dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 82
  1. #61

    Domyślnie

    Witam.Tego roku stałem sie posiadaczek kotla Tilgner EKR 38 i w zwiazku z tym prosze o podpowiedz jak go prawidlowo ustawic.
    NASTAW KOTLA - 52
    CWU -50
    CZAS PRACY POD.-12
    CZAS PAUZY POD-45
    OBROTY DMUCHAWY-12
    OCZEKIWANIE -10
    KTOTNOSC-2 (wczesniej 3 )
    CZAS DM PODTRZYM-15
    OBROTY DM PODTRZYM-9
    Piec jest wyposazony w sterownik Foster Menuet.Piec pracuje w trybie CWU lato.Klapka od dmuchawy otwarta na max.
    Czytajac Wasze wypowiedzi dochodze do wniosku ze cos u mnie musi byc nie tak bo kupka o ktorej piszecie u mnie jest na rowni z palnikiem nie wiem czy to zle czy dobrze no i zauwazylem ze groch sie nie dopala czesto sa spieki.
    Prosze o porade co mozna by zmienic w ustawieniach.

  2. #62

    Domyślnie

    Nie znam sterownika więc Ci nic nie powiem na temat jego ustawień, ale dmuchawa na MAX to złe ustawienie - pewnie dlatego masz spieki. U mnie w tej chwili w trybie CWU mam sam czysty popiół na węglu ze Składów węgla pl - czyli nie za dobrej jakości.

  3. #63

    Domyślnie

    Witam. Też Posiadam piec Tilgner, Czy Krotność lepiej ustawić na 1 , 2, czy 3? standardowo jest 3 i zastanawiam się czy nie lepiej? Bo jak ustawie na 1 to więcej groszku będzie szło? Czy może ktoś mnie oświecić? I cZas oczekiwania standardowo 40s a widze że soro osób ustawia na 60? Czy nie za dużo?

  4. #64

    Domyślnie

    Jak się pytasz o ustawienia sterownika - to podaj jego nazwę - bo każdy z nas ma inny - ja np teraz mam SPP i nie ma w nim czegoś takiego jak krotność. Co do podawania - gdzieś na forum jest tabelka z mocami i nastawami pieca - tam wartość podawania przyjęto jako 5s i ja tak sobie przyjąłem - czyli podaję zawszę 5 sek a wydłużam lub skracam przerwy - teraz mam 5s / 50s .

  5. #65

    Domyślnie

    Sterownik to Signum 600 Dom ok 250m mieszkalnych. Ustawiłem teraz :

    Podawanie 9
    Przerwa 60
    Dmuchawa 6
    Krotność 1
    Dmuchawa w podtrzymaniu praca 15
    Dmuchowa w podtrzymaniu bieg 5

    Wcześniej miałem

    Podawanie 12
    Przerwa 40
    Dmuchawa 12
    Krotność 3
    Dmuchawa w podtrzymaniu praca 10
    Dmuchowa w podtrzymaniu bieg 7

    To 20kg starczało na ok. 10 godzin. Zobaczymy czy będzie teraz lepiej.

  6. #66

    Domyślnie

    Dom podobny wielkością do Twojego - spalanie za dziś 17,8 kg - wczoraj było 15,9 kg - w domu 22,5 stopnie - podawanie i przerwę pisałem wyżej. O sterowniku Twoim nie mam żadnej wiedzy więc nie pomogę .

  7. #67

    Domyślnie

    A skąd wiesz jakie dokładnie spalanie? Masz to w sterowniku? Bo u mnie chyba tego nie ma. O co chodzi jeszcze z tym CWU Lato/Zima/ Wyłączony ? u mnie teraz jest wyłączony? Może ktoś mi wytłumaczyć dokładnie o co chodzi jak zmienię na tryb zima czy lato?

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Dzero też nie znam Twojego sterownika ale normalnie w trybie "zima" pracuje ogrzewanie i CWU a tryb "lato" używamy tylko do podgrzewania CWU w lecie.
    Tak są takie sterowniki które wyliczają Ci dobowe, zużycie opału, sredniodobową moc kotła, koszt ogrzewania a jakiś okresach czasu które Cię interesują.
    Tilgner też ma w ofercie takie sterowniki tyle że za dopłatą.

  9. #69

    Domyślnie

    Czyli w Trybie lato tylko CWU , ale jak ja mam np tylko na grzejniki z termostatem to i tak gdy rozpalę w piecu ciepło nie idzie na grzejniki lecz na boiler więc czy zmiana z trybu wyłączony coś da na Lato ??

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Nie wiem co tam masz u siebie.
    Tryb zima to praca ogrzewania i CWU a w trybie lato nie pracuje ogrzewanie tylko obsługa CWU, konkretnie pompki CWU o ile taką posiadasz, niektórzy mają podłączony bojler po grawitacji bez pompki, niektórzy obskakują to jedną pompką ( CO i CWU ), także to tylko gdybanie bo jak na początku

  11. #71

    Domyślnie Witam

    Cytat Napisał dzero Zobacz post
    Sterownik to Signum 600 Dom ok 250m mieszkalnych. Ustawiłem teraz :

    Podawanie 9
    Przerwa 60
    Dmuchawa 6
    Krotność 1
    Dmuchawa w podtrzymaniu praca 15
    Dmuchowa w podtrzymaniu bieg 5

    Wcześniej miałem

    Podawanie 12
    Przerwa 40
    Dmuchawa 12
    Krotność 3
    Dmuchawa w podtrzymaniu praca 10
    Dmuchowa w podtrzymaniu bieg 7

    To 20kg starczało na ok. 10 godzin. Zobaczymy czy będzie teraz lepiej.

    20kg/10 godz. kosmos. ja mam w tej chwili pod.7 sek/60 spalanie około 20-25kg doba. Piec 25Kw w domu 22,5 st.
    U mnie w sterowniku tango mam jeszcze czas odłączania pomp i to ustawiam w zależności od temp. na zew. 4 lub 5.

  12. #72

    Domyślnie

    @makma Ty masz jeszcze sterownik Tango Negro kupiony z piecem ???

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    @makma Ty masz jeszcze sterownik Tango Negro kupiony z piecem ???
    Negro nie, Manuet czy coś takiego ale kupiony z piecem jakieś 5,5 roku temu i działa bez zarzutu. Zapomniałem dodać ,że ogrzewam na dole 200m w tym garaż 36m. na pół gwizdka + poddasze około 80m.

  14. #74

    Domyślnie

    Ja też miałem Tango , potem RT09PID a teraz SPP , po każdej wymianie sterownika zaobserwowałem spadek spalania - w tej chwili spalanie mam w okolicach 16kg/dobę - jak zrobi się zimniej lub powieje skacze do 20kg - ogrzewam jakieś 200m2 .

  15. #75

    Domyślnie

    A jak jest z tą krotnością podawania? Lepiej 1 czy 3? Czy jak się ustawi na 1 to nie za często będzie podawać i nie za dużo paliwa pójdzie?

  16. #76

    Domyślnie

    Czy ktoś może mi odpowiedzieć? I jeszcze jedno pytanie, ustawienia mam następujące:
    Podawanie 9
    Przerwa 60
    Dmuchawa 6
    Krotność 1
    czas oczekiwania 8
    Dmuchawa w podtrzymaniu praca 15
    Dmuchowa w podtrzymaniu bieg 5

    temperatura 44 i mam dwa problemy pierwszy to gdy minie te 8min a temp. utrzymuje się na poziomie 44 to podajnik włącza się wraz z dmuchawą i gdy podajnik kończy po 9s podawanie dmuchawa też się wyłącza, a przecież powinna chodzić 15s co z tym można zrobić? Drugi problem to taki że temperatura na piecu spada szybko rzadko kiedy wytrzyma te 8min i spada o 2-3 stopnie i zanim dojdzie do 44 znowu się sporo czas schodzi, co można z tym zrobić? Proszę o pomoc.

  17. #77

    Domyślnie

    @dzero Masz sterownik Signum zdaje się chyba że w tym wątku nikt go nie ma więc ciężko Ci cokolwiek podpowiedzieć - spróbuj zapytać się o to na wątku RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK albo może załóż osobny wątek o Signum bo widzę że nikt nie założył .

  18. #78
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    waldi12345

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wiecanowo
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie. Mam piec 25kw Tilgnera sterownik Menuet moje ustawienia to:
    czas kontroli obrotu 30sek
    czas przesypu 2 cykle
    krotność podawania 2
    czas oczekiwania 15 min
    czas pauzy podajnika 35sekx5
    czas inicjacji ruchu 3 sek
    obroty dmuchawy 5
    obroty dmuchawy wzrot 0
    czas dmuchawy podtrzymania 10sek
    obroty dmuchawy podtrzymania 10
    i teraz przy tych mrozach spala mi ok. 70 kg eko groszku czy ktoś możne mi powiedzieć jak ustawic te parametry które podałem aby spalał mi mniej , dodam ze dom mam 160 m ocieplanej tylko że poddasze mam nie ocieplone pozdrawiam wszystkich i proszę o podpowiedź

  19. #79

    Domyślnie

    Ło matko mój palił w morzy 18kg ~20 kgi myślałem że to dużo - napisz ile Ci pali jak temp. są w granicach +5 stopni . Aczkolwiek sterownika nie znam więc nie podpowiem jak ustawić .

  20. #80
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    waldi12345

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wiecanowo
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    jak mam temperaturę 45 stopni to pali ok 30 kg na dobę jak miałem na 55 stopni w mrozy tupu -10,15 stopni to ok 70 kg

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony