dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 120 z 214
Pokaż wyniki od 2.381 do 2.400 z 4264
  1. #2381

    Domyślnie

    kolejne pytanie jak rozwiazaliście problem szerokiego okna na tarasie gdy macie nad nim rolete ? żeby było stabilne RKS INTERGO wycowane nadproże i pozostałe okna .

    Dzieki

  2. #2382
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kloczkowski84

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    149

    Domyślnie

    Hejka, jakie polecacie okna? ja jestem najbliżej wyboru Veka Alphaline - Ergono, są to 3 szybowe okna. Czy ma ktoś z Was coś takiego (proszę o opinie), może coś polecicie?
    Pozdrawiam

  3. #2383
    Puri
    Guest
    Puri

    Domyślnie

    Cytat Napisał kloczkowski84 Zobacz post
    Hejka, jakie polecacie okna? ja jestem najbliżej wyboru Veka Alphaline - Ergono, są to 3 szybowe okna. Czy ma ktoś z Was coś takiego (proszę o opinie), może coś polecicie?
    Pozdrawiam
    My mamy te okna i jestesmy zadowoleni...

    https://www.dropbox.com/sh/xoftvhdt55o1ycr/9PhDC0eAVK

  4. #2384
    Puri
    Guest
    Puri

    Okno roleta mocowanie dodatkowe z34

    Cytat Napisał epterode Zobacz post
    kolejne pytanie jak rozwiazaliście problem szerokiego okna na tarasie gdy macie nad nim rolete ? żeby było stabilne RKS INTERGO wycowane nadproże i pozostałe okna .

    Dzieki
    Musieli zamatowac dodatkowe blaszane wzmocnienia od srodka i z zewnatrz rolety poniewaz okno jest u gory mocowane do rolety a roleta do sciany.
    Okno srodkowe jest przesuwane i podczas ruchu wszystko sie ruszalo bez wzmocnienia.... ale teraz jest OK

    PS: Okna sa 3-szybowe wiec waga takiego elementu jest naprawde ogromna

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013_11_09_83.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	244009

  5. #2385
    Puri
    Guest
    Puri

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pigmey Zobacz post
    titka, na kiedy planujecie tynki wewnętrzne i czy macie może policzony ich metraż?
    Czy jest jakiś konkretny powód, dla którego użyliście tych plastikowych prostych rurek zamiast powszechnie używanych PEX'ów?
    @ Pigmey: Tu na forum jest wyszukiwarka "Przeszukaj temat" i jak tam wpiszesz slowo TYNKI to dostaniesz wszystkie odpowiedzi ktore JUZ BYLY omawiane na ten temat.... polecam.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ki#post6135342

  6. #2386

    Domyślnie

    @up:
    Ok, dzięki wielkie...
    Tyle, że mnie interesuje powierzchnia jaka jest szacowana w tej konkretnej modyfikacji projektu, której dokonała titka.
    Ale z drugiej strony, jeśli przyjmę 450m2, które u Ciebie Puri wyszły to będzie to raczej bezpieczna liczba gdyż Ty masz większy garaż - czyż nie?

  7. #2387
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    titka

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pigmey Zobacz post
    titka, na kiedy planujecie tynki wewnętrzne i czy macie może policzony ich metraż?
    Czy jest jakiś konkretny powód, dla którego użyliście tych plastikowych prostych rurek zamiast powszechnie używanych PEX'ów?
    Tynki - połowa marca, może się załapiecie
    Co do metrażu to mamy 340 m2 - bez kotłowni, łazienki górnej i garderób oraz ściany w holu od komina (będzie g/k)
    Parę dni przerwy, ogrzewanie i wylewki.
    Wodę mamy w zwykłych plastikach a centralne w alupexach tak to sobie wymyśliliśmy.

  8. #2388
    kris_1985
    Guest
    kris_1985

    Domyślnie

    witam mam pytanie odnośnie przyłacza wody jak to u Was wyglądało cenowo i odległościowo?gdzie macie licznik?
    ja mam rurociąg z wodą przy samej działce, do domu w linii prostej będzie 6m czy muszę budowąć studzienkę wodomierzową?moim zdaniem to zbędny koszt i chciał bym go umieścić w kotłowni
    ps.
    jakie macie tarasy za waszymi zetkami?myślałem o lanym klasycznym ale ponoć to straszne mostki termiczne i lepiej i taniej wykonać ziemny?

    pytam bo mój kandydat na wykonawce namieszał mi w głowie z tymi dwiema sprawami

  9. #2389
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kloczkowski84

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    149

    Domyślnie

    Hejka, na co macie ogrzewanie, jaki rodzaj pieca?co polecacie? ile Was wyniósł np. miesiąc grzewczy? czekam na informacje bo stoimy przed tym dylematem i nie bardzo wiemy co wybrać. Pozdrawiam i czekam na info.
    PS. Okna już zamówione takie jak wcześniej pisałem czyli podobne jak ma Puri chyba podobne

  10. #2390
    kris_1985
    Guest
    kris_1985

    Domyślnie

    Cytat Napisał kloczkowski84 Zobacz post
    Hejka, na co macie ogrzewanie, jaki rodzaj pieca?co polecacie? ile Was wyniósł np. miesiąc grzewczy? czekam na informacje bo stoimy przed tym dylematem i nie bardzo wiemy co wybrać. Pozdrawiam i czekam na info.
    PS. Okna już zamówione takie jak wcześniej pisałem czyli podobne jak ma Puri chyba podobne

    pochwalili byście się postępami na zdjęciach

  11. #2391
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kloczkowski84

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    149

    Domyślnie

    no musimy wrzucić, ale nie ma za bardzo kiedy

  12. #2392
    kris_1985
    Guest
    kris_1985

    Domyślnie

    Cytat Napisał kloczkowski84 Zobacz post
    no musimy wrzucić, ale nie ma za bardzo kiedy
    to czekamy z niecierpliwością

  13. #2393

    Domyślnie

    Cytat Napisał kloczkowski84 Zobacz post
    Hejka, na co macie ogrzewanie, jaki rodzaj pieca?co polecacie? ile Was wyniósł np. miesiąc grzewczy? czekam na informacje bo stoimy przed tym dylematem i nie bardzo wiemy co wybrać. Pozdrawiam i czekam na info.
    PS. Okna już zamówione takie jak wcześniej pisałem czyli podobne jak ma Puri chyba podobne
    Tutaj warto przemyśleć decyzję i nie działać pochopnie.Internet to potęga która trzeba wykorzystywać .Polecam tematy na forum muratora w dziale ogrzewanie.
    http://forum.muratordom.pl/forumdisp...?68-Ogrzewanie
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 22-02-2014 o 14:18

  14. #2394

    Domyślnie

    Cytat Napisał kloczkowski84 Zobacz post
    Hejka, na co macie ogrzewanie, jaki rodzaj pieca?co polecacie? ile Was wyniósł np. miesiąc grzewczy? czekam na informacje bo stoimy przed tym dylematem i nie bardzo wiemy co wybrać. Pozdrawiam i czekam na info.
    witam

    mam piec na miał i resztę, piec eNki 1.8kw , wszędzie podłogówka + 6 grzejników palę drewnem i jak są mrozy to węglem - koszt roczny 700 zł

    pozdrawiam

  15. #2395

    Domyślnie

    W dobrze ocieplonym domku max potrzebne 5kw w największe mrozy i tutaj jest pytanie: potrzebny piec na węgiel czy lepiej iść w inne źródła energii?
    A przy zastosowaniu Podlogowki mamy szeroki wybór możliwości i wygody późniejszej eksploatacji.Nie bójcie się montować podlogowki bo to inwestycja w przyszlosc która pozwoli później wybierać.
    Polecam pogrzebać w tematach na forum nim się decyzję podejmie .
    U mnie max tej zimy potrzeba było 4kw a nikt takich pieców nie robi!
    Link do pieca -https://esterownik.pl/sterownik/2498

    Murator prowadzi bezpłatną akcję skorzystajcie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...zewczej-w-domu
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 23-02-2014 o 17:32 Powód: link

  16. #2396
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar M^2
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    powiat chrzanowski
    Posty
    60

    Domyślnie

    Witam ponownie wszystkich forumowiczów,

    Chciałem na wstępie podziękować swirkowi100 za założenie tego tematu, Delphion1 za możliwość obejrzenia domku na żywo oraz wszystkim udzielającym się na tym wątku. Wszystkie te cenne informacje przekonały nas do tego projektu Dokonaliśmy jak chyba każdy kilku zmian i aktualnie jesteśmy na etapie skończonych fundamentów tzn nareszcie wyszliśmy z ziemi (gliny ). Teraz czekamy na wiosnę a w międzyczasie analizujemy w głowie kolejne etapy budowy i związku z tym chciałem Was zapytać czy ktoś robił wentylacje mechaniczną? Planuje takową zrobić tylko nie wiem do końca gdzie ją wcisnąć.

    Pozdrawiam

  17. #2397
    Puri
    Guest
    Puri

    Domyślnie Tynki

    Cytat Napisał Pigmey Zobacz post
    @up:
    Ok, dzięki wielkie...
    Tyle, że mnie interesuje powierzchnia jaka jest szacowana w tej konkretnej modyfikacji projektu, której dokonała titka.
    Ale z drugiej strony, jeśli przyjmę 450m2, które u Ciebie Puri wyszły to będzie to raczej bezpieczna liczba gdyż Ty masz większy garaż - czyż nie?
    Z tego co pamietam to te 450 skladaja sie z:

    EG: wszystkie sciany na dole + schody (boki spod itd) - bez trzech sufitow (przedpokoj, lazienka i pom. gospodarcze) poniewaz te beda podwieszane
    Pietro: wszystkie sciany (sciany kolankowe na 1,2m) bez sofiwtow poniewaz te beda podwieszane
    Garaz: sciany i sufit

    PS: okna/otwory do 3 m2 nie odlicza się jeśli sie je obrabia. Pomiar byl robiony laserowo i wyszlo dokladnie 422m2

  18. #2398

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    .Nie bójcie się montować podlogowki bo to inwestycja w przyszlosc która pozwoli później wybierać.
    witam

    osoba która wymyśliła podłogówkę powinna dostań nobla

  19. #2399
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kloczkowski84

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    149

    Domyślnie

    Zdjęcia zmodyfikowanej Z34
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	244845Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	244846Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG00142-20131004-1653.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	244847Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG00174-20131010-1630.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	244848Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG00135-20131002-1642.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	244849
    Przegląd zdjęć od samego początku do teraz, domek został lekko poszerzony i wydłużony. Jak tylko będę miał zdjęcia środka to wrzucę na forum.

  20. #2400
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kloczkowski84

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    149

    Domyślnie

    cd...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG00182-20131022-1656.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	244850Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG00183-20131022-1657.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	244851Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG00185-20131024-1706.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	244852Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG00186-20131024-1707.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	244853Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG00199-20131029-1636.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	244854

Strona 120 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony