dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Pilne - problem z dachem !!! (POMOCY)

    Proszę wszystkich posiadających wiedze na ten temat o wypowiedź.
    Czy dopuszczalne jest docinanie dachówek w pasie pod kalenicą?
    Panowie zaczeli układac od dołu i wychodzi że aby gąsior zakrył ostatni najwyższy pas dachówek, nalezy dociać mniej niż połowe dachówek w całym pasie - źle sobie podcięli krokwie na dole i tak rozliczyli.

    Najciekawsze że nie zmienili tego po założeniu pierwszego pasa krawędziowego lecz załozyli calą połać i teraz zastanawiają się co z tym zrobic.

    Ja sobie myślę że ta docięta dachówka to szansa na zawiewanie wody, śniegu i innych śmieci pod gąsior.

    prosze o opinie.

    Fugas

  2. #2

    Domyślnie

    włos się jeży na głowie - źle rozmierzone krokwie, odstęp łat - rozumiem róznicę 1-2 cm przy kalenicy ale aż tyle!!!!!!!!!!! No i jak to teraz musi wyglądać - nie mówiąc już o jakości i szczelności!!!!!!!!!

  3. #3

    Domyślnie

    Tumaństwo, tym większe że oni to zobaczyli przecież pop zalożeniu krawędziowych dachówek, a mimo to załozyli calą połać. Ja sobie myslałem że gąsior to obejmie, ale na pyutanie dlaczego montaż gąsiorow zostawiają na póxniej wyszło szydło z worka.

    Mam zamiar zarządac poprawki.

    Fugas

  4. #4

    Domyślnie

    Bez paniki,
    Najlepiej jakby wszystko rozebrali ale już widzę jak dekarze przebijają łaty, he, he. Oni oczywiście twierdziliby że zrobili jak trzeba, robią tak od lat, a ty jesteś osioł. U mnie było podobnie - na większym spadku dachówka rozchodzi się a na mniejszym jest na ścisk. Ale pod gąsiorem w kaleniecy jest cała, co nie znaczy że śnieg nie będzie podwiewał. Zeszłej ekstremalnej zimy było go tyle pod dachówką od strony wschodniej, że wypełniał całą przestrzeń między dachówką a folią.

    Wracając do tematu: jeżeli nie pójdą na poprawki, niech docięte dachówki, które nie będą miały wtedy górnych zamków, przykręcą do łaty na wkręty z uszczelką + dodatkowo uszczelnią silikonem dekarskim otwory. Pod gąsiorem, oprócz grzebienia lub taśmy ołowianej, jeżeli będzie trzeba niech dadzą paski gąbki samoprzylepnej, takiej jak się daje w koszach.

    A w ogóle jak sam nie dopilnujesz i nie wymyślisz wszelkich zabezpieczeń, to nigdy nie masz gwarancji że nie będzie ciekło.

    Pzdr

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Dziekuje za podpowiedź, jest to chyba niezły sposób ratowania sie w tej sytuacji - nie mniej będe próbował wyegzekwować zmianę.

    Fugas

  6. #6

    Domyślnie

    andrzej.K
    Jak sprawdziłeś zeszłej zimy, że tyle śniegu Ci nawiało między dachówką a folią?
    Jakie paski gąbki samoprzylepnej daje się w koszach? Przybliż temat technicznie.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Nie miałem jeszcze wełny między krokwiami wiec wystarczyło zajrzeć między pasy folii od środka. Przeraziłem się, ale tamta zima była ekstremalna i podobno w całej Polsce ten problem występował.

    Są to paski gąbki (dł. chyba 1m) w kształcie trójkąta, gdzie podstawa jest samoprzylepna. Daje sie ją tam, gdzie pod dachówką są szczeliny, przez które mogłyby z wiatrem być nawiewane deszcz, śnieg, kurz. Np. w koszach - przykleja się wzdłuż kosza do blachy a na to idzie dachówka. Gąbka dopasowuje się do kształtu dachówki i (przynajmniej trochę) zabezpiecza przed wnikaniem ww. czynników pod pokrycie. U mnie pełni rolę zabezpieczenia przy oknach dachowych i w załomie dachu, gdzie również miałem przycinaną dachówkę i dziury były że rękę można włożyć. Pewnie gąbka po jakimś czasie skruszeje, ale cóż nic nie jest wieczne
    UWAGA: pasek gąbki w jednym sklepie kosztował 4 zł (dystr. Braasa) a w innym 2 zł! Są jeszcze gąbki bez kleju, znacznie tańsze i dłuższe, a także gąbki o różnym profilu, np. trapez.

    Pzdr
    PS. jeśli chodzi o błędy w dachy, to mam niestety spore doświadczenie

  8. #8

    Domyślnie

    Żadnych poprawek na zniszczonym materiale. Mają być nowe dachówki i nowe łaty. Płaciłeś za poprawną robotę a nie jakieś docinki i blachowkręty. rozstaw łat dobiera się w zakresię podanym przez producenta i zawsze można sobie policzyć tyle rzędów aby wyszło dobrze pod gąsior. Nie martw się, to nie twój pierwszy błąd i nie ostatni. Ci mają poprawić i ma być jak w książce. Innych partaczy goń i nie płać. Też mam mnóstwo błędów, ale na tym forum są dobrzy fachowcy i ich pilnie słucham. Pozdrawiam

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Dokładnie tak... powinni wszystko poprawić i jeśli coś trzeba dokupić ekstra to powinien to być ich koszt. Ja właśnie wygładzam umowy i wszędzie mam klauzulkę, że jeśli wykonawca coś zrobi nie tak to poprawia sam i ze swoich materiałów (patrzą na mnie wilkiem ale nic nie mówią...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony