dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zukow2

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Jak zamocować rynnę w ścianie z 20cm styropianu?

    pytanie j.w.
    mam ,ścianę -silka 24cm+styropian 20cm +klej ok 0,5cm.
    jak zamocować rynnę do ściany?Nigdzie nie mogę dostać takich długich dybli .pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    A nie masz krokwi na dachu że chcesz montować do ściany?
    A może chodzi o rury spustowe?

  3. #3

    Domyślnie

    Kołki conajmniej dł. 28 cm do uchwytu rury spustowej.

    Trza zamówić w hurtowni.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zukow2

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    chodzi mi o rury spustowe.
    macie jakieś namiary na sklepy w których to można dostać?
    w moim mieście patrzą jak na wariata jak mówię o styropianie 20cm i mocowaniu do tego rury

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie Re: Jak zamocować rynnę w ścianie z 20cm styropianu?

    Cytat Napisał zukow2
    silka 24cm+styropian 20cm +klej ok 0,5cm.
    jak zamocować rynnę do ściany?
    Musisz spawać drut najlepiej o średnicy oryginału(śruby-dybla)
    największe jakie widziałem to 250mm po 2,73zł netto, a to zbyt mało.
    Czyli trzeba kupić dybel długości np. 200mm przeciąć za gwintem i dospawać pręt 150mm powstanie dybel o długości 350mm który będzie dobry (ok 100mm w ścianę....200 izolacja 50mm odległość od ściany do regulacji.
    Po spawaniu najlepiej jest pomalować dobrą farbą antykorozyjną.
    Mnie też to czeka - a widziałem już takie coś więc dzielę się informacją

    ps:gościu spawał drut q 6mm
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zukow2

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    fajny pomysł.

    może jednak ktoś robi takie długie dyble?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    A może wszystko zależy od systemu mocowania i można by wykorzystać śruby gwintowane?


    i zastosować odpowiedni rozmiar-dobrze sie wkręca w kołek rozporowy
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    Ja dorabialem sam
    W hurtowniach tak dlugich hakow raczej nie sotaniesz

    Ja kupilem oryginalne po czym upilowalem sruby Wywiercilem otwory w blasze nagwintowalem i wkrecilem takie nagwintowane prety kupowane na m

    Nie wiem jak to wytlumaczyc :/
    Spokojnie Dopiero się uczę

  9. #9

    Domyślnie

    @mpoplaw
    No tos sobie mostkow narobil na wlasne zyczenie
    Nie obawiasz sie przemarzania w miejscach owych srub?

    Ja mam juz zalozona czesc rynien na styro 20cm i dekarze zakladajac dospawali do dlugosci potrezbje dla styropianu 20cm ale dali ciala bo zapomnieli ze sciany czasem sa krzywe i elewacji wyszlo mi w niektorych miejscach wiecej -np 23cm i mocowania ryrnien (rur spustowych) schowaly sie pod styropianem.
    Wykonawca ocieplenia zaproponowal nam dokupienie nakretek dwustronnych (cos w rodzaju rzymskich) i dokupilem sruby 3cm plus te nakrettki i jest OK teraz.
    Moze zrob tak samo, nakretki po 2-3 zl/szt. i sruby dobierz, bo sa w roznych dlugosciach, skrecisz na scianie i schowasz nakretki pod ociepleniem -nie zardzewieja wowczas
    Jesli oczywiscie nie znajdzeisz tak dlugich gotowcow to moze jednak przedluz sobie jak napisalem -wyjdzie w miare atrakcyjnie cenowo a nie bedziesz mial problemu z dopasowaniem do potrzebnej dlugosci - sa to niewielkie ilosci na jeden domek, ja na blizniak potrzebowalem raptem 12 kompletow (srubka i nakretka). Wyszlo cos ok. 60zl za calosc wiec...

    Pzdr.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    A ja zamontowałem na kołki takie:


    zboczenie dotyczące mostków termicznych i
    są na głębokość ok 15 cm (takie miałem śruby długie) a styro mam 30 cm
    Potem klejem i pianką dookoła uchwytu i na razie trzyma bez problemu.
    Jedna tylko trochę się wzruszyła ale akurat była to taka którą słabo usztywniłem wokół śruby, po poprawkach jest OK.
    Tyle, że rury mam w grunt więc są trzymane na dole dosyć mocno na wejściu w sam grunt, ale zanim zamontowałem je w grunt wisiało na kołkach i też było OK.
    Trzeba jednak wokół śruby po wkręceniu w styro dość sztywno zapianować lub klejem wypełnić co by się nie ruszało.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Można także zastosować takie specjalne nakrętki, są po prostu dłuższe i nakręcamy na trzpień a z drugiej strony pręt gwintowany. Nie ma spawania i takich rzeczy. Dla zabezpieczenia przed odkręcaniem można dać dwie normalne nakrętki kontrujące.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Ja dałem pręt gwintowany dopasowany do uchwytów, krótki dybel w ścianie i trzyma dobrze.
    Prosta sprawa !

  13. #13

    Domyślnie

    Marley ma kołki około 30 cm. Mam takie do 20cm styropianu.

  14. #14

    Domyślnie

    Nie tylko Marley. Są już dostępne w handlu śruby dwugwintowe o długości 30 cm. Ktoś już o tym pomyślał.

  15. #15

    Domyślnie

    Marley ma kołki około 30 cm. Mam takie do 20cm styropianu.
    Potwierdzam

    Są już dostępne w handlu śruby dwugwintowe o długości 30 cm.
    i to od wielu lat
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  16. #16

    Domyślnie

    Nieśmiałe wtrącenie, że zamiast rynien pionowych można zamontować łańcuchy aby woda cicho spływała. Kotwimy w ziemi i nie potrzeba dziurawić pasywiaków

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amorphis
    Nieśmiałe wtrącenie, że zamiast rynien pionowych można zamontować łańcuchy aby woda cicho spływała. Kotwimy w ziemi i nie potrzeba dziurawić pasywiaków
    Ale kolega chyba nie widział jak woda płynie po takim łańcuchu w czasie ulewy połączonej z wiatrem elewacja cała mokra.
    Dodatkowo zimą łańcuch dosłownie wygląda jak kolumna-filar z lodu ważący ok tony przy długości łańcucha ok 6m(trzeba montować grzałki aby całość nie urwała części dachu)
    Pomijam tutaj efekt estetyczny (bo oo gustach się nie dyskutuje)ale mnie się bardzo podobał-widziałem w Austrii
    Natomiast co do funkcjonalności i oszczędności dla typowego zjadacza chleba-wolę rurę spustową
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emqwadrat
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał akapap
    Marley ma kołki około 30 cm. Mam takie do 20cm styropianu.
    Muszą być i dłuższe. U mnie styropian 25cm + to co wystaje + to co w murze więc pewnie z 35cm. Nawet dokładnie nie wiem. Wykonawcy po prostu zrobili więc nie mogli mieć problemu ze znalezieniem skoro nie alarmowali....
    Budowałem dom, skończyłem w rok i pięć dni choć planowałem tylko w rok ....

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic
    Ale kolega chyba nie widział jak woda płynie po takim łańcuchu w czasie ulewy połączonej z wiatrem elewacja cała mokra.
    Dodatkowo zimą łańcuch dosłownie wygląda jak kolumna-filar z lodu ważący ok tony przy długości łańcucha ok 6m(trzeba montować grzałki aby całość nie urwała części dachu)
    Pomijam tutaj efekt estetyczny (bo oo gustach się nie dyskutuje)ale mnie się bardzo podobał-widziałem w Austrii
    Natomiast co do funkcjonalności i oszczędności dla typowego zjadacza chleba-wolę rurę spustową
    Widział, widział... i dlatego nieśmiało proponuje... bo też mu się podoba tylko, że musi by gruby jak do kotwic okrętowych
    Jak pozioma ulewa z wiatrem, to i tak wszystko mokre
    6m to większość ludzi nie będzie miała, zazwyczaj ~4m wychodzi, więc lód zrobi lżejszego klocka
    Do tego zalodzone rynny też widziałem, wewnątrz i na zewnątrz, tu plus łańcucha, że się od środka nie rozsadzi albo od zewnątrz nie sklapnie Lodowi (lodu?)... dla loda bez różnicy co pokryje w sprzyjających warunkach
    Co do ekonomiczności... 20m łańcucha powinno starczyć na większość normalnych domów. Przy koszcie całościowym kilkanaście zł za 1mb rynny PCV vs rynny z blachy za 25zł vs rynny miedziane od 50zł vs 25zł za gruby łańcuch jaki mi się podoba to da raptem 500zł na dom. Uśmiech i satysfakcja CityMatica i Amorphisa... bezcenny
    A jak się szybko łańcuchy maluje i montuje i można samemu

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    U mnie przez rok rury wisiały tylko na wkrętach do drewna w styropian wkręconych. I nic im nie było. A od 5 lat trzymają się na kołkach jakie j-j pokazywał
    Jeśli pracujesz żeby żyć, to po co zabijasz się pracą?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony