dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 70
  1. #21

    Domyślnie

    Oprócz bałaganu na budowie to z tego zdjęcia nic nie można powiedzieć o jakości wykonania( sposobie klejenia płyt, jakości zastosowanych materiałów,zastosowanie dodatkowych wzmocnień naroży).

  2. #22

    Domyślnie

    A gdzie ty tam widzisz bałagan ? Pokaż mi w takim razie zdjęcia ze swojej budowy skoro miałeś taki super porządek.

    Natomiast wykonanie elewacji:
    - listwa startowa
    - narożniki wzmacniane narożnikami z siątką
    - w niektórych miejscach siatka x2
    - styropian przycięty równo pod \ z połaciami dachu
    - wszystkie otwory (np przy belkach) wypełnione pianką
    - sufit na tarasie i podcieniu wyfilcowany pod malowanie (tam nie będzie tynku)

  3. #23

    Domyślnie

    też bym chciała mieć taki "bałagan" na budowie.
    gdzie tam bałagan u mnie to dopiero bałagan, a i tak jestem zadowolona że nic poza bałaganem nie można ekipie zarzucić

  4. #24

    Domyślnie

    Prawda jest taka że ten "bałagan" pt porozrzucane deski to ja sam zrobiłem i jakoś tak leżą sobie bo nie mam ich kiedy przenieść. [/u]

  5. #25

    Domyślnie Re: ile za ocieplenie

    Cytat Napisał arecki1338
    jakie stawki w tej chwili obawiazuja jezeli chodzi i ocieplenie scian 2 warstwowych. styropian 12+siatka+tynki cienkowartwowe.
    ja płacę 20 złotych za m2. ocieplenie styropianem+obróbki okien i drzwi+siatka i klej

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aaaniaaa
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    A mnie zastanawia jeszcze jedna sprawa - jak policzyć mkw robocizny przy wykonaniu elewacji. Czy liczy się mkw domu przed ociepleniem, czy też mkw po wykonaniu ocieplenia. No bo jak ktoś ociepli dom styropianem grubości np 12cm, to powierzchnia się powiększy.

  7. #27

    Domyślnie

    niestety wykonawcy liczą powierzchnię po ociepleniu. do tego jeszcze wliczają okna... ale wszystko zależy od umowy przed wykonaniem.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aaaniaaa
    A mnie zastanawia jeszcze jedna sprawa - jak policzyć mkw robocizny przy wykonaniu elewacji. Czy liczy się mkw domu przed ociepleniem, czy też mkw po wykonaniu ocieplenia. No bo jak ktoś ociepli dom styropianem grubości np 12cm, to powierzchnia się powiększy.
    na 4 scianach to strasznie wiele sie zwiększy
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aaaniaaa
    A mnie zastanawia jeszcze jedna sprawa - jak policzyć mkw robocizny przy wykonaniu elewacji. Czy liczy się mkw domu przed ociepleniem, czy też mkw po wykonaniu ocieplenia. No bo jak ktoś ociepli dom styropianem grubości np 12cm, to powierzchnia się powiększy.
    Racja!
    Ale żeby było sprawiedliwie i żeby policzyli za metraż elewacji przed ociepleniem, to niech może najpierw położą siatkę, klej i otynkują, a dopiero potem niech okleją styropianem/wełną W takim przypadku z pewnością należy liczyć powierzchnię do rozliczenia przed ociepleniem
    Trzymajmy się ciepło

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sethan

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    70
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pytanie może nieco dziwne:
    Czy stawki nie zależą od materiału użytego do ocieplenia, konkretnie mam ocieplić dom wełną lamelową 12 cm na mniej wiecej połowie elewacji ma być klinkier i tam ma być wełna 10 cm - czy za nabicie kotw (do klinkieru) płaci się dodatkowo - jak to wygląda?
    A i jeszcze pytanko mam okno 4 na 2 metry (hs jak to zwą) - to też się wlicza w powierzchnie)

    A&A

  11. #31

    Domyślnie

    Dobrze piszesz cena robocizny zależy od użytego materiału, okna powyżej 1,5m2 się odlicza. kotwy jak nadmieniasz w zależności od materiału z którego jest wykonana ściana są oddzielnie liczone.
    Jest zima czas na zrobienie planu działania, odnowienia mieszkań, remonty, ogrodzenie działki, wykończenia elewacji, położenie tynku na elewacji(struktury), wykonanie podbitki lub szalówki na budynku, ocieplenie poddaszy, karton gipsy lub boazeria, sufity podwieszane

  12. #32

    Domyślnie

    ...ja uważam, że powierzchnię otworów wypadałoby odliczyć od powierzchni ścian, ale należy dodać powierzchnię ościeży... koszt wykonania m2 ościeży wyższy niż m2 ściany ok 2 - 3 razy...
    skąd akurat taka różnica? proszę zrobić samemu próbę, włączyć stoper i nakleić kilka tafli styropianu na ścianę.... dobrze idzie? szybko? roboty przybywa? ile m2 w godzinę udało się przykleić?...
    ...a teraz proszę obrobić ościeża w oknach.... wymierzyć wszystko dokładnie trzeba.... podkuć na pewno też gdzieniegdzie... pewnie jeszcze piankę wyciąć/uzupełnić po montażystach okien.... styropian "naścienny" wyszlifować przy oknie, "dwójeczkę" dokleić - tylko dokładnie żeby mostki zminimalizować, kątowniczki podocinać, poprzyklejać... kąty jeszcze raz sprawdzić - przecież na ościeżu każdą odchyłkę widać... stoper cały czas tyka a jedno okienko to ok 0,5-1 m2.....
    ... cholera... chyba lepiej już te ściany taniej oklejać....
    ...

  13. #33

    Domyślnie

    ... a odpowiadając na pytanie zawarte w temacie.....
    wbrew pozorom każda budowa jest w pewnym sensie indywidualna.... nie ma dwu takich samych....
    może lepiej zamiast rzucać kwotami przez tel to podjechać na budowę, pogadać z inwestorem.... niech powie dokładnie co i jak chce mieć zrobione....
    ... .wyjaśnić i ustalić trzeba wszystkie szczegóły bo się jeszcze okaże że tylko w nocy można robić, albo materiał nosić ręcznie 500m przez błoto bo żadne auto nie dojedzie, albo wodę i prąd samemu ze sobą wziąć na robotę bo jeszcze nie podłączyli a sąsiadów w okolicy nie ma .... a tego w 40 zł/m2 się na pewno nie zrobi ....
    wypadało by ustalić co zawiera cena m2, za co dopłaty i w jakiej wysokości....a mozaika jak liczona? tak jak struktura czy drożej? a w ogóle to 20 cm styro na ścianę to 1 x 20 cm czy 2 x 10 cm ? kołkujemy czy nie? a ile kołków? a może kołki w środku ocieplenia i "zatkane" krążkami styropianu.... hmmm... nawet fajniej wygląda, tak jakby ich nie było.... i mostka żadnego nie ma przy okazji....
    ....kurcze sporo tych ustaleń.... a niby wszystko takie proste, ocieplenie przecież takie jak zawsze....
    po ustaleniu wszystkiego przez obie strony to do tego indywidualny kosztorysik zmajstrować trzeba... taki jak garnitur szyty na miarę.....
    .... po tym wszystkim chyba obie strony wiedzą "na czym stoją" robota dobrze idzie, problemów z rozliczeniem nie ma.... może i wianek w podziękowaniu inwestor zrobi? miłe wspomnienia i fajna elewacja zostaną po ekipie....
    ...

  14. #34

    Domyślnie

    Myślę że tego typu załatwienia spraw, powinni sobie życzyć inwestorzy i wykonawcy.

    I nie tylko elewacji, lecz podczas wszystkich prac budowlanych i wykończeniowych.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał arte100
    Oprócz bałaganu na budowie to z tego zdjęcia nic nie można powiedzieć o jakości wykonania( sposobie klejenia płyt, jakości zastosowanych materiałów,zastosowanie dodatkowych wzmocnień naroży).
    Ktoś to chyba nigdy nie widział bałaganu.

    Byłeś/-aś kiedys na budowie?

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał arte100
    Oprócz bałaganu na budowie to z tego zdjęcia nic nie można powiedzieć o jakości wykonania( sposobie klejenia płyt, jakości zastosowanych materiałów,zastosowanie dodatkowych wzmocnień naroży).
    I ja dołożę swoje 3 grosze.... Bo to k... skandal jest. Wklej swoje zdjęcia jak taki cwaniak z Ciebie.

  17. #37

    Domyślnie

    Kochani, sam prowadzę taką firmę i powiem Wam jedno-wielokrotnie poprawiałem budynki po ekipach za 35 zł. od metra - przykre widoki . Zgadzam się z jednym - że stawki oscylują od 35 do 50 zł na budynkach jednorodzinnych , ale wierzcie mi na słowo , a jestem w zawodzie od ponad 15 lat w kraju i za granicą - kiedy firma proponuje stawkę 35 zł. , nie spodziewajcie się tego ,że będzie to wykonane tak , jak należy. ( w większości przypadkach ) . Proszę zwrócić uwagę , czy ekipa zachowuje procesy technologiczne , czy posiada certyfikaty wykonawcze , solidna firma wysyła pracowników na szkolenia i ma wtedy na to dokumenty.Powiem Wam szczerze , jakie ja mam stawki i nie mam problemu ze zleceniami z całego kraju,a także z Czech i Niemiec. Stawka za robociznę na styropianie wraz z montażem parapetów i przeróbką rur spustowych na gotowo wynosi 43 zł. za metr. Ta sama opcja ale na wełnie mineralnej 55 zł. Jeśli chodzi o materiały , to kwestia wyboru inwestora .

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wódowlaniec
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    139

    Domyślnie

    Prowadzę firmę zajmującą się głównie docieplaniem i nie wierzę ,że łatwo jest znaleźć ekipę która zrobi to profesjonalnie(ale jest to możliwe)za 30-35zł za m2.Korzystam nie raz z usług podwykonawców (wykonuję często kilka budynków na raz) i na prawdę jest przerypane znaleźć konkretną ekipę.Trzeba się rozdwajać i być na kilku budowach na raz.Po pierwsze to nie daję siatki dopuki nie zrobię odbioru ściany łatą (z reguły jest jeszcze dużo buł do wytarowania).Następnie pilnuję i wpajam wszystkim zakładanie dodatkowych kawałków siatki na narożach otworów,oklejanie okien i parapetów (niektórzy twierdzili ,że to się na bierząco szmatką przetrze).
    Najważniejsza jest jednak kwestia położenia tynków .Zawsze w dniu tynkowania np.akrylem jeżeli budynek jest wysoki wszystkie ekipy zjeżdżają się na ten obiekt i wtedy zacierający ma przed sobą nakładającego i nie ma zjawiska że komuś podesknie tynk i wyjdą tzw. placki.Innym razem znów wszystkie ekipy tynkują inny obiekt tak że nie ma sytuacji takiej ,że dwóch ludzi zabiera się za ścianę 10m wysoką(nie do zrobienia).Żeby to wszystko skoordynować trzeba mieć trochę doświadczenia i lat praktyki.Dlatego na budynkach jednorodzinnych robocizna u mnie kosztuje od 45złm2 netto.
    ekipy biorą ode mnie 30-35zł za m2 ale to ja odpowiadam za wszystko i to ja daję rusztowania ,dostarczam materiał ,daję gwarancję i podpisuję się pod robotą i to ja w razie jakiejś usterki (może się zdażyć najlepszym)muszę ją usunąć bo podwykonawca np.wyjechał do Irlandii.
    A jeśli chodzi o szkolenia to jest to pic na wodę .Mam certyfikat autoryzowanego wykonawcy o który by się mógł postarać każdy.Szkolenie to nic innego jak zwykły wykład.Nie ma to nic wspólnego z umiejętnościami.
    To lata praktyki czynią z człowieka fachowca.Osoba robiąca szkolenie z reguły nie potrafi trzymać szpachelki w ręku.
    Ważne w każdej dziedzinie robót są referencje.Należy pamiętać o tym by firma którą bierzemy do robót pokazała kilka swoich robót i najlepiej porozmawiać z inwestorami .
    Pozdrawiam!

  19. #39

    Domyślnie

    Masz rację w stu procentach , certyfikaty są wiedzą teoretyczną potwierdzoną
    na papierze , głównie to lata praktyki i doświadczenia oraz referencyjne budynki są odzwierciedleniem fachowości firmy . Co do reszty Twojej wypowiedzi zgadzam się z Tobą całkowicie !!!! Mieszkamy nawet niedaleko siebie Miło , że ktoś z rejonu się wypowiedział. Pozdrawiam Cię serdecznie.

  20. #40

    Domyślnie

    Witam
    Ceny Białystok
    Ocieplenie wełną robocizna na gotowo z tynkiem 40 zł za 1m^2 do tego faktura VAT
    Wszystko wydaje się niemożliwe, tym którzy niczego nie próbują.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony