dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 82
  1. #21

    Domyślnie

    JA obecnie mam
    podawanie 9
    przerwa 61
    Dmuchawa 6
    krotność 1
    dmuchawa podtrzymanie 15 s
    dmuchawa podtrzymanie 5 bieg

    Dom 260 po podłogach
    160 uzytkowa
    Dół podłogówka
    Góra kaloryfery + podłogówka w łazience
    Garaz kaloryfer

    Spalanie ok 25 kg dziennie
    Wielu by stchórzyło, gdyby mieli dostatecznie dużo odwagi

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał brutu Zobacz post
    Witam,
    dalsze spostrzeżenia. Tydzień mrozów, w tym dwa dni poniżej -15 stopni.
    Zużycie 45-55 kg przy parametrach o których pisałem wcześniej.
    Temperatura w domu 24 stopnie. Nie jest źle. Poza tym, że dwa razy zerwała mi się już zawleczka
    (w ciągu 10 dni). O dziwo eko wydawał się czysty i w piecu nie znalazłem rzeczy która mogla być przyczyną,
    chyba że nawrzucali do worków kamieni. Co prawda ślimak był lekko zaklinowany, ale mocniejszy nacisk
    spowodował jego od klinowanie. Podkreślam, że nie był on zbyt silny.
    Nie wiem, może materiał z których zawleczki są zrobione zbyt miękki?
    Ale to już inna bajka i może popiszecie jak u was z tymi zawleczkami, bo coś czuję, że
    będzie to podstawowa i uciążliwa wada tego pieca.
    Pozdrawiam
    ja włożyłem śrubę 5 i już zawleczek nie zmieniam.chociaż raz mi też już śrubę też urwało.

  3. #23

    Domyślnie witam mam pytanie

    [QUOTE=tokas;4475448]JA obecnie mam
    podawanie 9
    przerwa 61
    Dmuchawa 6
    krotność 1
    dmuchawa podtrzymanie 15 s
    dmuchawa podtrzymanie 5 bieg

    Dom 260 po podłogach
    160 uzytkowa
    Dół podłogówka
    Góra kaloryfery + podłogówka w łazience
    Garaz kaloryfer

    dlaczego masz czas podajnika tylko 9 sek?
    zmieniłeś też widzę dmuchawę na 6 czy jest lepiej niż 7 lub więcej?jaka jest różnica?
    pisałeś też wcześniej o zasłanianiu dmuchawy odsłoniłeś ją?i gdzie to się znajduje bo nawet nie słyszałem o tym.
    jeszcze mam pytanie jak najlepiej Twoim zdaniem ustawić piec aby w domu było około 10 stopni.(dom w trakcie wykańczania).
    teraz mam na piecu 55 st.
    podawanie 13 sek.
    przerwa 60 sek
    czas pracy dmuchawy 20 sek.
    krotność 1
    co byś proponował zmienić?
    temperatura na termostacie przy wyjściu na podłogówkę 26 stopni.
    spalanie około 20 kilo na dobę.dom około 200 mkw.

  4. #24

    Domyślnie sprawdziłem jeszcze raz ustawienia i mam następujące,sterownik manuet;

    Cytat Napisał tokas Zobacz post
    JA obecnie mam
    podawanie 9
    przerwa 61
    Dmuchawa 6
    krotność 1
    dmuchawa podtrzymanie 15 s
    dmuchawa podtrzymanie 5 bieg

    Dom 260 po podłogach
    160 uzytkowa
    Dół podłogówka
    Góra kaloryfery + podłogówka w łazience
    Garaz kaloryfer

    Spalanie ok 25 kg dziennie



    moje obecne ustawienia;

    obr.dmuchawy podt. 9
    obr. dmuchawy 15
    czas oczekiwania 10
    krotność podawania 3
    czas oczekiwania 10 min.
    czas pauzy podajnika 60 sec.
    czas pracy podajnika 13 sec.

    mam prośbę aby ktoś luknął i mi odpowiedział co mogę zmienić.może coś z krotnością podawania ???
    zależy mi aby temp, w domu była około 10 st.(dom wykańczany aczkolwiek grzeję już drugi sezon i nadal mi coś nie pasuje)
    na wyjściu na podłogówkę na termometrze mam 26 st.
    w piecu powstają duże spieki od czego to może być uzależnione???

  5. #25

    Domyślnie

    Zmiejsz dmuchawę w czasie pracy do 7 z 15 jak masz obecnie.
    Powinno byc mniej spieków.

    Krotność - tzn.co jaki czas ( u Ciebie 10 min) podajnik poda groszek.
    Jeżeli widzisz że potrzeba taka jest co 30 min ( krotność 3 x 10 min) to ok.


    Dlaczego mam 9 s.
    Bo tak mi podpowiedzieli na forum.
    Ustawiłem 9 s. potem wydłużałem przerwę - im dłuzsza przerwa tym mniej powietrza - stąd dmuchawa 6 lub 7.
    Potem obserwowałem kopczyk po osiagnięciu temp. zadanej i dostosowałem krotność i ilośc powietrza w podtrzymaniu

    I teraz mam u góry 22 st. a na dole 25
    I jest mi z tym dobrze.
    Wielu by stchórzyło, gdyby mieli dostatecznie dużo odwagi

  6. #26

    Domyślnie dzięki za odpowiedź ale mam jeszcze jedno pytanie....

    Cytat Napisał tokas Zobacz post
    Zmiejsz dmuchawę w czasie pracy do 7 z 15 jak masz obecnie.
    Powinno byc mniej spieków.

    Krotność - tzn.co jaki czas ( u Ciebie 10 min) podajnik poda groszek.
    Jeżeli widzisz że potrzeba taka jest co 30 min ( krotność 3 x 10 min) to ok.


    Dlaczego mam 9 s.
    Bo tak mi podpowiedzieli na forum.
    Ustawiłem 9 s. potem wydłużałem przerwę - im dłuzsza przerwa tym mniej powietrza - stąd dmuchawa 6 lub 7.
    Potem obserwowałem kopczyk po osiagnięciu temp. zadanej i dostosowałem krotność i ilośc powietrza w podtrzymaniu

    I teraz mam u góry 22 st. a na dole 25
    I jest mi z tym dobrze.


    ilość powietrza w podtrzymaniu ? jak to ustawić?
    zmniejszyłem wczoraj czas pracy podajnika z 13 na 10sec. bo coś chyba za duży ten kopczyk u mnie.
    obecnie mam ustawiony piec na 55st. wcześniej przy 13sec . piec rozgrzewał się w podtrzymaniu do 61 st. w tej chwili przy 10sec. rozgrzewa się do 59st. czy to lepiej czy gorzej?
    i ostatnie pytanie czy obr. w podtrzymaniu mam zostawić na 9 ?

  7. #27

    Domyślnie

    Sterowmik Menuet
    Menu Standard
    1. Czas pracy podajnika - masz obecnie 10
    2. Czas pauzy podajnika - masz 60
    3. Krotność podawania - masz 3 co oznacza że co 3 cykl w podtrzymaniu kocioł poda dawkę paliwa przez czas 10 s. - tak masz ustawiony czas pracy podajnika
    4. Czas oczekowania - masz 10 min - co oznacza że co 10 min w podtrzymaniu kocioł sie załączy. U Ciebie pierwsze załączenie 10 min - tylko powietrze , drugie 10 min powietrze , trzecie 10 min paliwo + powietrze - jeżeli chcesz to mnienić - zmień krotność podawania np . na 2 to wówczas- pierwsze załączenie 10 min tylko powietrze , drudie załączenia 10 min paliwo + powietrze
    5. Czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu - Tu zmień
    6. Obroty dmuchawy w podtrzymaniu - czyli siła nadmuchu

    Z forum dowiedziałem sie że aby kocioł pracował najbardziej efektywnie temp pieca nie powinna za bardzo odbiegać od temp zadanej pieca.
    Jeżeli temp pieca za bardzo odbiega od temp zadanej tzn. woda w instalacji za szabko i za bardzo się wyziębia i wówczas piec potrzebuje wiecej czasu ( patrz paliwa ) oby ponownie osiagnąc zadanę temp.
    Niech się piec włącza, ale na jak najkrótszy czas. Wówczas temp bedzie utrzymywana a i ilośc paliwa nie bedzie wieksza niz powinna.
    Wielu by stchórzyło, gdyby mieli dostatecznie dużo odwagi

  8. #28

    Domyślnie ustawienia pice tilgner cd.....

    dzięki za cenne wskazówki.
    w sumie doszedłem do ustawień takich jak masz u siebie.zmniejszyłem obr. dmuchawy i jest na pewno mniej spieków
    ale po dwóch dniach muszę coś zmienić ponieważ u mnie na tych ustawieniach bardzo szybko piec traci temperaturę.
    na piecu mam 55 st. w czasie pauzy dochodzi do 60 i po 40min.spada do 48 i potem pracuje około 20min aby dojść do 55 (chyba za długo)
    też tak masz?
    na mój rozum zwiększyłem czas pracy podajnika do 11 sek, i zmniejszyłem czas pomiedzy podawaniem do 59sek. i zobaczę po dwóch dniach efekt.
    co sądzisz na ten temat bo nie wiem czy dobrze kombinuje?

  9. #29

    Domyślnie .

    Piec ma duza bezwładność i przy Naszym sterowniku trudno będzie osiągnąć lepsze parametry.
    Popracuj nad parametrami w czasie podtrzymania
    Wielu by stchórzyło, gdyby mieli dostatecznie dużo odwagi

  10. #30

    Domyślnie tzn?

    Cytat Napisał tokas Zobacz post
    Piec ma duza bezwładność i przy Naszym sterowniku trudno będzie osiągnąć lepsze parametry.
    Popracuj nad parametrami w czasie podtrzymania
    które parametry proponujesz zmienić?
    krotność mam 1
    obr.podt. dmuchawy ustawiłem na 5 i chyba za mało.
    może zmienić czas pauzy w podt. z 10 min na 8 ?
    jaką masz temp. u siebie w czasie podt.?

  11. #31

    Domyślnie

    Ja mam krotnośc także 1
    Natomiast czas oczekowania mam 5 min. co oznacza że co 5 min podajnik poda porcje paliwa i dmuchnie
    Dmucha przez 15 s. z siłą 5 (obroty dmuchawy)
    Przy mrozach temp zadana 55 st. - a temp. pieca oscylowała miedzy 50 a 60
    Nie liczę podgrzewania CWU bo to osobna kwestia.
    Wielu by stchórzyło, gdyby mieli dostatecznie dużo odwagi

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    MAm piec tillgner 25kw, sterownik manuet, palnik brucer,
    Ja mam pdobne ustawienia jak u was,
    9s podawanie,
    60przerwa,
    dmuchawa na 7 bieg, ptrzysłona mocno przysunieta.
    podtrzymanie dmuchawa 6,
    czas dmuchawy w podtrzymaniu 17s,
    czas przerwy chyba 8min,
    Sterownik pracuje mi z termostatem pokojowym euroster 2005, wiec parametr czas odł pomp CO mam na 2min, wiec po osiagnieciu pompki włanczaja sie na 30s co dwie min. Szkoda ze nie na dłużej bo nie zdąży wody z podłogówki przegonić.

    Mam pytanko, spieki pojawiają mi się w tylnej czesci Brucera, z przodu i po bokach jest ok, czy to nieszczelny palnik?

    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie jeszcze mam pytanie jak ustawiacie piec tilgner na lato ???

    zostawiacie na takich samych ustawieniach co na zimę tylko w sterowniku zmieniacie zima / lato / ?
    czy coś jeszcze trzeba zmienić?
    dzięki Tokas za wyczerpujące odpowiedzi w końcu chyba jest dobrze.
    co do palnika to się nie wypowiadam bo nie mam pojęcia od czego te spieki z tyłu.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Akrimka Dzięki za linka.
    Z tego co wyczytałem widzę,że co niektórzy maja problemy z sterowalnością kotła.
    Od niedawna jest możliwość dokupienia do kotłów z palnikiem drugiej generacji między innymi Brucera
    sterownika internetowego eCoal.pl,w pełni automatyczny.Więcej na
    www.eCoal.pl
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    italiana

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystko użytkowników kotłów Tilgnera. Ja posiadam EKR 20 i od jakiegoś czasu próbuję go "ogarnąć". Jakie macie zużycie eko groszku? Mam jeszcze jedno pytanie.. Czy ktoś z Was analizował może co jest bardziej opłacalne: podgrzewanie wody przez bojler np. 2 x na dobę pod dwie godziny dla czterech osób (Bojler mam pionowy Galmet, z wężownicą spiralną, chyba 100 l), czy podgrzewanie wody piecem. Oczywiście dotyczy to sezonu letniego, kiedy nie ogrzewamy domu.
    Z góry dziękuję za podzielenie się doświadczeniem

  16. #36

    Domyślnie witam pytanie co do pieca tilgner ekr 25kw

    mam pytanie do posiadaczy takiego piec.czy podczas włączania się pompy CO też wam spada temp.na piecu do 40 st.? temperaturę zadaną na piecu mam 55 st. podczas podtrzymania dochodzi do 75st.czy to normalne?
    czas pracy podajnika- 11sek.
    czas pauzy - 44sek
    krotność 3
    bieg dmuchawy podczas pracy 7
    co byście proponowali zmienić?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał italiana Zobacz post
    Czy ktoś z Was analizował może co jest bardziej opłacalne: podgrzewanie wody przez bojler np. 2 x na dobę pod dwie godziny dla czterech osób (Bojler mam pionowy Galmet, z wężownicą spiralną, chyba 100 l), czy podgrzewanie wody piecem. Oczywiście dotyczy to sezonu letniego, kiedy nie ogrzewamy domu.
    Ktoś już kiedyś liczył na forum że ciut taniej jest na węglu - pytanie czy warto czyścić piec za te 20 zł drożej niż grzać grzałką i zapomnieć o piecu przynajmniej w wakacje.

    Cytat Napisał makma Zobacz post
    mam pytanie do posiadaczy takiego piec.czy podczas włączania się pompy CO też wam spada temp.na piecu do 40 st.?
    Normalnie nie - spróbuj zmniejszyć bieg pompki .
    Cytat Napisał makma Zobacz post
    temperaturę zadaną na piecu mam 55 st. podczas podtrzymania dochodzi do 75st.czy to normalne?
    Jeśłi masz sterownik Tango lub inny bez PID to tak .
    Cytat Napisał makma Zobacz post
    co byście proponowali zmienić?
    Sterownik ja zmieniłem Tango na RT09PID i bardzo sobie chwalę ....

  18. #38

    Domyślnie mam jeszcze pytanie co do pieca Tilgner sterownik manuet z priorytetem

    Mam problem z przegrzewaniem sie pieca.
    Temp. zadaną mam 55 st. krotność 5 podawanie 12 sek czas pauzy 48sek. ale często się zdarza,że dochodzi do 94st. i się wtedy włącza alarm i załączają się dopiero pompy.
    Wie ktoś może co trzeba zrobić aby pompy się załączały wcześniej? mam załozony czujnik pokojowy i to on w sumie steruje pompą CO.
    myslałem,że jak ustawię temp.max na 70 st.to sie będą włączać pompy po przekroczeniu tej temp. ale nic z tego.
    pomoże Ktoś?

  19. #39

    Domyślnie

    Zainteresuj się parametrem Cop ( w sterowniku TangoNegro to Czas odłączenia pompy) ustaw go np na 3 min. Jeśli w łazience masz na grzejniku termostat to najlepiej go zdemontuj tak by był swobodny obieg wody.

  20. #40

    Domyślnie dzieki wielkie za cenne info.

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    Zainteresuj się parametrem Cop ( w sterowniku TangoNegro to Czas odłączenia pompy) ustaw go np na 3 min. Jeśli w łazience masz na grzejniku termostat to najlepiej go zdemontuj tak by był swobodny obieg wody.
    W końcu jest super i spalanie od razu mi się zmniejszyło.ustawiłem narazie na 5 min czyli pompa się załącza co 5min. na 30 sek. zmieniłem również czas podawania na 9 sek i przerwa 60 i jest super.
    Na pewno gdy będzie chłodniej trzeba zmniejszyć czas odłaczania pomp na 3 min lub nawet na 2min ale narazie jest ok.i w domu mam 22st.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony