dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Glina

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    akuszer

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Glina

    Witam formumowiczów. Mam problem budowlany. Kupiłem niedawno dom z gliny szalowanej do kapitalnego remontu. Zwaliłem już strop, ząłożyłem belki wymieniłem więźbę itp. Mury - jak to w glinie - są grube (55 cm), wyglądały na mocne. Niestety trochę je popsułem. Zrzucony strop plus ziemię "zmagazynowałem" na jednej ze ścian, która w wyniku tego uległa częściowemu uszkodzeniu, tuż ponad fundamentem. Tenże fundament jest z kamienia polnego i warstwy cegły "na sztorc" Po nasiąknięciu wilgocią (z ziemi, której pryzma opierała się na ścianie), ściana ponad fundamentem zaczęła kruszeć. Największe ubytki mają długośc ponad 1 metra, szerokość około 0,5 metra, a głębokość - w porywach - do 15 cm. Nie wiem, jak (i czym) uzupełnić ubytki tak, aby stworzyły spójną i trwałą masę ze ścianą. Problem jest nagły, bo za chwile przyjdą jesienne deszcze i będzie kłopot.... Czy istnieją na rynku takie materiały, które wiażą się z gliną??
    Ponadto, już nie zdążę otynkować całości domu, ale zdążę jeszcze uzupełnić ubytki (tam, oraz w innych odparzonych miejscach. Jak i czym to zrobić??! Będę wdzięczny za sugestie. Pozdrawiam

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Nie znam się na tym, ale samej gliny to chyba nie da rady za duże ubytki. Glina może popękać, trzeba z czymś związać. Nawet jak będziesz kładł warstwowo to glina jest za krucha. Ja kładłam warstwy po 1,5 cm i jest ok, ale czytałam tutaj, że trudno związać glinę w dużych ubytkach.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Stosuje się mieszanki cement - glina - piasek. Pisałem tu o tym kiedyś (dawno).

    Dość kłopotliwe jest przygotowanie samej gliny do takiej mieszanki.
    "- Patrz, Ewusiu, bocian leci.
    - Nieprawda! Nie ma bocianów!" (J.Tuwim)

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    wystarczy piasek z gliną. Sama glina popeka i nie będzie się trzymać.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858
    "- Patrz, Ewusiu, bocian leci.
    - Nieprawda! Nie ma bocianów!" (J.Tuwim)

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    akuszer

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Glina

    Dziękuję za sugestie. Na razie zabezpieczyłem jak się dało ubytki. Dowiedziałem się, że teraz jest już - niestety - za zimno na lepieni gliną. Do problemyu wrócę na wiosnę. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony