Cytat Napisał sethan
_Zbych_ niestety spóźniłem się z zamówką systemowych (za późno ugryzłem temat) - wziąłem drewniane okna z pozbudu z okuciami roto (nie wiem czy istotne okna wszystkie są wk2) - nawet nie wiem czy pozbud robi takie usługi - jestem po montażu okien - co zrobić w takim momencie założyć jakiekolwiek (jakie?) kontraktony wpuszczane czy kupić systemowe pasujące do okuć? I jak to ma się do ceny/jakości/estetyki?

a tak btw wiem że działasz na terenie Wa-wy ale czy masz kogoś godnego polecenia w Szczecinie? (jakieś spotkanie branżowe czy cuś) - może być PW bo jak nadmieniłem okna wstawione(dzisiaj ) i muszę w miarę szybko założyć alarm w celu ubezpieczenia budynku (no i ochorony oczywście)

pozdrawiam

A&A
Jeśli znajdziesz instalatora, który potrafi fachowo zamontować kontaktrony wpuszczane (polecam kontaktrony Alarmtech lub Bosch), to śmiało rób wpuszczane. Jeśli nie znajdziesz takiego instalatora, to zamów kontaktrony systemowe (można je zamontować również po montażu okien - to kwestia dobrej woli producenta, dostawcy lub montażysty okien).
Niestety, nie znam instalatorów w Szczecinie. Pytaj na forum w swojej grupie.