dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 201 z 214
Pokaż wyniki od 4.001 do 4.020 z 4264
  1. #4001
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anika001

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    67

    Domyślnie

    Życzę Wam ,aby przygoda z budową była przyjemnością, aby domki szybko rosły i jeszcze szybciej zostały ukończone.

  2. #4002

    Domyślnie

    Cytat Napisał odolecki Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie stropu teriwa. Mój budowlaniec twierdzi że w stropie na wysokości słupa trzeba zrobić w poprzek podciąg gdyz nad salonem rozpietosc belek jest zbyt duza bo ponad 5 m. Czy ktos z Was wzmacniał teriwe? Może macie zdjecie położonej teriwy przed zalaniem?
    Budowlaniec ma rację.
    A na projekcie jak jest? Przecież ten słup nie stoi tam dla ozdoby tylko właśnie podpiera podciąg
    Jeśli chcesz uniknąć robienia podciągu i słupa to można tego dokonać poprzez wykonanie stropu monolitycznego - przy umiejętnym zaprojektowaniu zbrojenia jest to wykonalne.
    Ale tym musi zająć się projektant no i wiąże się to ze zmianami w projekcie - to istotnymi!

    No chyba że w poprzek rozumiesz jako prostopadle do ściany szczytowej... Wtedy po prostu zmień budowlańca bo jeśli nie zauważył, że belki można ułożyć prostopadle do szczytu to po prostu jest głupi... Poza tym sposób ułożenia stropu również powinien być w projekcie...

  3. #4003
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzysztof.b

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Glinojeck
    Kod pocztowy
    06-450
    Posty
    6

    Domyślnie Ocieplenie poddasza

    Cytat Napisał Pigmey Zobacz post
    Co do regipsów przed tynkami i posadzkami to również podzielam opinię, że to głupota bo wilgoci wtedy w domu co niemiara...
    U siebie najpierw zrobiłem posadzki, a później dopiero tynki. Dlaczego? A no dlatego, że:
    - jak masz posadzki to tynkarze nie potykają się o rurki wodne i kable
    - odchodzi 20cm powierzchni do tynkowania , niby niewiele ale jak się policzy to wychodzi z tego całkiem sporo metrów
    - tynkarze bardziej dbają o porządek, jak jest tylko chudziak to nie chce im się dokładnie sprzątać, równiutka posadzkę przykryli u mnie foliami
    Jeśli chodzi o wełnę to dałem Ursa Gold 18cm między krokwie i później kolejne 10cm w poprzek na krokwie (pod stelaż). Na to folia paroizolacyjna Tytan (zwykła żółta) no i regips na końcu.
    A jakiej wysokości miałeś krokiwie 18 cm czy 20cm, jeżeli 18 tzn że nie zostawiałeś nic na wentylacje?

  4. #4004

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof.b Zobacz post
    A jakiej wysokości miałeś krokiwie 18 cm czy 20cm, jeżeli 18 tzn że nie zostawiałeś nic na wentylacje?
    Krokwie na 18cm i nie zostawiałem nic na wentylację. Tyle, że ja nie robiłem pełnego deskowania tylko dawałem membranę z wyższej półki (jakiś wysoki model Dorkena). W takim przypadku nie ma potrzeby robienia szczeliny.

  5. #4005
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Iwona_12

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-224
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam Wszystkich.
    Ja tez bede budowała ten domek w pomorskim w wersji szkieletowej. Mam do was pytanie. Mozecie polecic jakas firme ktora zrobi mi schody do naszego domku? Dobrze by bylo zeby byla z pomorskiego.

  6. #4006
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bratciszek

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-303
    Posty
    72

    Domyślnie

    jak wkleic zdjecia , bo coś nie wychodzi

  7. #4007
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marimer

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    58-105
    Posty
    3

    Domyślnie

    Aby wkleić zdjęcia należy je wcześniej umieścić na stronie fotosik.pl a następnie skopiować linka z plikiem do naszego forum Z34. Proszę zobaczyć na stronę 11 forum gdzie kolega Świrek dokładnie opisał sposób dodania zdjęć.Pozdrawiam wszystkich budujących.

  8. #4008

  9. #4009
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bratciszek

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-303
    Posty
    72

    Domyślnie

    20170316_155717.jpg
    bloczki fundamentowe
    nie wiem jak sie wkleja zeby wyszło odrazu zdjecie a nie link
    pozdrawiwm budujacych

  10. #4010

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratciszek Zobacz post
    20170316_155717.jpg
    bloczki fundamentowe
    nie wiem jak sie wkleja zeby wyszło odrazu zdjecie a nie link
    pozdrawiwm budujacych
    Pod spodem masz dodaj zdjęcie i potem zdjęcie z komutera wybierasz . Rozmiar zdjęcia chyba 1 mega max i tyle.Zrób gorszej jakości l rozdzielczosci lub przerób w dowolnym programie może być nawet point.
    Witam kolejnych zetkowiczów
    Budujemy i się chwalimy ,chętnie popatrzę i sobie poprzypominam.
    Mniej siedzę na forum ale czytam uważnie i sie pochwalę,że już bedzie 4 latka jak mieszkamy a z Wami ponad 5 lat na forum

    Teraz ogródek się robi ,jak wszystko pokwitnie to coś tam wkleję
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 20-03-2017 o 10:29

  11. #4011
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bratciszek

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-303
    Posty
    72

    Domyślnie

    mam pytanie do Pigmey-ja co sądzisz o pustakach z kozłowic cerpol ? bo też takie mam zamiar wziąć, czy yły w miare proste? czy robotnicy może na coś się uskarżali? dzięki za wszelkie porady

  12. #4012
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bratciszek

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-303
    Posty
    72

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170316_155720.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	384813 robota wrze

  13. #4013

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratciszek Zobacz post
    mam pytanie do Pigmey-ja co sądzisz o pustakach z kozłowic cerpol ? bo też takie mam zamiar wziąć, czy yły w miare proste? czy robotnicy może na coś się uskarżali? dzięki za wszelkie porady
    Czy narzekali? Hmmm... O niczym innym nie chcieli nawet słyszeć
    W naszym rejonie tylko z tego się buduje i panuje powszechne przekonanie, że wszystko inne to beee...

  14. #4014

  15. #4015
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bratciszek

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-303
    Posty
    72

    Domyślnie

    cześć Pigmey lub inne osoby czy moga mi podać ilość bloczków 25 i 11,5 do budowy zetki ja mam bez garażu.

  16. #4016
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bratciszek

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-303
    Posty
    72

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170327_103056.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	385230

    stan zero zalany

  17. #4017

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratciszek Zobacz post
    cześć Pigmey lub inne osoby czy moga mi podać ilość bloczków 25 i 11,5 do budowy zetki ja mam bez garażu.
    Niestety nie podam Ci tych ilości bo po pierwsze nie pamiętam, a po drugie to jak już kilka razy wspominałem mój dom to z Z-tką w zasadzie niewiele ma wspólnego więc i ilości są całkiem inne

  18. #4018

    Domyślnie

    Puri, prześliczny ten Twój domek. Takie kolory chodzą mi po głowie. Dorzuć proszę jeszcze trochę zdjęć. Z przyjemnością ogląda się efekty Waszych prac budowlanych i wykończeniowych U nas niestety trochę to wszystko się przeciąga, ale mam nadzieję, że już niebawem rozpoczniemy budowę.
    Mam też prośbę/pytanie do budujących w okolicach Poznania lub ogólnie w Wielkopolsce. Czy ktoś zechciałby pokazać swój dom w realu, porozmawiać i dać jakieś cenne wskazówki rozpoczynającym zmagania z zetką34? Byłabym bardzo wdzięczna za kontakt i możliwość obejrzenia budowy lub domu.
    Mały, biały domek wciąż mi się śni ...

  19. #4019
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bratciszek

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-303
    Posty
    72

    Domyślnie

    proszę o informację bo majstry mówią ,że przy stawianu ścian głównych nie stawia się odrazu ścian działowych tylko później. Co tu kręcą

  20. #4020

    Domyślnie

    Najpierw nosne pozniej dzialowe ale przed
    stropem

Strona 201 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony