dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    endross

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    3

    Domyślnie problem z domkiem letniskowym na ośrodku wypoczynkomym

    witam.mam domek letniskowy o powierzchni 21mkw znajdujący się na ośrodku wypoczynkowym dzierżawionym od lasów.chciałbym dobudować do niego taras(nie na fundamencie) o wym.4.20x1.50 oraz pomieszczenie gospodarcze o wym 2.5x3.0 również nie na fundamencie,dodam iż ośrodek nie leży w mieście a nad jeziorem wojnowskim-Wojnowo kolo Zielonej Góry (na wsi). wstępna decyzję od lasów dostałem taką iż wyrażaja zgodę na modernizację domków ale chcą aby wniosek uzupełnić o projekt budowlany i inne cuda na kiju...dodam że domek ten również nie jest na fundamencie i ma ponad 40 lat W związku z całą ta sprawą mam mętlik czy muszę mieć pozwolenie na dobudowanie tego tarasu i pomieszczenia gospodarczego np.na wędki itp?całość wyniosła by 34mkw, razem z domkiem.czy muszę mieć na to projekt budowlany???i co właściwie muszę?a może raczej czego nie muszę?dziekuję

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Jeśli właściciel terenu, na którym chcesz coś postawić ma takie wymagania to chyba trudno będzie to obejść. Ja bym się cieszył, że nie odpowiedział od razu odmownie.
    A może im chodzi tylko o taki pseudo-projekt. Może chcą mieć podkładkę do decyzji i zależy im tylko na ogólnym projekcie, z którego wyniknie jak ta działka będzie wyglądała po rozbudowie?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    endross

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam.no tak, ale co z prawem budowlanym?czy nadal obowiązuje 25mkw w mieście i 35mkw poza miastem?gdzie podobno nie potrzeba tych wszystkich formalności a żekomo wystarczy sam fakt, zgłoszenia?...a ja właśnie miałbym w sumie 34mkw

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał endross
    witam.no tak, ale co z prawem budowlanym?czy nadal obowiązuje 25mkw w mieście i 35mkw poza miastem?gdzie podobno nie potrzeba tych wszystkich formalności a żekomo wystarczy sam fakt, zgłoszenia?...a ja właśnie miałbym w sumie 34mkw

    Właściciel terenu chce projekt i inne cuda na kiju. Projekt jest dla mnie jasną sprawą (pozostaje kwestja w jakiej formie). Ważne co to są te cuda na kiju.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    endross

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    a więc.wniosek należy uzupełnić o projekt budowlany oraz wszelkie prace wykonywane muszą być zgodne z prawem budowlanym i posiadać muszą wszelką niezbędną dokumentację wymaganym prawem budowlanym a także projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.Cytowałem z listu I tutaj zaczynają się schodki chcę postawić to na posesji którą od lat ośrodek ten dzierżawimy od lasów państwowych w Zielonej Górze
    .nadleśnictwo wstępnie wyraża zgodę ale wymaga wszystkich formalności...Wracając do sedna.Postawienie malutkiego tarasu oraz zwykłej przybudówki(również małej)rozbija się na pniu jeżeli na tak znikome rzeczy trzeba mieć projekty,a co za tym idzie opłacić architekta etc...Nie wiem czy gra jest warta świeczki,bo zaraz okaże się,iż zwykła poprawa wyglądu domku zbije na panewce bo droższe okaże się załatwienie doku
    mentacji, na przysłowiowe wstawienie drzwi do lasu.Dlatego też,jeżeli mieszczę się w 34mkw czy pomimo tego muszę mieć te wszystkie dokumenty,projekty etc???czy wystarczy sama informacja dla nadleśnictwa iż w danym miejscu nie ma drzew i chciałbym zacząć modernizację?dziękuję za odpowiedż

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wczytuj się za bardzo w list tylko jedź do lasów państwowych i wypytaj się o co im chodzi. Jako dzierżawca musisz mieć zgodę właściciela na wykonywanie prac budowlanych, którą przedstawiasz w gminie podczas zgłaszania zamiaru wykonywania robót budowlanych. Oczywiście gmina może zażądać uzupełnienia zgłoszenia o projekt budowlany lub inne papiery, jakie? napiszą ci w piśmiewzywającym do uzupełnienia wniosku.
    W lasach państwowych ktoś jest chyba nadgorliwy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony