dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar tryllu
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    349

    Cool Jak działac piec i sterownik? (Vaillant C630)

    Interesuje mnie następująca sprawa: jak dokładnie funkcjonuje automatyka Vaillanta np. C630?
    Mam określoną krzywą grzewczą, zadaną temperaturę i warunki zewnętrzne. Sterownik określa iż temperatura zasilania obiegu 1 to 30stopni a obiegu 2 to 50 stopni.
    Piec podaje zatem wodę o temperaturze 50stopni a zawór mieszający dba o to, żeby w obiegu 1 było 30 stopni. Monitoruje również temperaturę sprzęgła.
    Jak długo piec będzie grzał i podawał wodę o temperaturze 50 stopni?
    Czy to jest ustalone przez jakąś stałą w piecu (np. 10 minut) po czym sterownik piec wyłączy? Kiedy włączy ponownie?
    Czy też to funkcjonuje w oparciu o temperaturę sprzęgła? Wiadomo, że temperatura sprzęgła będzie rosła w czasie (podgrzewanie czynnika w instalacji).
    Czy sterownik monitorując temperaturę sprzęgła patrzy "o! sprzęgło nagrzało się do 50 stopni, czyli cała instalacja się nagrzała - wyłączamy".
    Albo monitoruje prędkość spadku temperatury na sprzęgle? Whatever.
    Już niedługo, coraz bliżej...
    Dziennik str.3
    Komentarze

  2. #2

    Domyślnie

    czujnik zasilania obiegu z mieszaczem montuje się na rurze za pompką ,sterownik wie jaka jest temp. obiegu grzewczego

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar tryllu
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    349

    Domyślnie

    No i wie. I co z tego. Chodzi mi o to, jak długo dany obieg jest zasilany.
    Temperatura zadana obiegu = 30 stopni, temperatura zostaje osiągnięta, mieszacz pierwotnie zamknięty zaczyna się przymykać (bo piec wyrzuca czynnik z temperaturą 50 stopni).
    I co teraz? Jak długo obieg będzie zasilany daną temperaturą? Nie wierzę że ciągle, bo wiem, że mój piec się wyłącza, a po jakimś czasie z powrotem włącza.
    Już niedługo, coraz bliżej...
    Dziennik str.3
    Komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    kazdy parametr jest do ustawienia ,----poczytaj w instrukcji instalacji kotła ,regulatora tylko nie wiem co chcesz osiągnąc ????

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar tryllu
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    349

    Domyślnie

    W instrukcji regulatora nie ma takich informacji. Jeszcze postudiuję instrukcję od pieca.

    Co chcę osiągnąć? Chcę wiedzieć jak to działa. A przez to lepiej zaplanować sobie grzanie.
    Już niedługo, coraz bliżej...
    Dziennik str.3
    Komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    mas w instrukcji od kotła

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony