dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Wykładzina dywanowa na schodach-ktoś ma?

    Od zawsze planowaliśmy drewno na schodach, ale życie weryfikuje marzenia, przynajmniej tymczasowo.
    A schody muszą "działać"
    Jak się sprawdza wykładzina dywanowa na schodach?
    Jak powinno wyglądać wykończenie przy ścianie.
    Czy ktos z Was ma doświadczenie w tej sprawie?
    Proszę tez o zdjęcia
    Marzena i Zbyszek
    Już mieszkamy w M05aL
    http://dumawroclaw.fotosik.pl/albumy/684888.html

  2. #2

    Domyślnie

    Od paru miesięcy wynajmuję dom, niestety zastaliśmy go trochę w niefajnym stanie, wiec musielismy co nieco zainwestować, m.in. w schody. Mieliśmy kamienne schody (lastriko) na które położyliśmy wykładzinę. Wg mnie jest OK, ciepło, miło i ładnie.

  3. #3

    Domyślnie Re: Wykładzina dywanowa na schodach-ktoś ma?

    Cytat Napisał duma
    Od zawsze planowaliśmy drewno na schodach, ale życie weryfikuje marzenia, przynajmniej tymczasowo.
    A schody muszą "działać"
    Jak się sprawdza wykładzina dywanowa na schodach?
    Jak powinno wyglądać wykończenie przy ścianie.
    Czy ktos z Was ma doświadczenie w tej sprawie?
    Proszę tez o zdjęcia
    to zalezy ile schodow, jesli kilka stopni , to tak, jesli wieksza ilosc to pomysl o odkurzaniu, osobiscie nie polecam. mam sporo schodow do odkurzenia gdzie jest wykladzina i mam wielka nadzieje, ze niedlugo juz bede sie tak meczyc.
    jesli chodzi o wykonczenie przy scianie, to "u mnie" jest polozona od jednego konca schodka do drugiego i w zasadzie tyle.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam serdecznie, także podłączam się do tematu. Jak się montuje wykładzinę na schody aby się później nie zabić i czy wykładzinę docina się na każdy stopień czy kładzie całą długość tak jak chodnik? Nie mam pojęcia o takich rzeczach a może i mi ktoś przy okazji pomoże.. pozdrawiam!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    U znajomych mają taki tymczasowy patent. Wykładzina jak chodnik przyklejona do betonowych stopni. Wygląda nienajgorzej, a jedyny problem to latanie z odkurzaczem

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar karolcia14m
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    U mnie też tymczasówka położona na beton.Trzyma się schodów idealnie bez żadnych dodatkowych zamocowań, może dlatego, że korzystamy z nich dość sporadycznie z uwagi na niewykończone poddasze. Wykładzinę kupowałam z tzw. "końcówek" więc można było sobie pozwolić na dobrą jakość za naprawdę niską cenę.

  7. #7

    Domyślnie

    Chodzi o to, żeby wyglądało.... fajnie
    Taka tymczasówka może długo poleżeć....
    Macie jakieś zdjęcia? Chodzi mi szczególnie o wykończenie przy ścianie. Nasze ściany były przygotowane pod stopnice i listwy naścienne. Inaczej mówiąc-są nieciekawie wykończone. Teraz trzeba to czymś przykryć: listwy drewniane na ścianie , a na schodach wykładzina??? A może paski wykładziny?
    Czy macie takie schody gdzieś na zdjęciach?
    Marzena i Zbyszek
    Już mieszkamy w M05aL
    http://dumawroclaw.fotosik.pl/albumy/684888.html

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie wykładzinę kładła ekipa która pracuje dla Komfortu, więc wykładzina połozona jest profesjonalnie. Wykładzina została odpowiednio przycięta i obszyta. Po paru tygodniach użytkowania mogę powiedzieć że jest to super rozwiązanie, do tego ogromny wybór wykładzin i kolorystyka jest kusząca.. Jak zrobię zdjęcia to wstawię.

  9. #9

    Domyślnie

    Jeszcze raz proszę o zdjęcia
    Marzena i Zbyszek
    Już mieszkamy w M05aL
    http://dumawroclaw.fotosik.pl/albumy/684888.html

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Isgaard
    U mnie wykładzinę kładła ekipa która pracuje dla Komfortu, więc wykładzina połozona jest profesjonalnie. Wykładzina została odpowiednio przycięta i obszyta.
    A jak ją położyli. Mają jakiś system?.
    Marzena i Zbyszek
    Już mieszkamy w M05aL
    http://dumawroclaw.fotosik.pl/albumy/684888.html

  11. #11

    Domyślnie

    Raczej tak, chociaż nie widziałam ich przy robocie (bo mnie nie było wtedy w domu) jak przyszłam to już kończyli, robili boczki, coś tam jeszcze obszywali. Generalnie taką wykładzinę kładzie się na kleju, dużo elementów jest przycinanych i obszywanych. Tak to wygląda u mnie:



  12. #12

    Domyślnie

    Dzięki za zdjęcia. Wreszcie coś widzę. Rozumiem, ze te wykończenia przy ścianie są z drewna?
    Ciekawe czy mozna je zrobić np. z metalu (bo balustrady metalowe). Nie bardzo mogę sobie to wszystko u mnie wyobrazić: wykładzina dywanowa, balustrada metalowa, wykończenie przy scianie drewniane?
    Za dużo szczęścia...
    Marzena i Zbyszek
    Już mieszkamy w M05aL
    http://dumawroclaw.fotosik.pl/albumy/684888.html

  13. #13

    Domyślnie

    Wykończenia przy ścianie nie są z drewna, to po prostu cokolik betonowy pomalowany na brązowo.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar emilus18
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    podnoszę temat, bo zaczyna mnie interesować. Jakieś fotki macie??

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ja też poproszę o fotki bo do końca jeszcze nie wiem czy moje odnawiane schody mają być całe drewniane czy może wykładzina

  16. #16

    Domyślnie

    Ja też proszę o fotki

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar emilus18
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    i nikt nie ma pięknych "dywanowych " schodów??

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie






    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-10-2010 o 13:05

  19. #19

    Domyślnie

    a cos w nowoczesnym design?

  20. #20

    Domyślnie

    ja kiedyś jedne widziałam w necie i nie mogę ich odnaleźć, ale jak znajdę to wrzucę tu.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony