dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 121
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 2403
  1. #881

    Domyślnie

    Cytat Napisał redlum Zobacz post
    dasz linka do postu w którym jareko twierdzi że montaż w warstwie ocieplenia to chwyt marketingowy?
    Taaaa, też chciałbym taki link/post zobaczyć :O , a choćby jakikolwiek wpis gdziekolwiek w www

  2. #882
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał redlum Zobacz post
    dasz linka do postu w którym jareko twierdzi że montaż w warstwie ocieplenia to chwyt marketingowy?
    Pewnie chodzi o tę wypowiedź :
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post3921201

    A tu moja opinia na ten temat :
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4205468
    Ostatnio edytowane przez HenoK ; 21-01-2011 o 21:15

  3. #883

    Domyślnie

    RZECZYwiście chodzi o ten post. Brawo HenoK, lub raczej HolmsiE

  4. #884
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:56
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  5. #885

    Domyślnie

    Hmm, o ile dobrze zrozumiałem ideę i sposób działania domów pasywnych to nie jest w nich wymagane konwencjonalne źródło ciepła, które o ile wiem posiadasz w swoim domu (elektryczne). Czyżbyś zatem przeinwestował?

    Co do ciepłego montażu na taśmach to czy można zaryzykować takie stwierdzenie, że jego główną (jak nie jedyną) zaletą jest szczelność?

    Jakiego Aluplasta zastosowałeś? 6000 pasiv haus?

    Czy jesteś zadowolony z tego wyboru?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez pedronx ; 22-01-2011 o 22:05

  6. #886
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Hmm, o ile dobrze zrozumiałem ideę i sposób działania domów pasywnych to nie jest w nich wymagane konwencjonalne źródło ciepła, które o ile wiem posiadasz w swoim domu (elektryczne). Czyżbyś zatem przeinwestował?
    Masz rację! w domu pasywnym może być zastosowane tylko niekonwencjonalne ogrzewanie, koniecznie z certyfikatem odpowiedniego instytutu. Bez takiego ogrzewania do nie dostanie certyfikatu domu pasywnego. To samo zresztą dotyczy : okien, drzwi, central wentylacyjnych, pomp ciepła, kolektorów słonecznych, itd. itp.
    Tylko, że dom wybudowany w ten sposób będzie kosztował ponad dwukrotnie więcej od domu "tradycyjnego", a j-j "przeinwestował" swój dom może o 10% w stosunku do domu, spełniającego jedynie wymogi aktualnych przepisów budowanych.

  7. #887
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    A GWC w Passive House to tylko i wyłącznie antybakteryjny postawiony przez firmę z certyfikatem
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  8. #888
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:56
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  9. #889

    Domyślnie

    J-j, a możesz napisać co masz zrąbane w tych oknach, czy może chodzi o montaż. Lub możelink do posta, jeśli już o tym pisałeś.
    Czy wybrałbyś teraz inne okna?

  10. #890
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:56
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  11. #891

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    Nie chcę mi się pisać o oknach. Poszperaj na forum.
    Napiszę tylko że na pewno rozważałbym inne okna.

    pzdr
    Fajna odpowiedź... doprawdy pomocna
    Zazwyczaj wypowiadają się ludzie, którzy okien dopiero szukają, lub Ci którzy je sprzedają. Obie opcje są mało pomocne/obiektywne.
    Ty już masz okna. Masz też doświadczenia. Ale oczywiście nie masz obowiązku się nimi dzielić.
    Pozdrawiam

  12. #892
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:56
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  13. #893
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    w szukaniu nie jestem najlepszym doradcą bo wyszukiwarki forumowej nigdy nie rozumiałem i nie chce wracać do tego co mnie pobudza do dziś.
    Wyszukiwarka forumowa jest beznadziejna .
    Ale tu macie wypowiedź j-j na innym forum : http://www.forum.oknonet.pl/viewtopi...&t=8856#p42479 .

    Mam Aluplasta passivhaus.
    Kolorowe dwustronnie ciemne.
    Zamontowali a potem się okazało że są pogięte i ramy i skrzydła.
    Producent zdziwiony bo nigdy tak nie mieli a niby passivy już sprzedawali.
    Montażyści poprostowali (ponaciągali) ramy, dodali mocowania i ramy były już OK.
    Przy montażu, wzmocnienie chyba wyczuli stalowe, gdy pytałem producenta to tez mówili wyraźnie że stalowe ocieplane w środku.
    Ale skrzydła zostały dalej pogięte w łuki- odchylenie ok. 12 mm na tarasowym oknie.
    Wczoraj mi ponawiercali otwory odpowietrzające w skrzydłach. Ale do dzisiejszego wieczora NIC, żadnych zmian.
    Jutro chyba zglaszam o wymianę skrzydeł.

    NAJDZIWNIEJSZE jest to że ramy i skrzydła prostowały sie idealnie gdy na nie świeciło słońce. Dziś było słonecznie i skrzydła się oczywiście pięknie prostowały ale tylko na czas słońca. Powinny się giąć pod wpływem słońca a nie prostować hmm...
    Jak myślicie?

  14. #894
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

  15. #895

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za wyrozumiałość i cierpliwość. Fakt, że wyszukiwarka forumowa jest do dupy, stąd upierdliwe pytania. Zabieram się do lektury...

    Na budmie trafiłem na stoisko firmy Elwiz, która robi na Aluplaście. Zachwalają okno Energio Passiv, (http://elwiz.pl/_pl/produkts/energio-passiv.php), które na moje "fachowe" oko to podrasowany o wkładkę z poliuretanu profil Energeto 8000.
    Ale skoro gną się profile ze wzmocnieniem stalowym, to co się będzie działo przy wzmocnieniach Ultradur...? W sumie palce w tym cudzie maczali spece z Basfa, ale kto wie. Na razie czekam na wycenę.

    J-J, żeby Cię zbytnio nie nadwyrężać to czy jeśli Bozia dałaby Ci ponownie szansę na wybór okien, to czy myślałbyś o oknach Rehau Geneo PHZ? Czy raczej szedłbyś w Schucko?
    Sory że Cię tak męczę, ale też buduję "pseudopasywniaka" i jak cholera interesują mnie wszystkie opinie i przemyślenia ludzi, którzy wszystkim niedowiarkom zagrali na nosie. Nie chce dać plamy, chyba to rozumiesz...

  16. #896
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:56
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  17. #897

    Domyślnie

    Niesmialo zabiore glos...
    Ja mam okna na profilach Schueco i raczej nie zauwazylem jkis specjalnie niepokojacych zachowan.
    Mam je juz drugi sezon, tarasowe ma wymiar 180x230, balkonowe 160x230 dwu-skrzydlowe (z ruchomym slupkiem) -bo najwiecej problemow zazwyczaj jest przy duzych oknach.
    Moje sa co prawda tylko ze wsp. szyby 0,6 ale montowane tzw. pasywnie -w warstwie ocieplenia z tasmami izolacyjnymi i rozpreznymi Illbruck'a.
    Szkoda mi bylo kasy na doplate do okien o wyzszym wsp. poniewaz to w zupelnosci spelnialo moje oczekiwania, zreszta i tak najwazniejszy jest poprawny montaz -coz mi po bardzo cieplych skoro beda "przedmuchy"

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  18. #898
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:56
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  19. #899

    Domyślnie

    J-J przyznaj, że z mojej strony strzał w dziesiątkę z tym Elwizem Miałem nosa żeby Cię pomęczyć.
    Szukam zatem dalej, ale przyznaję, że przychylam się do Schucko SI82... choć po drugiej stronie szali zalotnie podskakuje Rehau Geneo PHZ. O dziwo wyceny bardzo podobne.
    Dzięki i pozdrawiam

  20. #900

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    Piwopijca, oczekiwanie by spelnily zwykłe taśmy nie koniecznie illbrucki więc nie do końca szkoda Ci bylo kasy .
    Ale fajnie że CI się okna nie gną.

    pzdr
    Przyznam sie, ze nie bardzo zrozumialem te wypowiedz ...
    Te tasmu Illbrucka nie sa takie cienkie, zwykle. Tasma od wewnatrz jest dosyc gruba, jakby cos gomowane i material od zewnatrz a jej szerokosc to cos ok.15cm i z klejem z obu stron (samoprzylepna) a druga to rozprezna uzyta na zewnatrz miedzy rama a styropianem.
    Z tym gieciem sie (a raczej nie gieciem) ram to nie byla zlosliwosc . Byc moze sa mocniejsze i przystosowane do pakietu szyb dwu-komorowego, przeciez tarasowe drzwi troszke waza z trzema szybami...
    Zeby nie bylo tak pieknie, montezy troszke skrzywili mi jednego fix'a - wyszlo to dopiero przy elewacji. Niby nieduzo ale jednak... wygieli lekko w luk - za mocno naciagneli konce ramy (chyba) i powstaly roznice ok.3mm pomiedzy srodkie a koncami poziomymi ramy na dlugosci okna 1,8 m

    BTW. Ramy mam Schico SI82

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

Strona 45 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony