dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 70
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wódowlaniec
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał LARGO1
    Masz rację w stu procentach , certyfikaty są wiedzą teoretyczną potwierdzoną
    na papierze , głównie to lata praktyki i doświadczenia oraz referencyjne budynki są odzwierciedleniem fachowości firmy . Co do reszty Twojej wypowiedzi zgadzam się z Tobą całkowicie !!!! Mieszkamy nawet niedaleko siebie Miło , że ktoś z rejonu się wypowiedział. Pozdrawiam Cię serdecznie.
    Dzięki za dobre słowo!
    Pozrawiam również!

  2. #42

    Domyślnie Ocieplenie wełną za 40 zł.

    Nie rób ludziom wody z mózgu człowieku i nie wciskaj kitu ,że możesz ocieplić wełną wraz z tynkiem i fakturą VAT za 40 zł. !!!!!!
    I jeszcze mi powiedz ,że gwarancję dajesz na coś takiego !!!!!
    KPINA - żal mi tych klientów . Kiedy czytam takich wypowiedzi ,niedobrze mi się robi . Ciekaw jestem jakie tynki stosujesz na tej wełnie , jakie kleje , jakie grunty , kołki .
    Jesteś niepoważny i ośmiesasz się takimi wypowiedziami .

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BeaWroc
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    1.134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    210

    Domyślnie

    mnie znajomy krzyknął 60 zł/m2, długo sie śmiałam

    Powiedział, że za prawdziwego fachowca się placi, jeżeli macie czas zerknijcie na ścianę naszego domku pomiędzy dachami-sami to zrobiliśmy łącznie z tynkiem , znaczy jesteśmy dobrzy

  4. #44

    Domyślnie Re: Ocieplenie wełną za 40 zł.

    Cytat Napisał LARGO1
    Nie rób ludziom wody z mózgu człowieku i nie wciskaj kitu ,że możesz ocieplić wełną wraz z tynkiem i fakturą VAT za 40 zł. !!!!!!
    I jeszcze mi powiedz ,że gwarancję dajesz na coś takiego !!!!!
    KPINA - żal mi tych klientów . Kiedy czytam takich wypowiedzi ,niedobrze mi się robi . Ciekaw jestem jakie tynki stosujesz na tej wełnie , jakie kleje , jakie grunty , kołki .
    Jesteś niepoważny i ośmiesasz się takimi wypowiedziami .
    A jaki wpływ na cenę robocizny ma rodzaj materiałów?
    jakoś tego nie rozumiem.....chyba klienci nie ucierpią na jakości materiałów bo sami je kupią
    co do robocizny to każdy ma swoje przesłanki do wyceny i też uważam że cena 40 za wełnę jest zdecydowanie za niska, ale skoro mu się to opłaci to niech robi ....
    ...

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    swoboda

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    [quote="BeaWroc"]mnie znajomy krzyknął 60 zł/m2, długo sie śmiałam ]

    Pewnie ze mozna zrobic to taniej, ale.. Ocieplenie ociepleniu nie rowne, tak jak material materialowi.

    WSTEP:
    Kupuje Pani np. tynk gipsowy Rotband firmy knauf. Dwa worki, jeden w castoramie drugi w malym osiedlowym sklepie budowlanym. Na pierwszy rzut oka niczym sie nie roznia. Jeden i drugi tynk gipsowy Rotband firmy knauf. Opakowania takie same. Po co przeplacac w sklepie osiedlowym 8 zl. na jednym worku jak w castoramie wlasnie o te 8 zl. mozna kupic taniej. Latwy rachunek: 50 workow, przy roznicy 8 zl. na jednym daje nam 400 zl. Ale.. Przychodzi fachowiec, naklada drozszy tynk, ten wysycha, male szlifowanko (wrecz jego tylko wygladzenie drobnym papierkiem sciernym), malowanie. Wszystko poszlo jak po masle, wedlug założeń. Teraz ten sam fachowiec bierze sie za tynkowanie drugim tynkiem z castormy. Naklada go, ten wysycha, papierek scierny iiiiii... cos tu nie tak! Tynk zaczna sie sypac! Z kazdym ruchem papieru sciernego (naprawde drobnego) z tynku sypie sie piasek! Przeciez poprzednie pomieszczenia tez byly robione tym samym tynkiem i wszystko bylo ok! bierzemy worki, przygladamy sie im. Sa takie same, ale zaraz! Chwila! spogladamy na jego sklad. I tu nas czeka nie mila niespodzianka. Na jednym inne uziarnienie, na drugim inne. Skladniki tez w innych proporcjach! HA! Diabel tkwi w szczegolach! Teraz fachowiec mowi Pani ze aby taka sciane pomalowac trza ja najpierw wygladzic. Musi Pani kupic gladz. Dodatkowy czas, kurz, brud no i oczywiscie kolejnych kilkanascie zlotych za robocizne.

    Jestem wykonawca. Zajmuje sie docieplaniem budynkow. Tak jak mozna sprzedac niby ten sam towar po roznej cenie, tak samo mozna wykonac usluge ocieplenia po roznych cenach. Powtorze poraz kolejny: Diabel tkwi w szczegolach. Nie zagruntowana sciana przed przyklejaniem styropianu, ten znowu klejony na placki, brak uszczelnien przy oknach, nie przeszlifowany styropian, i najpowazniejszy blad przy docieplaniu: BRAK KLEJU POD SIATKA! Dzieki tym praktykom mozna sobie spokojnie skrocic czas robocizny dwokrotnie. Czyli podac cene dwokrotnie nizsza aby zdobyc klienta. A jakosc..? Opisze tylko jeden, ten najpowazniejszy blad przy docieplaniu. Brak kleju pod siatka. Kilkakrotnie wchodzilem juz na docieplone elewacje przez kogos, ale w celu polozenia tynku. Po trzech, czeterch latach zastoju taka elewacja nie nadawala sie do tynkowania. Siatka w kilkunastu miejscach wybrzuszona. Nadawala sie tylko do zerwania i ponownego nalozenia. Tym razem czasochlonnego, z klejem nalozonym gdzebieniem pod nia. To tylko jeden opisany przyklad skracania sobie czasu wykonania elewacji, ale jest ich naprawde duzo. Elewacja robiona na dlugie lata wymaga przylozenia sie do jej wykonania. Wiec nie dajcie sie nacinac na tanie oferty. Bo tak jak w przypadku materialow budowlanych tak tez i w wykonaniu prac budowlanych wazne sa szczegoly ktore skladaja sie na ich ceny. Pamietajcie ze nikt nie chce Was oszukac, naciagnac, tylko powaznie potraktowac wykonujac nalezycie swa prace, czasochlonna prace - w tym przypadku Wasza elewacje.

    P.S. Inwestorze spojrz ile jest etapow pracy przy dociepleniu a pozniej zastanow sie czego oczekujesz i czy realne jest zrobienie tych wszystkich etapow za 30,40 zl.?

    1. Rozlozenie rusztowania.
    2. Zagruntowanie elewacji preparatem wyrownujacym chlonnosc podloza
    3. Listwa startowa
    4. Przyklejenie styropianu
    5. Przeszlifowanie styropianu
    6. Zakolkowanie styropianu
    7. Obrobienie otworow okiennych i drzwiowych
    8. Zatopienie siatki
    9. Druga warstwa kleju
    10. Zagruntowanie pod tynk
    11. Nalozenie tynku strukturalnego
    12. Rozebranie rusztowania

    W Pani przypadku jest to 60 zl./m2 czyli po 5 zl. za kazdy etap pracy.

  6. #46

    Domyślnie ocieplenia

    Widzę , że jest następny kolega wykonawca z którym się muszę zgodzić . Zaprezentowałeś długi wywód na ten temat , ale jakże trafny !!!!!!!!!!!!!
    Prawidłowe docieplenie wymaga fachowców , odpowiedniego czasu , technologii - wszystko to , o czym piszesz . A to kosztuje swoje . Tanie materiały , tanie firmy = problem .

  7. #47

    Domyślnie

    popieram kolege swobode też jestem wykonawcą i borykam się z trudnością wytłumaczenia klientom co otrzymują w ramach wyższej ceny - spokój na lata

  8. #48

    Domyślnie

    Panowie proponuję powrócić do tematu! Powiedzcie więc wszyscy, tak między nami wykonawcami , ile właściwie bierzecie za ocieplenie styropianem, a ile za ocieplenie wełną?
    Trzymajmy się ciepło

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    swoboda

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszeq
    Panowie proponuję powrócić do tematu! Powiedzcie więc wszyscy, tak między nami wykonawcami , ile właściwie bierzecie za ocieplenie styropianem, a ile za ocieplenie wełną?
    DOCIEPLENIE STYROPIANEM NA GOTOWO - 50 zl.m2 robocizna
    DOCIEPLENIE WELNA NA GOTOWO - 70 zl.m2 robocizna

    Jezeli chodzi o material to wycena indywidualna bo rozpietosc cenowa jest duza w zaleznosci od producenta systemu.

    Przy dociepleniu styropianem a welna trzeba sie liczyc, ze docieplenie welna (material + robocizna) zawsze wyjdzie dwa razy drozej.

  10. #50

    Domyślnie Re: Ocieplenie wełną za 40 zł.

    Cytat Napisał LARGO1
    Nie rób ludziom wody z mózgu człowieku i nie wciskaj kitu ,że możesz ocieplić wełną wraz z tynkiem i fakturą VAT za 40 zł. !!!!!!
    I jeszcze mi powiedz ,że gwarancję dajesz na coś takiego !!!!!
    KPINA - żal mi tych klientów . Kiedy czytam takich wypowiedzi ,niedobrze mi się robi . Ciekaw jestem jakie tynki stosujesz na tej wełnie , jakie kleje , jakie grunty , kołki .
    Jesteś niepoważny i ośmiesasz się takimi wypowiedziami .
    Jaka kpina człowieku!!!
    niespełna miesiąc temu panowie skończyli mi elewację, POWTARZAM 40ZŁ ZA M^2 , FAKTURA VAT,materiał wełna , zgodnie z umową dorzuciłam tylko 7% na vat zgodnie z VATem budowlanym.
    Wszystko wydaje się niemożliwe, tym którzy niczego nie próbują.

  11. #51

    Domyślnie

    Tynk oczywiście firmy Weber silikatowo-silikonowy.
    Nie rozumiem oburzenia pewnych osób tu na forum. Wiadomo jest że szuka się tanich wykonawców. Miałam 3 różne propozycje cenowe. Najtańsza nie zawsze oznacza najgorsza. Sama jestem podwykonawca dla developerów. Minęły te czasy kiedy można było "przyciąć" na robociźnie. Nie wiem czy wiesz " drogi panie" że teraz w Warszawie za malowanie i szpachlowanie nowych mieszkań w blokach developer płaci dla podwykonawcy 7-8 zł za metr^2. Uważasz że jest to po kosztach? NIE zostają nędzne grosze, ale zarabia się na ilości.Wiec dewiza "sporadycznie i drogo" juz dawno odeszła w lamusy. Wiem doskonale ile kosztuje mnie metr^2 kosztów, i sama kalkuluje czy zarobić "trochę " czy czekać na "naiwnych ".
    Pozdrawiam
    Wszystko wydaje się niemożliwe, tym którzy niczego nie próbują.

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    swoboda

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał BERNADETKA
    Tynk oczywiście firmy Weber silikatowo-silikonowy.
    Nie rozumiem oburzenia pewnych osób tu na forum
    Ja osobiscie sie nie oburzam, na spokojnie przedstawiam swoje zdanie na ten temat. Jezeli chodzi o robote przemyslowa to sie z Pania zgodze, ale to juz zupelnie inny temat. Tak jak z handlem im wiecej Pani kupi danego towaru, tym wiekszy rabat Pani dostanie a nieraz i nawet pare sztuk gratis

  13. #53

    Domyślnie

    Przepraszam , ale moje oburzenie było do LARGO1
    W Białymstoku i okolice cenowo
    styropian od 30zł-40 zł
    wełna od 40 zł- 50 zł, przynajmniej z takimi cenami zetknęłam się.
    Pozdrawiam
    Wszystko wydaje się niemożliwe, tym którzy niczego nie próbują.

  14. #54

    Domyślnie

    Jeśli kogoś uraziłem to sorry , ale napisałaś że ta stawka 40zł. jest z tynkiem , nie napisałaś ,że jest to wyłącznie stawka robocizny na wełnie . Analizując tekst , który napisałaś , można było wywnioskować ,iż w cenie jest ujęty tynk . Stąd moje oburzenie. Co do reszty komentarzy - nie współpracuję z deweloperami - z prostej przyczyny , o której nie chcę pisać , bo znowu kogoś obrażę niechcący. Realizuję zlecenia z całego kraju , z Niemiec , z Czech,ze Słowacjii a to mówi samo za siebie . Nie pracujemy jako podwykonawcy i nie wynajmujemy podwykonawców. Pracujemy na materiałach WYŁĄCZNIE najwyższej jakości . Nie zmienia to jednak faktu , że nie przyjąłbym zlecenia na wełnie za 40 zł. m.kw. z fakturą . Każda firma , również Twoja robi kalkulację najbardziej odpowiednią do swojej struktury działania , kosztów itd. i jest sprawą jak najbardziej indywidualną . Dam Ci przykład : zadzwoń sobie do producenta firmy STO - POLAND i zapytaj ile wyniesie sam materiał kompletny na wełnie mineralnej wraz z klejami , tynkami i całą resztą za 1 m.kw. dodaj do tego swoją stawkę robocizny a wynik jaki Ci wyjdzie - przeanalizuj w domu dokładnie . Dodaj do tego parapety zewnętrzne , i koszty pośrednie- rusztowania, transportu ,amortyzacji samochodów . Suma wszystkich składników , da Ci końcową cenę za 1 m.kw.
    Zdecydowana większość ludzi w tym kraju i firm narzeka na małe zarobki , na niskie obroty , ale tak naprawdę sami sobie jesteśmy winni , ponieważ za wszelką cenę ,żeby zdobyć zlecenie obniżamy stawki do granic możliwości. Moja firma , jest także oficjalnie zarejestrowana w Niemczech i tam nie ma takich problemów jak u nas w Polsce. Klient najpierw pyta o referencje pisemne , o pokazanie budynków już wykonanych , termin w jakim jest w stanie wykonać zlecenie , a dopiero potem o cenę wyjściową , która może być negocjowana. Wiem - Niemcy to Niemcy , a tu jest Polska - ale nigdy w tym kraju nie będzie dobrze , jeśli nie zmienimy sposobu myślenia i mentalności.
    Jeśli Ciebie , lub kogokolwiek na forum uraziłem , to przepraszam , nie miałem takiego zamiaru.
    Pozdrawiam - Krzysztof .

  15. #55

    Domyślnie

    Largo1,
    wybacz,ale te wyliczenia,o ktorych piszesz,to chyba teoria.
    ale moze sie myle,i w niemczech jest zupelnie inaczej ,niz w polsce.
    tu w kraju,w polsce,podajesz inwestorowi cene(robocizna,lub z materialami),i albo jest do zaakceptowania,albo slyszysz ,,,dziekuje.
    Twoje wyliczenia,kosztow rusztowan,amortyzacji samochodu,,,,
    chlopie,,,daj spokoj.
    i zapewniam Cie,ze inwestor jest w stanie dostac na materialy rabat,nie mniejszy od Ciebie,a nawet wiekszy,bo placi gotowka.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał LARGO1
    Realizuję zlecenia z całego kraju , z Niemiec , z Czech,ze Słowacjii a to mówi samo za siebie .
    Mnie osobiście nic to nie mówi. Może mi to wytłumaczysz..?
    Trzymajmy się ciepło

  17. #57

    Domyślnie Okolice Poznania

    A ja mam fajną ekipę, która klei mi styropian za ok. 30 zł/m2 (sama robocizna oczywiście).

  18. #58

    Domyślnie

    Jeżeli robią to teraz to pogratulować tylko nie jest to blok a twoje mieszkanie jak będzie po zakończeniu prac. Aby warto było ryzykować na własnej elewacj.
    Jest zima czas na zrobienie planu działania, odnowienia mieszkań, remonty, ogrodzenie działki, wykończenia elewacji, położenie tynku na elewacji(struktury), wykonanie podbitki lub szalówki na budynku, ocieplenie poddaszy, karton gipsy lub boazeria, sufity podwieszane

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszeq
    Cytat Napisał LARGO1
    Realizuję zlecenia z całego kraju , z Niemiec , z Czech,ze Słowacjii a to mówi samo za siebie .
    Mnie osobiście nic to nie mówi. Może mi to wytłumaczysz..?
    Przykro mi ,że nie rozumiesz tego i że nic Ci to nie mówi. Więc wytłumaczę Ci to : w Niemczech i Czechach nie przejdzie taka tandetna robota jak w Polsce. Kiedy niemiecki bauinspektor odbiera każdy etap prac , potrafi na 1000m.kw.ścianie wyrwać wyrywkowo kilka płyt i sprawdzić jak są przyklejane,kiedy chodzi po ścianie z mikromierzem i sprawdza grubość warstwy klejowej przed tynkowaniem , mierzy kąt nachylenia parapetów. Chłopie to czasami wkurza , ale uczy jednej , bardzo istotnej rzeczy - dokładności i profesjonalizmu w tym co się robi . Moja firma robiła w centrum Berlina nieduży blok prywatny , a obok turecka firma - przykleili płyty na 6 plackach - zerwał im 800 m.kw. ściany do poprawki . Takie są realia w Niemczech . Dlatego napisałem ,że to mówi samo za siebie. A profesjonalna firma musi swoje kosztować .
    Ja nie jestem tutaj na forum po to , żeby kogoś obrażać , bo na pewno są lepsi ode mnie , chcę przestrzec jedynie potencjalnych inwestorów , aby się
    dobrze zastanowili biorąc tanią firmę i tanie materiały.

  20. #60

    Domyślnie

    W Nowym 2010 Roku , życzę wszystkim na forum bez wyjątku samych sukcesów , zdrowia i cierpliwości . Wszystkim Wam , którzy budujecie,remontujecie,ocieplacie - życze dobrych i profesjonalnych firm , a koleżankom i kolegom prowadzącym firmy - wielu kontraktów i zadowolenia z pracy. Pozdrawiam wszystkich - aktualnie z Hamburga.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony