dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 70

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie ile za ocieplenie

    jakie stawki w tej chwili obawiazuja jezeli chodzi i ocieplenie scian 2 warstwowych. styropian 12+siatka+tynki cienkowartwowe.

  2. #2

    Domyślnie

    leszno wlkp - 35 - 50 zł za metr2
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  3. #3

    Domyślnie

    a ta cena to z materialem czy bez?

  4. #4

    Domyślnie

    OD 35 DO 45 NETTO BEZ MATERIAŁU - KRAKÓW

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał arecki1338
    a ta cena to z materialem czy bez?
    sama robocizna
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    sama robocizna 38 -45 zł /m2 sląsk
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  7. #7

    Domyślnie

    Czy w powierzchnię ocieplenia/tynku wlicza się również otwory okienne? Moja ekipa twierdzi, że tak.
    Ania i Krzysiek z dziećmi Bartkiem i Łukaszem oraz nasz kot Morfeusz
    http://picasaweb.google.pl/krzysania

  8. #8

    Domyślnie

    Ja we Wrocławiu płacę 45 zł za robociznę. Na gotowo. Otwory są wliczane w metry, ale wtedy obróbka otworów jest bez dodatkowych opłat. Czasami, przy dużych otworach (okna balkonowe, brama garażowa) nie wlicza się ich w metry. Tak miałem przy tynkach wewnętrznych.

    Wracając do docieplenia, to miałem również oferty za ok.70zł/mkw

    Pozdrawiam,
    Na wszystko patrz z jaśniejszej strony...

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BartekS
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kolonia Tomaszowice, Lublin, Poland, Poland
    Posty
    151

    Domyślnie

    57 zł/m2 na gotowo. Do tego 37 zł/m2 tynki silikonowe też na gotowo. Styropian 15cm, do tego oczywiście siatka i klej. Ekipa z własnym zapleczem narzędziowym oczywiście.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aaaniaaa
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Okolice Grudziądza - robocizna od 30 do 45 zł/m2.
    Ocieplenie konkretnie naszego domu styropianem 8 cm (ściany) i 5 cm (wysoka piwnica) + tynk mineralny + malowanie - 30 zł/m2. Cena oczywiście negocjowana, praca w trakcie, na efekt trzeba będzie poczekać

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał arte100
    OD 35 DO 45 NETTO BEZ MATERIAŁU - KRAKÓW
    32zł/m2 Skawina pod Krakowem. (max jaki usłyszałem szukając ekip do ocieplenia to 38zł).

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał franzkru
    Cytat Napisał arte100
    OD 35 DO 45 NETTO BEZ MATERIAŁU - KRAKÓW
    32zł/m2 Skawina pod Krakowem. (max jaki usłyszałem szukając ekip do ocieplenia to 38zł).
    Mam rozumieć że za te 32 zł. ocieplenie będzie wykonywała firma, która legalnie zatrudnia swoich pracowników, odprowadza za nich wszystkie składki do zus i us????

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aaaniaaa
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał arte100
    Mam rozumieć że za te 32 zł. ocieplenie będzie wykonywała firma, która legalnie zatrudnia swoich pracowników, odprowadza za nich wszystkie składki do zus i us????
    Dla inwestora (przynajmniej takiego, który nie ma za dużo kasy) to mało ważne, czy wykonawca płaci ZUS i podatki. Byle robota była wykonana fachowo.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aaaniaaa
    Cytat Napisał arte100
    Mam rozumieć że za te 32 zł. ocieplenie będzie wykonywała firma, która legalnie zatrudnia swoich pracowników, odprowadza za nich wszystkie składki do zus i us????
    Dla inwestora (przynajmniej takiego, który nie ma za dużo kasy) to mało ważne, czy wykonawca płaci ZUS i podatki. Byle robota była wykonana fachowo.
    Podczas negocjacji cenowych to mało ważne ale w momencie wyegzekwowania od wykonawcy jakichkolwiek poprawek gwarancyjnych to pozostanie tylko lamentować na forum muratora.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.
    Arte 100

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aaaniaaa
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał arte100
    Podczas negocjacji cenowych to mało ważne ale w momencie wyegzekwowania od wykonawcy jakichkolwiek poprawek gwarancyjnych to pozostanie tylko lamentować na forum muratora.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.
    Arte 100
    Najlepiej zawrzeć z wykonawcą umowę. Wtedy najłatwiej wyegzekwować ewentualne poprawki. Poza tym płacę wykonawcy dopiero po zakończeniu robót. Jeśli coś jest nie tak, to z kasy nici.

  16. #16

    Domyślnie

    Z kim Ty chcesz podpisać tą umowę, z Józkiem i Staszkiem z pod budki z piwem???
    Inna sprawa jeżeli jest to np. "JÓZEF I STANISŁAW" S.C. ale to wiąże się z założeniem przez nich (przykładowi panowie J i S) działalności gospodarczej i opłacaniem wszystkich składek(zus, us i inne).
    W takim wypadku po zakończeniu prac i pozytywnym odbiorze robót panowie J i S otrzymują wynagrodzenie w zamian wystawiając rachunek lub fakture.
    Zdecydowana większość usterek pojawia się w pierwszych miesiącach po zakończeniu robót, mając rachunek lub fakture możesz domagać się usunięcia w ciągu co najmniej 2-ch lat.
    Zapomnij o tym że tacy przypadkowi fachowcy bez zarejestrowanej D.G. wystawią Ci jakiś rachunek.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał arte100
    Cytat Napisał franzkru
    Cytat Napisał arte100
    OD 35 DO 45 NETTO BEZ MATERIAŁU - KRAKÓW
    32zł/m2 Skawina pod Krakowem. (max jaki usłyszałem szukając ekip do ocieplenia to 38zł).
    Mam rozumieć że za te 32 zł. ocieplenie będzie wykonywała firma, która legalnie zatrudnia swoich pracowników, odprowadza za nich wszystkie składki do zus i us????
    A powiedz mi co mnie to interesuje jako odbiorcę czy szef tej ekipy zatrudnia pracowników na etat i czy płaci za nich ZUS i odprowadza podatek do US ?
    Ja mam z nim spisaną umowę na wykonanie elewacji wraz z ociepleniem na kwotę 32 netto/m2.

  18. #18

    Domyślnie

    a powinno cię interresować bo jeśli zatrudnia legalnie to na pewno jego pracownik wczoraj nie stał pod budką z piwem tylko trzymał w ręku narzędzia
    jak byś nie zrozumiał to wyjaśmiam żę jeśli pracownik jest zatrudniony to raczej umie robić to co robi a jak nie to przynajmniej ma doświadczenie w swoim zawodzie a to powinno cię obchodzić

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    warterpol

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1

    Domyślnie ociepleni

    warszawa 45
    ++<+>Prace wykonczeniowe

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco
    a powinno cię interresować bo jeśli zatrudnia legalnie to na pewno jego pracownik wczoraj nie stał pod budką z piwem tylko trzymał w ręku narzędzia
    jak byś nie zrozumiał to wyjaśmiam żę jeśli pracownik jest zatrudniony to raczej umie robić to co robi a jak nie to przynajmniej ma doświadczenie w swoim zawodzie a to powinno cię obchodzić
    Ocieplenie robi 4 młodych kolesi. Przyjeżdzają do pracy Audi wartą jakieś 25-30tys. Więc myślę że spod budki z piwem się nie urwali.
    Natomiast jeśli chodzi o to czy umieją robić ocieplenie:



    Stan po tygodniu pracy (z przerwami - pogoda/śnieg). Całośc pociągnięta gruntem i przygotowana pod tynk.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony