dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 82
  1. #41

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Tak tylko dla informacji poczytajcie o sterowniku eCoal dla palników II generacji typu Brucer/ekoenergia http://ecoal.pl/?pd=dzialanie
    Warto się nad nim zastanowić.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  3. #43

    Domyślnie

    Ja mam RT09PID i też mi starcza - niestety nie każdego stać na E-coala.
    A tu cytat ze strony którą podajesz :
    Kod:
     
    Pytanie:
    Jaka jest cena sterownika eCoal.pl i gdzie można go kupić?
    Odpowiedź:
    
    Niestety nie planujemy sprzedaży sterowników dla osób fizycznych.
    Powodów jest kilka. Pierwszy i najważniejszy, to obawa przed niewłaściwym użyciem eCoala.pl wynikająca z braku doświadczenia przy montażu i uruchomieniu kotła - głównie chodzi tu o doświadczenie i znajomość instalacji centralnego ogrzewania.
    Sterowniki oferujemy tylko firmom kotlarskim, którym rekomendacje wystawia Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla, oraz doświadczonym instalatorom po krótkim jednodniowym przeszkoleniu - minimalizujemy w ten sposób możliwość podłączenia sterownika do kiepskiego kotła, oraz wykorzystaniu dobrego kotła w kiepskiej instalacji centralnego ogrzewania.
    Proszę odwiedzać portal kotły co – poradnik użytkownika gdzie pojawiają się rzetelne informacje o kotłach na paliwa stałe.
    Chyba że polityka firmy się zmieniła - a Ty nic o tym nie wiesz ?

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Nie zmieniła się a to co wkleiłeś przeczytaj ze zrozumieniem.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  5. #45

    Domyślnie pytanie co do ustawień pieca tilgner

    czy w takie mrozy zmieniacie ustawienia?
    mam w tej chwili 9 sek. pauza 60 sek. i piec się rzadko wyłącza
    na piecu mam 60st. ustawione.
    coś zmienić czy lepiej tak zostawić?

  6. #46

    Domyślnie

    Ja w te mrozy zwiększyłem czas podawania do 8s ( normalnie mam 6s) i piec dość często stoi w podtrzymaniu.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    Ja w te mrozy zwiększyłem czas podawania do 8s ( normalnie mam 6s) i piec dość często stoi w podtrzymaniu.
    jeszcze się nie spotkałem z ustawieniem na 6 sek,kiedyś mi ktoś mówił ,że 9sek jest min. ale nie omieszkam spróbować.
    a jaki masz czas przerwy i jaką masz temp. zadaną na piecu?

  8. #48

    Domyślnie

    Pisałem o tym wyżej ja nie mam już sterownika Tango tylko zmieniłem go na RT09 PID a tam się trochę inaczej ustawia czas przerwy. Temp. zadaną na piecu mam 58 stopni. Dodatkowo 2 tygodnie temu dokupiłem do pieca deflektor ( oryginalnie nie miałem nie wiem czy to niedopatrzenie czy tak miało być ) i powiesiłem na ruszcie wodnym. Jeśli takowego nie masz to polecam ( mniej syfu w piecu a i wydaje mi się że lekko wzrosła sprawność) .

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    Pisałem o tym wyżej ja nie mam już sterownika Tango tylko zmieniłem go na RT09 PID a tam się trochę inaczej ustawia czas przerwy. Temp. zadaną na piecu mam 58 stopni. Dodatkowo 2 tygodnie temu dokupiłem do pieca deflektor ( oryginalnie nie miałem nie wiem czy to niedopatrzenie czy tak miało być ) i powiesiłem na ruszcie wodnym. Jeśli takowego nie masz to polecam ( mniej syfu w piecu a i wydaje mi się że lekko wzrosła sprawność) .
    Oczywiście,że sprawność wzrośnie , deflektor rozbija spaliny i kieruje je również bliżej wymiennika.
    Można również pokombinować z ułożeniem nad rusztem płytek szamotowych.Daje to lepszy efekt dopalania sadzy w spalinach.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  10. #50

    Domyślnie

    witam wszystkich, niedawno zakupiłem kocioł Tilgner EKR 25 ,sterownik SIGNUM 600, dopiero co w sobotę został zamontowany,niestety mam domek nieocieplony,stara instalacja CO, rura w pionie 2 cale,boję sie troszkę spalania w zimie co to będzie,ale po 8 latach korzystania z pieca miałowego nie chcę patrzeć już na żadnego miałowca, dziś w nim napaliłem praktycznie drugi raz, z ta róznicą ze pierwszy raz z trybem pracy-lato, czyli tylko CWU, narazie zaobserwowałem ze czas oczekiwania musiałem zrobić na około 7-ninut , bo jak zrobiłem około 10-12 minut to niestety ogień schodzi głeboko w palnik, czas pracy podajnika musiałem wydłuzyć do około 25 s, patrząc na parametry innych uzytkowników trochę się dziwię ze u mnie tak to odbiega od normy,ale jak zrobiłem podobnie do innych( oczekiwanie 10-12 minut, czas podawania- 10 s) to niestety ogień schodzi mi w głąb palnika,a powinien być ten kopczyk, wiem ze czeka mnie cała zima testów,ale moze coś mi doradzicie?

  11. #51

    Domyślnie

    No niestety ale nie znam Twojego sterownika - ja mam RT09 PID i ustawiony czas podawania na 5s - w zimie wydłużam do 8s czas oczekiwania sterownik sam dobiera w zależności od temp. na piecu. Co do znalezienia optymalnych ustawień- to jak piszesz może Cię czekać długa zima z niebieskim potworem

  12. #52

    Domyślnie

    to może wypowiedzą się osoby które posiadają EKR'a ze sterownikiem Menuet, bo mój sterownik Signum 600 to to samo co Menuet, ma tylko inną obudowę, tak ogólnie jak Wam się te piece sprawują?,mam nadzieję ze nie będę żałował wyboru,na rynku cała masa producentów, ale po wizycie w fabryce Tilgnera nie miałem wątpliwości co kupić.

  13. #53

    Domyślnie

    Dokup sobie na np allegro deflektor jeżeli masz piec z rusztem bo wtedy można ten deflektor powiesić.... A co do samego pieca - jak dobrze wykonany to nie ma co się psuć

  14. #54

    Domyślnie

    deflektor miałem w standardzie, chyba teraz Tilgner go standardowo daje do kotła, , liczyłem na więcej postów na temat tego pieca,ale moze sie rozkręci jak sie sezon grzewczy zacznie

  15. #55

    Domyślnie

    witam. jak testy zimowe? wysokość kopczyka można też regulować krotnością. ustaw na 1 i powinno być lepiej.ja palę teraz na czeskim ekogroszku i mam czas podawania na 10 sek i pauza 60. przy takich temp. można też ustawić czas odłączania pomp najlepiej na 5. tzn ,że włączy się pompa co 5 min na 30 sek. bardzo fajna sprawa. 100kg starcza mi w tej chwili na 5 dni. a ogrzewam około 250 metrów. daj znać jak wyniki.

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Ja palę pieklorzem pomieszanym z miałem.
    Czas podawania 9s
    Przerwa 60s
    Krotnośc 4
    czas przerwy 9min
    dmuchawa 8
    dmuchawa podtrzymanie 6
    praca dmychawy w podtrzymaniu 20 - bo się długo rozkręca.

    W sytyacji kiedy piec wtaje ze snu, tzn ze sterownik pokojowy włancza pompki na stałe wtedy lekko spada temp na piecu i musi dłuzej popracować.

    Nie wiem co jest, bo czasem jak termostat pokojowy odłączy, i jest np co 3min na 30s pompka, to piec nie trzyma zadanego parametru 3st histerezy, tylko np jak zadana jest 55, to przy spadku do 54 już załancza dmuchawe i pracuje, a czasami jest to normalnie 52 i wtedy się załancza. Musze zadzwonić do Fostera i sie zapytac.
    Pozdrawiam

  17. #57

    Domyślnie Witam

    dziwne u mnie od razu się zawsze włącza jak spada do 54.
    może wyłącz i włącz go do prądu to się zresetuje.

    A macie może włączony prioerytet?
    ja odkąd go wyłączyłem mam cieplej w domu bo przy włączonej cyrkulacji wiecznie tylko się włącza pompa cwu i wtedy pompka CO nie pracuje.

  18. #58

    Domyślnie

    Wyłączenie priorytetu CWU to podstawa. Wczoraj się zrobiło na tyle ciepło że piec dość często przechodził w podtrzymanie.

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Protytet CWU odłączony, i faktycznie ciepło bo zuycie spadło.
    Zmieniłem węgiel i sie okazuje ze spieki są małe ale takie węgliki białe się robią i nie wiem czy dobrze to czy żle czy taki węgiel...?

  20. #60

    Domyślnie Witam

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    Protytet CWU odłączony, i faktycznie ciepło bo zuycie spadło.
    Zmieniłem węgiel i sie okazuje ze spieki są małe ale takie węgliki białe się robią i nie wiem czy dobrze to czy żle czy taki węgiel...?
    To akurat chyba nie jest żadna wada.u mnie też tak bywa.
    Ja też zmieniłem węgiel i w końcu udało mi sie kupić super bo z całego zasobnika mam może 1/3 węglarki popiołu i to w większości sam pył. A miałem taki węgiel co mi z zasobnika węglarka nie starczała.
    Z moich obserwacji wynika,że najtaniej wychodzi mi paleniem czeskim ekogroszkiem. co prawda trzeba o 1-2sek.ustawić większy czas podawania ale czeski węgiel jest większy objętościowo i lżejszy tak,ze wychodzi na to samo a cena 300zł. tona taniej. I zasobnik na tyle samo czasu wystarcza.
    Jedyny warunek to musi być temp. na zewnątrz powyżej zera bo inaczej piec się długo nagrzewa.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony