dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 96 z 121
Pokaż wyniki od 1.901 do 1.920 z 2403
  1. #1901
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    i co znalazłeś już ten post Nydara gdzie propaguje wszystkim wszędzie 18cm ?? czy pozostaniemy przy wersji że po prostu sobie bredzisz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6362324

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...97#post6360597

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6360423

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6358691

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6358432

    FckU! Adwokacino...
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 15-02-2014 o 19:50

  2. #1902
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Nie wiem czy 18cm to jest najbardziej optymalne ocieplenie w funkcji lambda i temp. pod. Brakuje danych empirycznych o temp. pod izolacją przy różnych grubościach izolacji .Natomiast na podstawie danych jakie podaje j-j czy kszhu,można stwierdzić,że 18cm przepuszcza mniej ciepła niż 24 czy 30cm.Chyba,że wynik pomiaru temp. jest przekłamany przez GWC pod budynkiem,które oboje mają.Przydała by się temp. pod izolacją 30cm bez GWC.
    Wcześniej pisałem, że temp. w gruncie nie różni się praktycznie od siebie pod częściami gdzie jest GWC i 36 cm styro i bez GWC gdzie jest 24 cm styro.
    i Nydar, proszę Cię ... bo ktoś naprawdę pomyśli na podstawie powyższego Twojego postu, że 30 cm styro przepuszcza więcej ciepła niż 18 cm i jeszcze stwierdzi, że to moje wnioski, a ja się do nich nie przyznaję i nie przyznam bo one nie moje - ja mam inne .


    A wracając do prundu to wierzę, że swój przełącznik kiedyś wykorzystam .


    Pozdrawiam
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  3. #1903
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Panowie skoro robicie założenia dla domu ,to przyjmujecie jakieś cyfry ,wzory do policzenia .Skoro twierdzicie,że są nieprawdziwe to pewnie racji nie mam.Jeżeli są prawdziwe wasze temp. i wzory,to przy 18cm.jest mniejszy przepływ energii niż przy 30cm.

  4. #1904
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Też tam byłem przywołany i też nie podzielam tych wniosków



    Ja przełącznika nie mam bo zainstalować go jak będzie potrzebny to najmniejszy problem. Tylko vqrvia mnie to, że w jednej UE za zach granicą ludzie mają użytek z PV a u nas cały czas tylko bełkot i żadnych konkretów:/
    Hm, czy to nie problem, nie wiem elektrykiem nie jestem, jednak trochę w szafce trza będzie pogrzebać.

    A co do PV, to wiadomo, że u nas mieli teraz coś wprowadzić, jednak został po tym tylko zapach ... i wprowadzili jakiś smród trójpak czy jakoś tak, który gówno daje z tego co zasłyszałem, jednak może ktoś coś więcej wie bo w tym nie siedzę.


    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Panowie skoro robicie założenia dla domu ,to przyjmujecie jakieś cyfry ,wzory do policzenia .Skoro twierdzicie,że są nieprawdziwe to pewnie racji nie mam.Jeżeli są prawdziwe wasze temp. i wzory,to przy 18cm.jest mniejszy przepływ energii niż przy 30cm.

    Proszę ..., ja tylko proszę abyś mnie nie przekonywał , ja Ciebie nie chcę przekonywać i dyskutować o tym. Oczywiście o innych tematach - sensowności magazynowania itp. jak najbardziej .

    Pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  5. #1905

    Domyślnie

    j-j rozważałeś przydomową elektrownię wiatrową?

  6. #1906
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    No tak . Sensu nie ma przekonywanie w tym zakresie. Nie ma tez sensu dyskutować o akumulacji w gruncie,bo taka która by była wykorzystywalna nie istnieje.Mówię o prostej akumulacji bez dodatkowych kosztów na izolację czy materiały zmienno fazowe.Można grzać pod domem ,ale więcej z tego pożytku jak wyższa temp.będzie. wyższa temp. mniejsze straty i tyle. Jaka kolwiek ingerencja w postaci odbierania energii z tego obszaru będzie absurdem.

  7. #1907

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Przy naszych wiatrach? Opłaci się tylko hand-made i to praktycznie od zera z nawijaniem tysięcy zwojów drutu włącznie.
    Też tak kilka lat wstecz myślałem o rekuperacji.

  8. #1908

    Domyślnie

    Ten post zasługuję na ramkę

  9. #1909
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Masz w pełni rację. To jest ostrzeżenie przed absurdami i demagogią dla przyszłych inwestorów.
    Policz czy się mylę.

  10. #1910

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Masz w pełni rację. To jest ostrzeżenie przed absurdami i demagogią dla przyszłych inwestorów.
    Policz czy się mylę.
    Nie muszę, ja to wiem.

  11. #1911
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Nie muszę, ja to wiem.
    No to jesteś drugi co wie. Pierwszy i nie dościgniony wzór to TB. Ty jesteś nr.2.co nie musi liczyć bo wie.

  12. #1912

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    No to jesteś drugi co wie. Pierwszy i nie dościgniony wzór to TB. Ty jesteś nr.2.co nie musi liczyć bo wie.
    Po prostu myślę logicznie.

  13. #1913
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytując klasyka. Gra gitara czy cóś.
    Dobrej nocy.

  14. #1914
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Kiedy żad-eś rad to gra gitara!

  15. #1915
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Grzeje j-j latem grunt dzięki GWC, ja też.
    A absurdalne to ma jak dla mnie rachunki za ogrzewanie i nie wiem jak byś się nie spinał to są i pozostaną one NISKIE!
    a ja myślę, że skoro - jak twierdzicie - GWC pod domem zimą nie wychładza, to i nie grzeje - no bo niby jak?

  16. #1916
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    a ja myślę, że skoro - jak twierdzicie - GWC pod domem zimą nie wychładza, to i nie grzeje - no bo niby jak?
    jj twierdzi że wychładza
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  17. #1917
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Skończ.

  18. #1918
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    a ja myślę, że skoro - jak twierdzicie - GWC pod domem zimą nie wychładza, to i nie grzeje - no bo niby jak?
    Do bólu prawdziwe spostrzeżenie.I jakie prawdziwe.

  19. #1919
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Nie wiem co Wy bierzecie ale ja tego nie chcę.
    Robicie bajzel z teorii, bajzel podpierany niedopowiedzeniami, wnioskami na podstawie skrótowych opisów tylko po to aby coś sobie udowadniać - tak ja to odbieram z boku.

    Powtórzę ze swojej strony:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6363536

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6361707

    i dajcie spokój z udowadnianiem czegokolwiek bo nikt z nas zdania nie zmieni, a powoduje to tylko kłótnie.
    Niczemu to nie służy, a już na pewno merytorycznej dyskusji.

    Pozdrawiam
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  20. #1920

    Domyślnie

    jeśli chodzi o dotacje do pomp ciepła, paneli pv, solarów, to ostatnio twierdzono, że ustawa wejdzie w życie najpóźniej w czerwcu. 10-20% w formie kredytu na preferencyjnych warunkach.

Strona 96 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony