dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 188
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4264

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie projekt Z34 pracownia STUDIO Z500

    Witam wszystkich Zetowcow
    Jestem prawie na 100 % zdecydowana na budowe tego domku.
    Zapraszam wszystkich budujących jak i tych którzy wybudowali swój wymarzony domek wg tego projektu do dyskusji.
    Dzielcie się doświadczeniami. I zdjęciami

    link do projektu http://www.z500.pl/projekt/z34.html

  2. #2

    Domyślnie Re: Z34- budujacych zapraszam :))

    Cytat Napisał fruziaczek
    Witam wszystkich Zetowcow
    Jestem prawie na 100 % zdecydowana na budowe tego domku.
    Zapraszam wszystkich budujących jak i tych którzy wybudowali swój wymarzony domek wg tego projektu do dyskusji.
    Dzielcie się doświadczeniami. I zdjęciami
    witam

    się nie zastanawiać kupować i budować

    pozdrawiam irek

  3. #3

    Domyślnie

    No dziękować za rade

    Jak dla mnie domek szyty na miarę ale jest jedno ale: nie pasuje mi usytuowanie kominka. Wolałabym żeby był w miejscu kolo schodów tzn.plecami do schodów zakładając ze będzie tam ścianka. I zastanawiam się czy byłaby taka możliwość.Trzeba by było spytać się w Z500

    Irek, ze względu na to ze jesteś już dość mocno zaawansowany w budowie do Ciebie kieruje to pytanie: myślisz ze tak postawiony kominek nie ''zagraci'' salonu? Twoim zdaniem jak by to było ze strony praktycznej?

    A wogole jakbyś mógł wrzucić parę fotek z wnętrza to bym była bardzo wdzięczna.I pochwal się tymi pięknymi schodami

    Pozdrawiam
    Ola

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał fruziaczek
    No dziękować za rade

    Jak dla mnie domek szyty na miarę ale jest jedno ale: nie pasuje mi usytuowanie kominka. Wolałabym żeby był w miejscu kolo schodów tzn.plecami do schodów zakładając ze będzie tam ścianka. I zastanawiam się czy byłaby taka możliwość.Trzeba by było spytać się w Z500

    Irek, ze względu na to ze jesteś już dość mocno zaawansowany w budowie do Ciebie kieruje to pytanie: myślisz ze tak postawiony kominek nie ''zagraci'' salonu? Twoim zdaniem jak by to było ze strony praktycznej?

    A wogole jakbyś mógł wrzucić parę fotek z wnętrza to bym była bardzo wdzięczna.I pochwal się tymi pięknymi schodami

    Pozdrawiam
    Ola
    - co do kominka to dało by sie go usytuować plecami do słupa tylko zmniejsza się nam salon i to sporo (osobiście zrezygnowałem z kominka )
    - praktycznie drewno kominkowe w salonie = pająki i bród czy ten kominek jest aż tak potrzebny ? cenowo to jakieś łącznie 12.000

    - co do schodów to wyszły z spoczynkiem są wygodne do chodzenia i piękne zarazem








    brak jeszcze desek na podciągu w kolorze schodów

    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    w małym skrócie 5 miesięcy budowy

























    [/img]http://images40.fotosik.pl/213/ab8fd06ba7e2f1c5med.jpg[img]





    pozdrawiam

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar L.Rafał
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100 Zobacz post
    w małym skrócie 5 miesięcy budowy







    pozdrawiam
    Witam. Też zamierzamy budować Z34 z małymi zmianami. Na początek pytanko: swirek100 widzę że nie masz wykonanych słupów w ścianie kolanowej, co pozwoliło na zrezygnowanie z ich wykonania?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał L.Rafał Zobacz post
    Witam. Też zamierzamy budować Z34 z małymi zmianami. Na początek pytanko: swirek100 widzę że nie masz wykonanych słupów w ścianie kolanowej, co pozwoliło na zrezygnowanie z ich wykonania?
    witam

    nie mam słupów w ścianie kolankowej bo są nie potrzebne mam dwa wieńce



    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez swirek100 ; 19-02-2011 o 17:44

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar L.Rafał
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100 Zobacz post
    witam

    nie mam słupów w ścianie kolankowej bo są nie potrzebne mam dwa wieńce



    pozdrawiam
    Dzięki za informację. Mogę jeszcze prosić o uzasadnienie takiego rozwiązania?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał L.Rafał Zobacz post
    Dzięki za informację. Mogę jeszcze prosić o uzasadnienie takiego rozwiązania?
    stosując dwa wieńce nie trzeba budować słupów w ściance kolankowej, wychodzi to szybciej i taniej.

    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Hej Hej

    Domek wygląda ślicznie. Widze ze zlikwidowałeś podcień z przodu i jego w miejscu jest daszek. Tez tak chce zrobić.

    Schody piękne. Ja chciałam robić kręcone ale ze względu na dziecko- małe- muszę zrobić tez coś na wzór Twoich. A jakie to drewno?

    Co do kominka- musi być - nie wyobrażam sobie domku bez kominka. Uwielbiam gapić się w płomienie w zimowe szare dni. Także kominek zostaje.
    Dom przeznaczony jest dla dwóch osób w tym jeden mały bąbel wiec wydaje mi się ze salon o takiej powierzchni nawet zmniejszony o ta powierzchnie kominka będzie wystarczający.

    A właśnie: powiedz mi jakie ogrzewanie zastosowałeś? Tak małe pomieszczenie gospodarcze nie przeszkadza?

    Wybacz ze zasypuje tak pytaniami ale póki co w tym temacie jesteśmy tylko my wiec nie mam wyjścia . Szkoda ze inni budujący z34 nie dołączą do tematu. A może jednak? Zapraszamy

    Ja planuje budować w technologii szkieletowej i dostałam już jedna wycenę za SSO. Wychodzi kolo 80 tys. Duzo czy jest ok?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał fruziaczek
    Hej Hej

    Domek wygląda ślicznie. Widze ze zlikwidowałeś podcień z przodu i jego w miejscu jest daszek. Tez tak chce zrobić.

    Schody piękne. Ja chciałam robić kręcone ale ze względu na dziecko- małe- muszę zrobić tez coś na wzór Twoich. A jakie to drewno?

    Co do kominka- musi być - nie wyobrażam sobie domku bez kominka. Uwielbiam gapić się w płomienie w zimowe szare dni. Także kominek zostaje.
    Dom przeznaczony jest dla dwóch osób w tym jeden mały bąbel wiec wydaje mi się ze salon o takiej powierzchni nawet zmniejszony o ta powierzchnie kominka będzie wystarczający.

    A właśnie: powiedz mi jakie ogrzewanie zastosowałeś? Tak małe pomieszczenie gospodarcze nie przeszkadza?

    Wybacz ze zasypuje tak pytaniami ale póki co w tym temacie jesteśmy tylko my wiec nie mam wyjścia . Szkoda ze inni budujący z34 nie dołączą do tematu. A może jednak? Zapraszamy

    Ja planuje budować w technologii szkieletowej i dostałam już jedna wycenę za SSO. Wychodzi kolo 80 tys. Duzo czy jest ok?

    witam

    - podcień to jak dla mnie zabieranie sobie miejsca z daszkiem wygląda ładniej
    - co do schodów to lepiej się chodzi po schodach z spoczynkiem a drewno to buk
    - co do kominka (tak teraz pomyślałem że można kominek postawić na przeciwko kanapy z rysunku z projektu)
    - co do pomieszczenie gospodarczego to zmieniłem ustawienie komina i wejście do kotłowni mam z ganku - mam zwykły piec na wszystko a podłączone do niego grzejniki i ogrzewanie podłogowe
    - co do technologi szkieletowej to cen nie znam

    pozdrawiam i czekam na kolejne pytania

  12. #12

    Domyślnie szkielet

    w pomorskim objeździłem wiele firm i prawie wszyscy chcieli 80 000 za SSO w szkielecie więc wygląda to na standard

    ja kombinuję samemu szkieleta postawić bo w tych 80 000 to zdecydowana większość tej kwoty nie jest kosztem materiału

  13. #13

    Domyślnie

    jeszcze wracając do szkieleta część firm chce wcisnąć deski na poszycie zamiast osb (to te firmy które posiadają też i tartak) - a to raczej kiepski pomysł jest

    ja zdecydowanie bardzo zdecydowany na szkielet

  14. #14

    Domyślnie Re: szkielet

    Cytat Napisał bogdanmilewczyk
    w pomorskim objeździłem wiele firm i prawie wszyscy chcieli 80 000 za SSO w szkielecie więc wygląda to na standard

    ja kąbinuję samemu szkieleta postawić bo w tych 80 000 to zdecydowana większość tej kwoty nie jest kosztem materiału

    hmmm

    ja na murowany wydałem :

    - ławy beton 3700
    - stal 700
    - bloczki fundamentowe 2800
    - suporeksy 7500
    - strop żelbetowy 5000
    - wieniec x2 - 3000
    - więźba 4000
    - dachówka ceramiczna z rynnami 11000
    - komin 3000
    - robocizna 26000

    łącznie stan SSO 66.700 zł



  15. #15

    Domyślnie Re: szkielet

    Cytat Napisał swirek100
    ja na murowany wydałem :

    - ławy beton 3700
    - stal 700
    - bloczki fundamentowe 2800
    - suporeksy 7500
    - strop żelbetowy 5000
    - wieniec x2 - 3000
    - więźba 4000
    - dachówka ceramiczna z rynnami 11000
    - komin 3000
    - robocizna 26000

    łącznie stan SSO 66.700 zł


    no to mnie Irek trochę podłamałeś. Jestem bardzo mocno za szkieletem i nie sądziłam ze będzie taniej ale żeby aż tyle drożej?? A może w zachodniopomorskim są inne ceny i tutaj za SSO w technologi murowanej byłaby podobna cena?

    Niestety u mnie nie wchodzi w grę metoda gospodarcza ( baba sama się na budowę porywa ) no i muszę szukać wykonawców. Jeżeli tak się ceny maja to się muszę ostro zastanowić nad tym szkieletem...

  16. #16

    Domyślnie Re: szkielet

    Cytat Napisał fruziaczek
    Cytat Napisał swirek100


    łącznie stan SSO 66.700 zł


    no to mnie Irek trochę podłamałeś. Jestem bardzo mocno za szkieletem i nie sądziłam ze będzie taniej ale żeby aż tyle drożej?? A może w zachodniopomorskim są inne ceny i tutaj za SSO w technologi murowanej byłaby podobna cena?

    Niestety u mnie nie wchodzi w grę metoda gospodarcza ( baba sama się na budowę porywa ) no i muszę szukać wykonawców. Jeżeli tak się ceny maja to się muszę ostro zastanowić nad tym szkieletem...
    za SSO dałem 66.700 nie tykając palcem po a zamawianiem materiału
    - mam dom murowany na lata (jako strażak gasiłem kilka szkieletów i kilka murowanych z tym że w murowanych ludzie po remoncie zamieszkiwali z powrotem a szkieletu się nie da uratować )
    - za szkieletem przemawiają koszt ogrzewania domu
    - Ola - ceny czy w Lubuskim czy w Zachodniopomorskim są takie same (za kilka dni/tygodni ruszy w Szczecinie budowa z34 w technologi murowanej)

    pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Sorry, że trochę zejdę z tematu, ale właśnie zamówiłem projekt domu Z10 Studio Z500.
    http://z500.pl/projekt/z10.html
    Z racji, iż jestem początkującym budowniczym chciałbym poznać Waszą opinię na jego temat? Rozmawiałem z kilkoma magicznymi majstrami, którzy zgodnie twierdzą, że "Panie my to wszystko wybudujemy"
    Zatem proszę podeślijcie Wasze uwagi jako doświadczonych u zaprawionych w boju
    Z góry serdecznie dziękuję

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał emarcins
    Witam wszystkich
    Sorry, że trochę zejdę z tematu, ale właśnie zamówiłem projekt domu Z10 Studio Z500.
    http://z500.pl/projekt/z10.html
    Z racji, iż jestem początkującym budowniczym chciałbym poznać Waszą opinię na jego temat? Rozmawiałem z kilkoma magicznymi majstrami, którzy zgodnie twierdzą, że "Panie my to wszystko wybudujemy"
    Zatem proszę podeślijcie Wasze uwagi jako doświadczonych u zaprawionych w boju
    Z góry serdecznie dziękuję
    http://z500.pl/projekt/z10/opinie.html

    tani domek to to nie będzie

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał emarcins
    Witam wszystkich
    Sorry, że trochę zejdę z tematu, ale właśnie zamówiłem projekt domu Z10 Studio Z500.
    http://z500.pl/projekt/z10.html
    Z racji, iż jestem początkującym budowniczym chciałbym poznać Waszą opinię na jego temat? Rozmawiałem z kilkoma magicznymi majstrami, którzy zgodnie twierdzą, że "Panie my to wszystko wybudujemy"
    Zatem proszę podeślijcie Wasze uwagi jako doświadczonych u zaprawionych w boju
    Z góry serdecznie dziękuję
    Proponuje tutaj http://forum.muratordom.pl/projekt-d...00,t154559.htm popytać. Beda chyba mieli większe pojecie.
    Ja ze względu na koszta od początku szukania projektu odrzuciłam dachy czterospadowe. Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Ja ze względu na koszta od początku szukania projektu odrzuciłam dachy czterospadowe. Pozdrawiam
    to dokładnie tak jak my - dom z poddaszem i dach 2 spadowy tanio szybko prosto

Strona 1 z 188

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony