowym profilu UW, rozstaw slupkow ustalimy na 60cm w ich osciach.
    teraz przeniesiemy poziomnica i zaznaczymy na nich wysokosci przykreconych do tylnej sciany profili UW, wykonamy cos na wzor naswietla przy uzyciu profili UW, teraz pozostaje rozprowadzic instalacje elektryczna wylozyc przestrzenie miedzy profilami welna mineralna i przykrecic plyty gk.
    nie mam nic do grafik by naszkicowac sytuacje w razie pytan bede probowal to rozwinac.
    i na koniec, konieczne moze okazac sie dostawienie slupkow skrajnych pod wymiar szerokosci otworow.

    pomoca beda materialy na stronach rigips, nida, kanuf o naswietlach.

  3. #3

    Domyślnie

    Natomiast u mnie w stopce masz dużo zdjęć w praktyce........

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naLeśnik
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    mnie tez czeka zrobienie ścianki w niedalekiej przyszłości

    Cytat Napisał commor
    Natomiast u mnie w stopce masz dużo zdjęć w praktyce........
    widzę że kolega kino-maniak

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam jak narazie coś takiego:

    Ścianka wystaje na jakieś 8cm. Na bocznych odnogach będzie jest kawałek zabudowy u góry za którą będzie schowane oświetlenie. I będzie się ono rozlewać po ścianie.

    Na początku zastanawialismy sie czy nie zrobić czegoś takiego jak mamy tam gdzie mieszkamy teraz

    Ale lepiej będzie wyglądać jezeli światło będzie płynąc z góry niż z boków TV/ścianki na której będzie wisiał..

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar hojnorek
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Św. Katarzyna
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    commor szacun dla efektów
    pytanie: gdzie dostałeś gniazda z "czinczami" ??
    dziennik:
    I. Stan Surowy Zamknięty[x]
    III.1 Poddasze [x]
    III.2 Wykończenie [ ]

    komentarze

  7. #7

    Domyślnie

    www.audiocolor.pl kiedyś mieli na allegro takie rzeczy, trzeba dzwonić i pytać o puszki http://images.google.pl/imgres?imgur...icial%26sa%3DN

    Natomiast HDMI z innej firmy ale pasuje http://kabelek.pl/p,pl,457,gniazdo+h...hdmi+1-3x.html

    Pozdrawiam

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał franzkru
    Na początku zastanawialismy sie czy nie zrobić czegoś takiego jak mamy tam gdzie mieszkamy teraz

    Ale lepiej będzie wyglądać jezeli światło będzie płynąc z góry niż z boków TV/ścianki na której będzie wisiał..
    Ależ piękny efekt! Jak jest moc zastosowanej listwy led?

  10. #10
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    no ja też w pokoju z kinem domowym będę zabudowywał telewizor więc też się pochwalę jak już coś będzie zrobione.

  11. #11

  12. #12

    Domyślnie

    Dobry artykuł. Obudowa TV opiera się na podobnych zasadach co montaż sufitu z płyt g-k, np: http://knaufblog.pl/index.php/2007/0...w-firmy-knauf/

    Szkoda tylko, że tam nie ma podświetleń żadnych, np. led. 3 posty powyżej oświetlenie jednak nie jest z led a ze świetlówek, jak mnie poinformował wykonawca )

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony