dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    Zalecenie jest taki aby po prostu byl otwarty pion. To jest najpewniejsze rozwiazanie. Wszystkie klapki i zaworki z czasem sie psuja, tym bardziej ze zaworek/klapka dziala w jedna strone, a czasmi kanaliza lubi puscic bąka w druga.

    Syfon na glownym kolektorze nic nie da. Malo tego, jezeli nie bedzie umieszczony ponizej poziomu przemarzania gruntu, to klopoty w zime wrecz pewne. Glowny kolektor ma byc linia prosta ze stalym spadkiem.
    Jezeli pojawia sie zapach kanalizy w domu to:
    - albo odpowietrzanie pionu jest za blisko pionu wentylacyjnego i nawiewa,
    - albo wysycha jakis syfon, w takim wypadku (np w garazu, kotlowni gdzie ktos wymyslil kratke ktora jest rzadko zalewana) mozna na powierznie nalac nieco oleju, wtedy woda nie bedzie parowac i syfon wysychac.
    - albo sie zepsul ów zaworek odpowietrzajacy, bo niektorzy umieszczaja takie zaworki w zabudowie G-K

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juras XR4Ti
    Witam

    U mnie napowietrzacze działają w dwóch pionach bez zarzutu. Jeden kuchenny fi 50, a drugi kiblowy. Na rurze 100 jest taki korek, na którym są założone dwa napowietrzacze. Wszystko to jest do kupienia w każdym Gs-ie. Warunek jest jeden. Napowietrzacz musi być umieszczony tam, gdzie nigdy temperatura nie spada poniżej zera. I wszystko gra. Ja też nie lubię niepotrzebnie dziurawić dachu...
    No właśnie ja też tak myślałem, aż do wczoraj kiedy najwyrażniej mi ten zaworek nie zadziałał i woda w rurze kanalizacyjnej stanęła, bo nie chciało wyrównać poziomu z szambem. Po zdjęciu napowietrzacza, wszystko wróciło do normy. Więc póki co będzie mi lekko na strychu "pachniało" a na wiosnę wstawiam kominek w dachu.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    A czy zamontowanie po drodze do szamba kominka odpowietrzającego nie załatwi sprawy?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony