dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 25
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 488
  1. #1

    Domyślnie okna do pasywnego

    Witajcie Forumowicze,
    bardzo proszę Was o doświadczenia, te najmilsze , ale i te mniej miłe z firmą ABATEX z Łodzi. Czy ktoś z Was uzyskał wycenę poszczególnych okien, jakie proponują ceny, jakie doświadczenia w negocjacjach, jak z terminami i przede wszystkim z wykonawstwem, jakością usługi i materiału? Proszę o pomoc od, mam nadzieję, że wszystkich zadowolnych, choś bardzo chętnie przyjmę info od tych niezadowlonych; chcę wybrać okna do domu pasywnego; przeczytałem różne opinie o firmię ABATEX, więc chciałbym uzyskać od Was aktualne opinię. Te różne opinie popychają mnie w poszukiwaniach w różnych firmach. Na oku mam okna Rehau (Clima-Design), Abatex (Salamander 3D) i Oknoplus (Termoplus) i Budvar (Energy Line); zacznę od ABATEX-u, zobaczę jak oni dzisiaj postępują, może przy negocjacjach będę miał argument konkurencji.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie Re: okna do pasywnego

    Cytat Napisał future74
    Witajcie Forumowicze,
    bardzo proszę Was o doświadczenia, te najmilsze , ale i te mniej miłe z firmą ABATEX z Łodzi. Czy ktoś z Was uzyskał wycenę poszczególnych okien, jakie proponują ceny, jakie doświadczenia w negocjacjach, jak z terminami i przede wszystkim z wykonawstwem, jakością usługi i materiału? Proszę o pomoc od, mam nadzieję, że wszystkich zadowolnych, choś bardzo chętnie przyjmę info od tych niezadowlonych; chcę wybrać okna do domu pasywnego; przeczytałem różne opinie o firmię ABATEX, więc chciałbym uzyskać od Was aktualne opinię. Te różne opinie popychają mnie w poszukiwaniach w różnych firmach. Na oku mam okna Rehau (Clima-Design), Abatex (Salamander 3D) i Oknoplus (Termoplus) i Budvar (Energy Line); zacznę od ABATEX-u, zobaczę jak oni dzisiaj postępują, może przy negocjacjach będę miał argument konkurencji.
    Jak kupowałem swoje to rozmawialem z Rehau i proponowali mi ciepłe ich okna ale nie pasywne bo sam gość przyznał że są diabelnie drogie. Nie wiem jak teraz.
    Na stronie Abatex`u nie widzę okien pasywnych.
    Ale Budvar mają niezły współ. 0,78 W/m2*K ale ciekawe jaki koszt.
    O Termoplusach mało piszą na stronie.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  3. #3

    Domyślnie

    Ja jestem bardzo zadowolony z obsługi jak rownież z ceny okien na profilu schuko ( ponoć najlepszy w europie ) od producenta z Czaplinka f-ma Tur-plast. Wejdż do nich na stronkę . Pozdrawiam .

  4. #4

    Domyślnie

    ja kupiłem u=0,6 w abatexie - moje wrażenia właśnie wpisałem tu:
    http://forum.muratordom.pl/post3698242.htm#3698242

  5. #5

    Domyślnie Abatex

    Wielkie dzięki,
    Wasze doświadczenia bardzo różne, ale dla mnie bardzo cenne; raczej żegnam Abatex i profile Salamander 3D; jeśli ktoś ma inne doświadczenia, albo jakieś nowe z oknami do domów pasywnych, proszę o info; mam czas do 1 grudnia 2009 r.; liczę tak ok. 12 tygodni na realizację indywidualnego zamówienia, a więc w marcu mogliby zamontować okna; może ktoś miał już wycenę, może już ktoś mieszka z dobrymi oknami (niski stopień przenikania ciepła Uf, dobre uszczelki pięć-siedem komór) i chciałby się podzielić doświadczeniami, dajcie znac. Pozdr.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.786

    Domyślnie Re: okna do pasywnego

    Cytat Napisał j-j

    Ale Budvar mają niezły współ. 0,78 W/m2*K ale ciekawe jaki koszt.

    pzdr
    Te U to calego okna czy szyby ?
    Ja mam "normalne" okna. "U" szyby cos kolo 0,6 a calego okna z tego wyjdzie jakies 1,0 (5 komorowe pvc)

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie Re: okna do pasywnego

    Cytat Napisał szczukot
    Cytat Napisał j-j

    Ale Budvar mają niezły współ. 0,78 W/m2*K ale ciekawe jaki koszt.

    pzdr
    Te U to calego okna czy szyby ?
    Ja mam "normalne" okna. "U" szyby cos kolo 0,6 a calego okna z tego wyjdzie jakies 1,0 (5 komorowe pvc)

    Fantom
    Myślę że całego okna.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Tylko jakiego okna? Każde okno ma inny współczynnik przenikania ciepła! Zależy on od rozmiaru, podziałów, szprosów itp!

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Jest tak jak pisze Wojtek. U mnie dla okien Jezierski Exclusive z szybami 0,6 Uw całego okna waha się od 0,81 do 0,93.
    Ale żeby nie stracić tych parametrów to okno trzeba jeszcze odpowiednio zamontować w ścianie.
    Jeśli pracujesz żeby żyć, to po co zabijasz się pracą?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.786

    Domyślnie

    Dokladnie tak. Przy tych 7 komorach i szerszym profilu cale okno moze miec juz te U = 0,8. Ja mam normalne profile i "tylko" U = 1,0 (tak mysle, ze bedzie w tych granicach). A czesto ludzie nabieraja sie na chwyty sprzedawcow, ktorzy podaja tylko i wylacznie U szyby - np 1,0 (a cale okno ma wtedy najczesciej 1,5-1,6)

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Jezier - coś mi się wydaje że masz Uw jeszcze niższe - zmieniłeś ramkę dystansową z aluminiowej na TPS ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Tylko jakiego okna? Każde okno ma inny współczynnik przenikania ciepła! Zależy on od rozmiaru, podziałów, szprosów itp!
    Na pewno zależy to od tych elementów ale myślę że podają uśrednione.
    Im większe okno (przeszklenie) tym niższy współ. i odwrotnie.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    j-j - góra jest marketing i podaje się Uw dla okna jednoskrzydłowego 1230/1480 (przeważnie) Inni robią jeszcze lepsze jaja podając dla takiego okna w wersji fix szklony w ościeżnicy.

    Przykład niejako z mojego podwórka
    Schuco CT-70:
    skrzydło RU - Uw-Wert nach DIN EN 10077-1: 0.96 W/m˛K
    fix w oscieznicy - Uw-Wert nach DIN EN 10077-1: 0.86 W/m˛K

    i dla porównania
    Schuco Si-82 Premium Ultra (nazwa Jezierskiego)
    skrzydło RU: Uw-Wert nach DIN EN 10077-1: 0.86 W/m˛K
    fix szklony w ościeżnicy: Uw-Wert nach DIN EN 10077-1: 0.81 W/m˛K

    ale weźmy dla przykładu Si-82 Premium Ultra w wymiarze 1500/1500 i w jednym skrzydle a otrzymamy:
    skrzydło RU: Uw-Wert nach DIN EN 10077-1: 0.84 W/m˛K
    fix szklony w ościeżnicy: Uw-Wert nach DIN EN 10077-1: 0.79 W/m˛K
    i można tak w kółko manipulować danymi by efekt na potencjalnym kliencie zrobić
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    j-j - góra jest marketing i podaje się Uw dla okna jednoskrzydłowego 1230/1480 (przeważnie) Inni robią jeszcze lepsze jaja podając dla takiego okna w wersji fix szklony w ościeżnicy.

    Przykład niejako z mojego podwórka
    Schuco CT-70:
    skrzydło RU - Uw-Wert nach DIN EN 10077-1: 0.96 W/m˛K
    fix w oscieznicy - Uw-Wert nach DIN EN 10077-1: 0.86 W/m˛K

    i dla porównania
    Schuco Si-82 Premium Ultra (nazwa Jezierskiego)
    skrzydło RU: Uw-Wert nach DIN EN 10077-1: 0.86 W/m˛K
    fix szklony w ościeżnicy: Uw-Wert nach DIN EN 10077-1: 0.81 W/m˛K

    ale weźmy dla przykładu Si-82 Premium Ultra w wymiarze 1500/1500 i w jednym skrzydle a otrzymamy:
    skrzydło RU: Uw-Wert nach DIN EN 10077-1: 0.84 W/m˛K
    fix szklony w ościeżnicy: Uw-Wert nach DIN EN 10077-1: 0.79 W/m˛K
    i można tak w kółko manipulować danymi by efekt na potencjalnym kliencie zrobić
    No no, faktycznie a ja wierzyłem że uśredniają hehe. Trzeba pytać dla jakiego okna mierzone "u" było .

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Podanie jakiegokolwiek "uśrednionego" wyniku nie mówi nam nic. Ważne są konkretne wartości dla okien, które ktoś ma mieć zamontowane w swoim domu!

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Podanie jakiegokolwiek "uśrednionego" wyniku nie mówi nam nic. Ważne są konkretne wartości dla okien, które ktoś ma mieć zamontowane w swoim domu!
    Nie do końca bo średnia np. dla domów pasywnych i dla zwykłych okien jest istotnie inna.
    Oczywiście jeśli będą to np. okna pasywne i ciepłe i dla pasywnych węźmiemy malutkie okno a dla tych cieplejszych duże to różnica może być mało widoczna ale właśnie uśrednienie dla każdych okien dałoby jakieś informacje.
    Poza tym strat przez okna nie liczysz dla każdego okna osobne "u" choć możesz i tak (ja tak liczyłem bo chciałem bardzo dokładnie wszystko policzyc) więc uśrednione "u" jest jak najbardziej do wykorzystania, chyba że masz okna wszystkie w jedynm wymiarze itd....
    Ale nie ma co dyskutować, okna jak napoisał Jareko są "zmanipulowane" więc nie ma co, trezba po prostu wierzyć że mamy coś "ciepłego" w otworach ściennych.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Do obliczeń konkretnego domu wystarczy znać średnie U wszystkich okien w tym domu i ich powierzchnię. Natomiast nie wyobrażam sobie takiego ogólnego "średniego" U dla okien danego producenta...

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Do obliczeń konkretnego domu wystarczy znać średnie U wszystkich okien w tym domu i ich powierzchnię. Natomiast nie wyobrażam sobie takiego ogólnego "średniego" U dla okien danego producenta...
    Chyba mnie nie zroumiałeś- średnie "u" dla okien danego typu jak np. dla okien pasywnych itp. a nie dla całego producenta
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  19. #19

    Domyślnie

    ..nie wiem jak w innych firmach ale w Oknoplus na wydruku oferty czy umowy jest odpwiednia rubryka i przy każdym oknie jest podawany współczynnik przenikalności cieplnej całego okna. Zmienia się w zależności jaką szybę zastosujemy , profil mają ten sam 73mmrama skrzydło 84mm ze styropianem w futrynie i skrzydle. Jest to wymóg chyba do certyfikatu CE który nakłada na produkującego obowiązek etykietowania okien etykietami z tego typu informacjami.

    Myślę, że chcący ominąć jakieś kombinacje tymi współczynnikami to właśnie na to trzeba patrzeć a nie na jakieś "U średnie" które każda firma manipuluje pod siebie..

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomclav
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    WItam

    Czy ktoś ma doświadczenia z oknami Internorm, z Austrii. Cena, jakość czas realizacji itp.

    Pozdrawiam
    tomclav[/b]

Strona 1 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony