dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 104
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2403

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie Mój dom pasywny (?) w praktyce- już go użytkuję

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 14:12
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    jest najkrótszy Dziennik Budowy jaki udało sie stworzyć na tym forum. Proponuje zmiane tytyłu na "mistrz krótkiej formy pisanej"
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #3

    Domyślnie

    czy zaizolowali na poddaszu te rury wentylacyjne, bo może się rosić
    Czasem trzeba coś robić...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Krótki ...ale za to jaki treściwy ....
    szacun wielki za całokształt ... a teraz ino czekam na relacje jak zużycie
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #5

    Domyślnie

    Brawo za determinacje i wytrwałość w realizacji celu!
    domek zapowiada się ciekawie...
    pozdr
    p.s. hehe - tradycyjni ludzie...

  6. #6
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Kurna debeściak z ciebie.Miło się czyta a zarazem krótko i nadzwyczaj treściwie.Brawo.Też będę czekał jak wyglądać będzie zużycie.Serdecznie pozdrawiam.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    820

    Domyślnie

    Ja ide podobna droga, z tym ze robie plyte fundamentowa..... troche mnie zaszokowalo to 50 cm welny

    planowalem 20 cm podloga, 20 cm sciana, 30 cm dach

    teraz zaczynam myslec o 25, 25, 40.... styropian tanieje panowie, u mnie juz eps70 za 75 zl/m3

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76
    planowalem 20 cm podloga, 20 cm sciana, 30 cm dach

    teraz zaczynam myslec o 25, 25, 40.... styropian tanieje panowie, u mnie juz eps70 za 75 zl/m3
    Ja zbudowałem energooszczędny i mam w podłodze 28,na ścianie 20, w stropie 40 cm!
    Radzę dodać jeszcze po 10 cm wszędzie póki styropian i wełna jest tania!
    Zrób sobie obliczenia w OZC to zauważysz jak ciężko zejść do poziomu pasywnego, 3 lub 5-litrowiec to pikuś ,,,

    j-j myślę że wielu skorzysta z "Dziennika", Ci co Ciebie znają i Ci co wpadną tu na Forum za kilka lat zapytać o jakąś pierdołę.
    Tylko patrzeć ile dzięki Tobie domów pasywnych powstanie!

    PS.Będę śledził i podpatrywał

  9. #9

    Domyślnie

    A jaka powierzchnia domu?
    Z tego co widzę to Twoj dom to parterówka bez użytkowego poddasza i bez piwnicy?

    Podejrzewam, ze zwrot kosztow w przypadku wiekszego domu i samych zew. ekip wynioslby wiecej niz 15 lat.

    Gratuluje i pozdrawiam,

  10. #10

    Domyślnie

    Gratuluje wytrwałość i nowego domu, pewnie pierwszy pasywny, albo prawie pasywny na naszym forum. Przetarłeś szlaki i pewnie teraz twoja droga pójdzie wielu forumowiczów.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 14:12
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dojagody

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-333
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, ja niestety nie jestem MC Gaiwerem i chyba wynajmę firme od a do z, mam już namierzoną taką, która buduje w Gdańsku domy pasywne - koszt ok 2500 za metr - tylko zastanawia mnie, ze w projekcie nie ma pompy ciepła, ani ogrzewania gazowego tylko elektryczne - twierdzą, ze obrzanie domu 200 metrów będzie mnie kosztowało 2000 PLN rocznie. Co Pan o tym myśli?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 14:52
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał dojagody Zobacz post
    ..... mam już namierzoną taką, która buduje w Gdańsku domy pasywne - koszt ok 2500 za metr
    mozesz podac na priva namiary na ta firme ? (maja jakas strone internetowa? czy cos pasywnego juz zbudowali czy raczej sie nie chwala dotychczasowymi realizacjami).
    cena dosc niska wiec trzeba by ich dokladnie sprawdzic

  15. #15

    Domyślnie

    W domu pasywnym nie przewiduje się centralnego ogrzewania:
    Do zachowania w domu pasywnym komfortu cieplnego nie jest konieczne stosowanie w nim aktywnego systemu ogrzewania i klimatyzacji, dom ma biernie wychładzać się i ogrzewać sam w zależności od potrzeb. W takim domu nie stosuje się zatem standartowych systemów grzewczych opartych na spalaniu paliw ze źródeł nieodnawialnych, a ewentualne straty ciepła uzupełnia się tak zwanymi pasywnymi źródłami ciepła (mieszkańcy, działające w domu urządzenia elektryczne, energia słoneczna, ciepło odzyskane z wentylacji). Właściwą temperaturę zapewniającą mieszkańcom komfort cieplny zapewnia się poprzez jednorazowe, niskotemperaturowe podgrzanie powietrza wentylującego dom.

  16. #16

    Domyślnie

    Gratuluję j-j wytrwałości i dziękuję za zrobione podsumowanie tego jak to było wszystko zrobione. Czytając wątek "dom pasywny, 3 lub 5 litrowy ... " to samo można wyczytać między wierszami ale trzeba było prześledzić kilkadziesiąt stron, co uczyniłem. Pomimo że mam dom ledwo mieszczący się w normach jeśli chodzi o zuzycie energii (taki już kupiłem i niewiele z tym można zrobić) to temat domów energooszczędnych jest dla mnie interesujący. Kto wie kiedy przyjdzie budowac nastepny dom a wtedy zdobyte doświadczenia przez takich ludzi jak ty można wykorzystać. A po drugie pewne rozwiązania mogę wykorzystać do poprawiania energochłonności obecnego domu. Z tego co widzę to jak na dom pasywny mało zastosowałeś przeszkleń od strony południowej ale być może to tylko złudzenie wynikające ze zdjęć. No i domek wymaga jeszcze wykończenia na zewnątrz żeby zrobił się piękniejszy. Ale jak wiadomo od wyglądu znacznie ważniejszy jest jego niski apetyt na ciepło i funkcjonalność wewnątrz a to już masz. Bardzo ciekawe będą dane na temat rzeczywistego zuzycia energii i mam madzieję że nam to przekażesz.
    Gdzieś w jakimś numerze fokusa widziałem dom pasywny w wydaniu duńskim gdzie podejście do tematu było nieco inne niż jest to teraz w stosunku do domów pasywnych. Większość powierzchni to były powierzchnie szklane - dom wyglądał jak szklarnia a przeszklenia były również od strony północnej. Jak tylko znajde ten artykuł to sprubuję go zeskanować i zamieścić w tym temacie lub w temacie o domach pasywnych. Ciekawe jakie będzie wasze zdanie na temat koncepcji tego domu. Wydaje mi się że koncepcepcja jest jak najbardziej prawidłowa natomiast koszt wybudowania takiego domu w stosunku do pasywniaka wg obecnych technologii jest znacznie wyższy (duże powierzchnie szyb o niskiej przenikalności)

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 14:13
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    brawo, brawo.

  19. #19

    Domyślnie

    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 14:13
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

Strona 1 z 104

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony