dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 121
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 2403
  1. #1141
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I takie pytanko do wszystkich energooszczędnych . Chcę a raczej żona chce kominek. i wlot powietrza to dodatkowe gwc rurki fi 160 lub 200 zalezy ile będzie trzeba chcę zrobić pod domem, z przepustnicą by nie wiało jak niema potrzeby. Lecz zastanawia mnie sam komin. Bo będzie wyprowadzał ciepło nad dach jak kaloryfer, będzie zbierał z każdego pomieszczenia ciepło i transportował go ku atmosferze. Czy może lepiej jest od razu wyjść z budynku i postawić go na zewnątrz. Kominek dla tego że kupiłem działkę z masa drzew owocowych takich 30 letnich orzechów i kupiliśmy piłę za 200 zł 10 l benzyny i działeczka pusta i mamy jakieś 2x2x13 mb gdy jest poukładane. I żona mi krzyczy poco tyle tyraliśmy jak teraz nie chcesz kominka. A cięte tymi ręcami i jej oczywiście. Więc od tego już sie chyba nie wytłumaczę . Na pochłaniacz ją już namówiłem ale z kominkiem sobie nie poradzę więc szukam porady jak poprowadzić komin by miał jak najmniejsze straty ciepła.?

  2. #1142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Komin na zewnątrz to duży błąd. Poczytaj na wątku o kominkach. Ja traktuję kominek w ten sposób, że przynosi mi tyle samo zysków co strat.

  3. #1143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Komin na zewnątrz to duży błąd. Poczytaj na wątku o kominkach. Ja traktuję kominek w ten sposób, że przynosi mi tyle samo zysków co strat.
    dokładnie to samo..., mam takie samo spostrzeżenie
    palimy w nim czasami dla bajeru a nie dla ogrzewania
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  4. #1144

    Domyślnie

    Pewnie chodzi o roznice temperatur, bez tego moze byc slabiutki ciag w kominku.
    Prowadzac komin wewnatrz domu mamy zapewniona wyzsza temp. miedzy kominem a zewnetrzem i "cug powstanie az milo"

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  5. #1145
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    błąd? Dlaczego błąd? Jeśli będzie systemowy ocieplony odstawiony od ściany budynku na jakieś 15 cm (całość otoczona wełną) i wkomponowany w elewację. Owszem - będzie trochę zimniejszy ale podczas przygotowywania kominka do palenia jego dzrwi sa otwarte. Wystarczy zastosować myk Adama mk czyli włącznik wyłączajacy wentylator wywiewny w centrali. Wtedy ciepłe powietrze nawiewane do kominka przed rozpałką przpchnie korek zimniejszego powietrze a komin zacznie ssać niczym Panie z trasy katowickiej... Gdyby tego myku nie było to wystarczy przed rozpałką podpalić w kominku kawałek gazety - efekt bedzie ten sam.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #1146
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Gdyby tego myku nie było to wystarczy przed rozpałką podpalić w kominku kawałek gazety - efekt bedzie ten sam.
    Trochę papieru w wyczystkę i komin błyskawicznie robi się ciepły i powoduje ciąg .

  7. #1147
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pyt kolejne.
    W warunkach zabudowy mam napisane
    Dom z garażem. Generalnie chciałem go postawić jako budynek przylegający. Lecz z odcięciem ścian raczej nie będzie problemu bo chciałem dać 3 warstwową w środku 25 cm styro i ściana garażu 24 cm BK i dom również.
    Tylko zastanawia mnie fundament. Bo na rysunku do PNB nie może być 2 osobnych budynków czyli jeden fundament. A ten garaż będzie inaczej wielkim mostkiem i wszystkie moje prace mogą pójść na marne.
    Czekam na jakieś porady.
    Zastanawia mnie czy mogę budować po swojemu ten fundament bo po złączeniu i tak nie będzie widać różnicy.?

  8. #1148
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej.K Zobacz post
    .
    Bo na rysunku do PNB nie może być 2 osobnych budynków czyli jeden fundament.
    Nie. Garaż z budynkiem mieszkalnym muszą stanowić jedną bryłe. Mogą być na dwóch fundamentach.
    Dobrym rozwiązaniem jest tak jak mają Lipińscy w swoich projektach: wspólna ława fundamentowa ale osobne ściany fundamentowe dla domu i garażu oddzielone izolacją.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  9. #1149
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzieki kolego najprostrze rozwiązania są najtrudniejszymi jak to przeczytałem to od razu " NO WŁAŚNIE...."

  10. #1150
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    mam pytanie dotyczące płyty z oddylatowanym garażem , czy ktoś wykonywał ? jak obie płyty zostały wykonane by osiadały równomiernie ?
    pytam ponieważ jedna z firm napisała :
    ------------------------
    Niestety nie podejmujemy się takiego zadania. Zwracam tylko uwagę, że warstwa termoizolacji grubości 25cm - zależnie od
    obciążenia - może się ugiąć nawet o 2.5 cm.
    Tym bardzie w Pana przypadku unikałbym raczej takiego rozwiązania, ponieważ piętro domu jest "nadbudowana" nad całym domem bez
    dylatacji między częścią "garażową" a resztą domu. Wykonanie dylatacji płyty mogłoby - choć nie musi - spowodować nierównomierne osiadanie tych oddzielnych części płyty.
    ----------------------
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 27-08-2011 o 12:18

  11. #1151

    Domyślnie

    Mam garaż na zdylatowanej plycie bez izolacji pod plytą (tylko chudziak pod zbrojeniem dolnym). Ściana zdylatowana, wieńce osobne, konstrukcja dachu też. Zdylatowane jest też ocieplenie (wąska przerwa). Poddasze nieużytkowe.

    W Twoim wypadku niech się wypowiadają fachowcy (konstruktorzy).

    Jak opadnie o 2,5cm, dam znać
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  12. #1152
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    budowlany_laik - możesz coś więcej napisać mi na PRV o swoim projekcie, o tym jak wykonałeś osobne wieńce i osobne konstrukcję dachu - bo nie widzę Twojego dziennika budowy

  13. #1153
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    ŻONA się wk....ła jak jejpokazałem obliczenia dotyczące kosztów instalacji i energii.
    stwierdziła że nasz dom 123 m2 albo będziemy ogrzewać najzwyklejszym piecem albo elektrycznie plus kominek z dgp
    w sumie przy domku ocieplonym jako j-j to pompa powietrzna to ekstrawagancja.

    z drugiej strony przez większość czasu nie ma problemu z wodą do kąpieli.
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 01-09-2011 o 11:32

  14. #1154
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pytanko z dyfuzją pary wodnej.
    Mój domek ma powstać z 24 cm BK P+W plus 25 cm styropianu.
    Pan Tomasz Brzęczkowski. mówi mi ze powinienem stosować paraizolacje od środka bo będę miał błoto nie styropian.
    Powiedzcie jak to jest bo im bardziej sie w temat zagłębiam tym powstaje więcej pytań.
    Jak to tak właściwie jest?
    Czy ten pan ma racje powiedzcie ci co macie już domy z grubszą izolacją niż tradycyjne 10 cm od zewnątrz.

  15. #1155
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    czasami rozwalam ścianę ze styro- jakoś nigdy styro mokrego nie widziałem.

    dziś zobaczyliśmy jakie wyjdą odsetki
    te odsetki dają inne światło na og. elektr.
    no i przy pompach koszty serwisowania właściwie zapewniają znaczną kwotę no og. elektr.

  16. #1156
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oczywiście zakładam WM z odzyskiem ciepła i GWC chce postawić dom 3 litrowy lub niżej
    Myślałem że sprawna wentylacja wszystko załatwi ale T.Brzęczkowski i nie winem czy słusznie oznajmia mi że to nic nie da. Coś mi się nie chce wierzyć dlatego pytam.

  17. #1157
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Rozmawiałem niedawno z kolega adam_mk i on stwierdził ze porządne położenie styro jest bardzo trudne. Żeby nie powiedzieć niemożliwe. Chodzi o większe grubości. Trzeba zupełnie zlikwidować szparę między ścianą a syro a na placki to się tak nie da. Powietrze się przedostanie i będzie robiło dokładnie to co w podłodze. Można z tym polemizować ale może konkretnie z Panem Adamem
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #1158
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacław
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Trzeba zupełnie zlikwidować szparę między ścianą a syro a na placki to się tak nie da.
    Spotkałem się z opinią, że ta mała szpara ma swoją funkcję do spełnienia - wilgoć, która (ponoć) może się pojawić między murem a styropianem zostaje dzięki tej przestrzeni wywietrzona.
    Prawda?

  19. #1159

    Domyślnie

    a jak to jest z punktem rosy w takiej ścianie? jak występuje w styropianie, to coś się tam skropli i zostanie? (tak sobie dumam po lekturze najlepszego ocieplenia na gruncie)

  20. #1160

    Domyślnie

    Wilgoć jak wejdzie tak i wyjdzie. Czytać trzeba ze zrozumieniem i zwłaszcza zwracać uwagę na potwierdzenia (lub też ich brak) eksperymentalne bądź naukowe sugerowanych rozwiązań.

Strona 58 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony